İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Motor Pert

Sezer Ercan

Recommended Posts

Sezer Ercan
(düzenlendi)

Arkadaşlar Geçen yolda giderken Motordan yanık kokusu geldi saga çektim. tam durucakken motordan tık tık tık sesler geldi. ve stop etti.

Daha sonra çalıştırmaya çalıştım motor soguyunca çalışmadı. Çekiciyle bagcılar-Güngören sanayiye çektik orada bir kaç usta baktı bir usta bujileri felan söktü bujide pistonda su var motor yagına su karıştırmış. kompresyon yok dedi.

Şimdi benim bildigim güvendigim hiç bir usta yok araç su eksiltiyordu bagır bagır defalarca bi usta hortum degişti biri radyatör biri fan açmıyor dedi biri müşürü yeniledi. bir ton para verdik kimsede contada sorun oldugunu anlamadı piyasada gerçekten usta kalmamış. kimseye güvenemiyorum. eskiden hatırlarım usta vardı 2 usta sorunu arardı diger usta gazete okurken sorunu sesinden tanırdı. şimdi götürdüm bakan ustaların hiçbiri düzgüne benzemiyor milyarlarca masraf çıktı ben kime yaptırıcagımı bilmiyorum. lütfen yardımcı olurmusunuz?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Forumumuzda anlaşmalı servislerde No Name var, maslak'ta, oraya hiç uğradınız mı?

Bu arada tık tık sesi muhtemelen yatak vurma, çalışmayan motorda büzüşen pistonları işaret ediyor olmalı. 3-4binTL'li rakamlara hazırlıklı olunuz.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
2 saat önce, Sezer Ercan yazdı:

Arkadaşlar Geçen yolda giderken Motordan yanık kokusu geldi saga çektim. tam durucakken motordan tık tık tık sesler geldi. ve stop etti.

Daha sonra çalıştırmaya çalıştım motor soguyunca çalışmadı. Çekiciyle bagcılar-Güngören sanayiye çektik orada bir kaç usta baktı bir usta bujileri felan söktü bujide pistonda su var motor yagına su karıştırmış. kompresyon yok dedi.

Şimdi benim bildigim güvendigim hiç bir usta yok araç su eksiltiyordu bagır bagır defalarca bi usta hortum degişti biri radyatör biri fan açmıyor dedi biri müşürü yeniledi. bir ton para verdik kimsede contada sorun oldugunu anlamadı piyasada gerçekten usta kalmamış. kimseye güvenemiyorum. eskiden hatırlarım usta vardı 2 usta sorunu arardı diger usta gazete okurken sorunu sesinden tanırdı. şimdi götürdüm bakan ustaların hiçbiri düzgüne benzemiyor milyarlarca masraf çıktı ben kime yaptırıcagımı bilmiyorum. lütfen yardımcı olurmusunuz?

Çok geçmiş olsun,ne deseniz haklısınız.

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
54 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Zamanında yine No Name'i önermişim ama göz ardı edilmiş. Üzücü.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/291432-istanbulda-ford-ustası/?do=findComment&comment=3186200

Abi aramıştım ama abim başka bir yere götürmüş. oradada radyatörü deşitrimişler conra saglam deninmiş. 

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Zamanında yine No Name'i önermişim ama göz ardı edilmiş. Üzücü.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/291432-istanbulda-ford-ustası/?do=findComment&comment=3186200

Abim aradım fatih abiyi. ona götürücem bırakıcam kimseye güven kalmadı sizlere güveniyorum :) motor açılıcak işte. peki açılmışken motorun performansını arttırıcak birşeyler yapabilirmiyiz? turbo felan takılabilirmi? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Abim aradım fatih abiyi. ona götürücem bırakıcam kimseye güven kalmadı sizlere güveniyorum [emoji4] motor açılıcak işte. peki açılmışken motorun performansını arttırıcak birşeyler yapabilirmiyiz? turbo felan takılabilirmi? 
Yapilamaz diye bir şey yok. Ama satip yeni araba almaniz ekonomik olarak daha mantıklı olur.
Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:
Şimdi, Sezer Ercan yazdı:
Abim aradım fatih abiyi. ona götürücem bırakıcam kimseye güven kalmadı sizlere güveniyorum emoji4.png motor açılıcak işte. peki açılmışken motorun performansını arttırıcak birşeyler yapabilirmiyiz? turbo felan takılabilirmi? 

Yapilamaz diye bir şey yok. Ama satip yeni araba almaniz ekonomik olarak daha mantıklı olur.

Tamam abi standart yapılsın sorun çıkarmasın başka birşey istemiyorum. satsam 8-10 arası diyorlar 1 kişi 12 dedi. ( ilan şu anki haliyle 13) napsam bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tamam abi standart yapılsın sorun çıkarmasın başka birşey istemiyorum. satsam 8-10 arası diyorlar 1 kişi 12 dedi. ( ilan şu anki haliyle 13) napsam bilemedim. 
Motoru sorunsuz olanlar ne kadar?
Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:
2 saat önce, Sezer Ercan yazdı:

Motoru sorunsuz olanlar ne kadar?

14-25 arası abi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
14-25 arası abi
15 bin tl harcamayacaginiza gore bence yaptirin oyle satin.
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sezer Ercan
On 25.09.2017 at 22:14, Sani Gerşon yazdı:
On 25.09.2017 at 21:57, Sezer Ercan yazdı:
14-25 arası abi

15 bin tl harcamayacaginiza gore bence yaptirin oyle satin.

Baya gec yaziyorum ama fatih usta hemen araci halleti. 2300 gibi bir rakam cikti ama bir sikintisi yok allaha Şükür. İste usta var usta var. Bundan sonra hep fatih abideyim bana yol gosterdiginiz icin sagolun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
10 saat önce, Sezer Ercan yazdı:

Baya gec yaziyorum ama fatih usta hemen araci halleti. 2300 gibi bir rakam cikti ama bir sikintisi yok allaha Şükür. İste usta var usta var. Bundan sonra hep fatih abideyim bana yol gosterdiginiz icin sagolun.

2300 e neler yapıldı

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
3 saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

2300 e neler yapıldı

Conta, kapak onarimi, subaplar,yag vs. Bir kac ayarlama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...