İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Ghia 1999 Model Lastik Ebatları Nedir?

Mustafa Kenar

Recommended Posts

Mustafa Kenar

merhaba arkadaşlar 1999 model ghia hb aracıma kış lastik alacağım fakat ebatları hakkında bilgi almak istiyorum

üstünde yazlık var 195/65/r15 91h var stepnesi 185/55/ r15 85h forumlarda 195/60/r15 88h diyorlar hangisi lastik ebatında almalıyım . lastik firmalarına girdiğimde model seçtiğimde 185/55/r15 85h çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Bendeki Collection ve ebadı 195/60/15 .  Sizinki de böyle olmalı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Orjinali 195/60/15 fakat 195/65/15 fiyat açısından kullanabilirsiniz, ben yıllarca böyle kullandım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar
3 dakika önce, Cemal Demirezen yazdı:

Orjinali 195/60/15 fakat 195/65/15 fiyat açısından kullanabilirsiniz, ben yıllarca böyle kullandım.

tahminim fiyat konusundan dolayı öyle alınmış 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
2 dakika önce, Mustafa Kenar yazdı:

tahminim fiyat konusundan dolayı öyle alınmış 

Evet fiyattan dolayı 65 aldım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar
22 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

195/60/15 doğru ölçüdür.. 91 uygun H yeterli olur. 

mehmet bey 195/60/R15 91H yok galiba olanda pahalı 88H var 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 dakika önce, Mustafa Kenar yazdı:

mehmet bey 195/60/R15 91H yok galiba olanda pahalı 88H var 

195/60/15 88H da yeterlidir.. Orjinali de bu zaten. Daha sağlam olacağı için 91 önermiştim.. 

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

195 65 15 kesinlikle tavsiye etmiyorum  araç yüklü olduğunda arka davlumbaza yaylanmalarda sürtme yapıyor.  takılabilicek ebatlar depo kapağında yazıyor 

AyqZbL.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Mehmet Ozyurek
Osman Yücel Çetin yazdı:

195 65 15 alalım mı almayalım mı şimdi? 😀 

Alma.. 

195/60 R15 veya 195/55 R15 al

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Benim üzerinde şuan 195 60 15 var ama ısrarla 65 takalım dedi lastikçi kafamı karıştırdı. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Osman Yücel Çetin yazdı:

Benim üzerinde şuan 195 60 15 var ama ısrarla 65 takalım dedi lastikçi kafamı karıştırdı. 

Lastikçi daha aracın fabrikasyon 195 55 15 ile çıktığını Ford Otosan’ın Türkiye’deki yol durumu için 60 yanağa geçtiğini bile bilmiyordur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Osman Yücel Çetin yazdı:

60 ebat pahalı yada karı azdır ondan. 

Ben 65 yanak kullanmak zorunda kaldım. Araçla geldi aldığımda ikinci el. Çekişi düşürür ve yukarda söylenenler gibi yüklü iken sürtme yapar davlumbazlara vs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Osman Yücel Çetin yazdı:

Lastikçinin elinde o vardır onun için öyle demiştir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Osman Yücel Çetin yazdı:

Onu satmak istemiş. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Koray Demir yazdı:

Lastikçi daha aracın fabrikasyon 195 55 15 ile çıktığını Ford Otosan’ın Türkiye’deki yol durumu için 60 yanağa geçtiğini bile bilmiyordur

Mustafa Tüfekçi yazdı:

60 ebat pahalı yada karı azdır ondan. 

Ben 65 yanak kullanmak zorunda kaldım. Araçla geldi aldığımda ikinci el. Çekişi düşürür ve yukarda söylenenler gibi yüklü iken sürtme yapar davlumbazlara vs

Metin Uzunoğlu yazdı:

Lastikçinin elinde o vardır onun için öyle demiştir.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Onu satmak istemiş. 

Yer mi Anadolu çocuğu? Meseleyi çaktım zaten ama bilimsel düşünmem beni şüphelenmeye ve sorgulamaya sevk etti. 😅

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...