İçeriğe Yönlendir

"Sıfır" Araç Ne Zaman Alınmalıdır?

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Aracı satınca arayışa başladım. İkinci elde temiz denk gelmez ise gözümü karartıp "sıfır" araç alabilirim diye bir düşüncem var. Aralık ayına kadar idare edecek "baba" aracı var. Sıfır araç için, Aralık ayını beklemek mantıklı mıdır? Yoksa Aralık ta yapılan kampanyalarda araçlara önceden bindirim sonradan mı indirim yapılır? Aynı zamanda Aralık ayı civarlarında sıfırların ucuzlayacağını var sayarsak, ikinci ellerde ucuzlamaz mı? 

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Genellikle önce 3-5 bin zam artışını Ağustos gibi  yapmaya başlıyorlar, sonra 500-1000 lira daha ekleniyor. Aralıkta'da 5000 ve üstü gibi takas indirimi gibi söyleyip kampanya yapıyorlar. 

Mesela Temmuz ve Eylül rakamları Megane Sedan modelleri için aşağıdaki gibi...

4Gg4rq.jpg 

g95a8N.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Şubat, Mart.

Yeni model yılı araçlar gelmek üzereyken bayiler elde kalan geçmiş yıl modellileri daha uyguna veriyor.

Tabi donanım ve renk seçeneğiniz olmuyor.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

2015 aralıkta aldığım Ford focus 1.6 tdci style model arac yıl boyunca takipte idim.79 tl ile başlayıp 85 bin TL ye çıktı yıl boyunca. 25 Aralık da 73500 TL ye pazarlığı bitirmiştim.  Siz yeter ki almaya karar verin

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bana göre hiçbir zaman alınmamalıdır. dod vs gibi yerlerden expertiz garantili düşük km de alınacak bi araç sorun çıkarmaz ve illaki epeyce ucuz olur sıfırına göre

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
35 dakika önce, Ali Gök yazdı:

bana göre hiçbir zaman alınmamalıdır. dod vs gibi yerlerden expertiz garantili düşük km de alınacak bi araç sorun çıkarmaz ve illaki epeyce ucuz olur sıfırına göre

Aracımızı almamızın nedenlerinden ilk sırada gelen nedenlerden biridir,ikinci el fiyat

2015 de 73bine aldığımız zaman 2012-2013 model 50-60 bin km de ki araçlara 55bin Tl istiyorlardı üstelik ne olduğu

Belli değil..çok araştırdık ama bulamayınca sıfır almaya karar verdik. Zor oldu mu çok zor oldu

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ben de bulunabilirse temiz, garantisi devam eden, güvenilir bir yerden ikinci el alma taraftarıyım ancak bazen içinizin sindiği aracı bulmanız zor olabiliyor. Şayet bulamazsanız aralık sonuna doğru özellikle büyük bayilerde ( İl fark etmez) kotayı tutturmak için maliyetine satışlar oluyor. Onlardan faydalanmak en mantıklısı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun

İlkbajar daha iyi gibi yeni yıl araçları gelince geçen yılın elde kalanları da uygun oluyor iyi bir pazarlıkla güzel fiyatlara alınabilir ama öncelik paran hazırsa hemen almak ve uzun süre binmeyi hedeflemektedir

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Şubat veya Mart ayları sıfır araç almak için ideal bence de.  bir önceki yılın araçlarını uygun fiyata bırakabiliyorlar, tabi pazarlık gücünüz iyiyse 

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Türkiye şartlarında bence hemen almak en mantıklısı ,temmuz ayında 69 bine aldığım araç şimdi 78 bin,piyasa durmuyor dolar tekrar artmaya başladı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Yiğit

Türkiyede sıfır araç almak.

1. İkinci elin çakalları ile ugraşmak istemeyenlerinin tercihidir.

2. İlk ben kullanacağım takıntısı olan kişilerin tercihidir.

3. Çorap gibi araba değistirmeyi düşünmeyenlerin tercihidir.

4. Yeni olmasının verdiği sorunsuzluk algısının hissidir.

Çabuk sıkılan sık araba değiştiren kişilerin kesinlikle bütcesine zarardır.

Kişisel tecrübem. 2 arabamı 0km olarak aldım ve şansıma sorunsuz standart bakım prosedürleri ile idare ettim.

2004 yılından 2010 yılana kadar palio 1.3 multijet kullandım 150.000km kullandım ve hala özlediğim bir araçtır.

2010 yılında nissan Qashqai 1.5dci tecna pack aracımı hala aktif olarak kullanıyorum 100000km yaklaşmak üzereyim. Şuan 7 yaşında ama benim ihtiyaçlarımı sorunsuz bir şekilde karşılaması yakıt ekonomisi konularındaki başarısı nedeniyle önümüzdeki minimum 5 sene içerisinde değiştirmeyi düşünmüyorum.

Benim için temel referans olarak, ciddi fark edecek konfor yada yakıt ekonomisi oluşturacak bir alternatif araç hala gözümü okşamadı.

Eğer minimum 6-10 yıl arasinda kullanmayı düşünüyorsanız bence 0 araç kullanımı avantajlıdır.

Saygılarımla.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Audi-Bmw-Mercedes gibi markalar sene sonunda ve 2.3 aylarda ellerinde kalan stok araçları model eskidiğinden veya kasa değiştirdiğinden dolayı normal satılan rakamlardan büyük rakamlar inerek satışa sunuyor fakat bu durum Peugeot-Ford-Renault da nasıl oluyor tam net bir fikrim yok şunu da söyliyim şuanda satış ve sipariş rakamları oldukça fazla millet bu rakamlara rağmen çok fazla alıyor satıyor,bir büyük indirimde olsa Bayiler bundan yararlanıp çok fazla fiyatlarda oynama yapmazlar diye düşünüyorum..Takip edip sabredip beklemeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ekim Kasım Aralık Ocak bu aylar genelde kampanya aylarıdır. Öğretmenler günü vs gibi kampanyalar da olabiliyor.

On 27.09.2017 at 09:19, Ali Gök yazdı:

Sıfır aracın bile hatasız diye güvendiimiz ama boyalı olarak satıldığı memleketimizde DOD a bile güvenmem açıkcası. Ki başka bir forumda DOD dan kaput boyalı diye alınan aracın satılırken değişen olduğu ortaya çıkan forumdaşım var.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Metin Akbal yazdı:

Ekim Kasım Aralık Ocak bu aylar genelde kampanya aylarıdır. Öğretmenler günü vs gibi kampanyalar da olabiliyor.

Sıfır aracın bile hatasız diye güvendiimiz ama boyalı olarak satıldığı memleketimizde DOD a bile güvenmem açıkcası. Ki başka bir forumda DOD dan kaput boyalı diye alınan aracın satılırken değişen olduğu ortaya çıkan forumdaşım var.

ciddimisiniz ?   ben dod otoshop gibi yerlerin güvenli olduğunu sanırdım 

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

%40 MTV zammından sonra bu sorunun cevabı hiçbirzaman olacaktır

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

Olaydaki detayı yanlış hatırlamışım 6 yıl oldu ama oluş şekli anlattığım gibi. Kaput değişen diye alınan araç komple boyalı çıkmış. Link ekliyorum.

http://forum.vwturk.com/showthread.php/71511-DOD-tan-bile-araba-alırken-dikkat-edelim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erdal Acar

Ben 2014 yılında bizzat böyle bir şeyi yaşadım. Verdikleri expertizden farklı olarak sol ön kapı boyalı çıktı. Hem de işçilik çok kötü olduğundan bunu vernik atması sonucunda öğrenmiştim. Tabiri caiz olursa babana bile güvenmeyeceksin 2. Elde.

Düzeltme: Bu olay DOD'da yaşanmıştır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...