İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Subap Arızası

Ayberk Edim Ergün

Recommended Posts

Ayberk Edim Ergün
(düzenlendi)

Herkese merhaba

2008 model benzin/lpg li aracim var.52 bin km oldulpg ile. Aracta gectigimiz gunlerde ariza lambasi yandi. Bilgisayara baglandiginda lambda sensoru olarak gosterdi.

Ustanin dedigine gore ilk olarak oksijen sensoru bozuk dedi. Yakitimda 10 kurus kadar artti kilometre basina.

Ikinci gorus ise lpg kaynakli olarak subaplarin zarar gormus olabilecegiydi. Subap eger egilip tam kapama yapamiyorsa yakit gazindan kacak olabilecegi bununda oksijen sensoru tarafindan alginabilecegizdi. Bir subap degisimide 1500 2000 lira deyincede tadim kacti. Bu konuyla ilgili tecrubesi olan varmi ?

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün

Oyle bir problem olmadi. Ha calismasi sanki uzadimi diye gecen gun dusundum ama 2 saniye ya var ya yok. Bana oyle gelmistir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

subap sorununda ids ile arıza bakılınca hego olarak yanıltabilir, teşhisi basit, 5 dak sürer ve genelde bedava yapar devamlı gidilen ustanız tarafından.. kompresyon testi yapılacak. subap sağlığı görülecek

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1.6 Mondeo ve LPG ile üst kapak yemedim diyen kişi az. İki defa üst kapak yaptıran arkadaş var. 1.6 motordan 125 beygir almanın LPG handikabı. Komprsyon testi yapın. Egsoz subabi yanıyor genelde. Tekleme başlayana kadar motor mekaniğine bakmaz motorcu ile lpgci arası pinpon topuna çevirir sanayideki ustaciklar

Hego işine gelince 1.6 motor için fazlaca hegosu var ilk seride. Gören v6 motor sanar çift katalizör 4 hego :)

Silindir de verimli yanmayan karışım egsozdan emisyonu yüksek olarak atılıyor ve sensör hatası veriyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...