İçeriğe Yönlendir

MTV %40 Artış Geliyor.

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli

Maliye Bakanımız Sn. Ağbal binek otomobil MTV’sinin 2018’de yüzde 40 artacağını açıkladı.

Kabul buyrunuz.

Yorum bağlantısı
Koray Yiğit

Afiyet olsun. Ciddi hazımsızlık yapacak, maden suyuda kurtarmaz bu durumu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat

Üretim olmadan vergi ve tüketim  üzerine kurulu bir düzen için pek sasirtici olmayan gelişme buna zamanla alisiriz.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

%40 değil yalnız, artısı da var. Aracın değerine göre biraz daha bindirim yapılacak...

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben  de ne güzel kasko bedeli 34.000 tl olan 10 yaşındaki aracımın yıllık vergisi 1200 den 800'e inecek diye seviniyordum. Şimdi eski haline dönecek.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Mazot 13 kuruş zamlanmış benzinede gelir yine, mtvdede güzel bir güncelleme olmuş ver mehteri veer !

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
15 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Ben  de ne güzel kasko bedeli 34.000 tl olan 10 yaşındaki aracımın yıllık vergisi 1200 den 800'e inecek diye seviniyordum. Şimdi eski haline dönecek.

Eski halinde kalırsa şükredelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ

Ceddin dedennnnn

Neslin baban

Üretmeden tüketen vergininde vergisini ödeyen dahada kötüsü artık sindirilmiş  bir toplumuz.Müstehak bize.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir saat önce, Oğuzhan Polat yazdı:

Üretim olmadan vergi ve tüketim  üzerine kurulu bir düzen için pek sasirtici olmayan gelişme buna zamanla alisiriz.

Üretmeye gerek yokki.. 

Bizim 140 bin liraya aldığımız aracı üreten fabrika aracı 65 bine maledip 75 bine bize satıyor. 

Biz üstüne % 60 ötv ve % 18 kdv koyup 140 bine satıyoruz.

• Beğen 7
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
36 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

Bir yandan kişi başına düşen gelir artıyor bir yandan vergiler artıyor aslında hep yerimizde sayıyoruz :)

Bana kimse haber vermedi.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Şimdi uzunboylu birisi çıkar 'bu vergi zammını doğru bulmuyorum' der %40'da %20'ye çekerler biz de minnet içinde seviniriz. Böyle de bir millettiz vesselam.

• Beğen 16
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat
5 dakika önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Şimdi uzunboylu birisi çıkar 'bu vergi zammını doğru bulmuyorum' der %40'da %20'ye çekerler biz de minnet içinde seviniriz. Böyle de bir millettiz vesselam.

TEOG kaldırılması masalı gibi desenize :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
6 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

C5 olsa bu zam bu kadar etkilemezdi :)

Sorun kimi etkilediği veya ödemeye güç olup olmaması değil. Bir defada %40 vergi zammı, sorun bu.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

O kişi 40 yetmez 60 olsun desin bence
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Bu zamlardan sonra önümüzdeki zaman içinde aracımı satmaya karar verdim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Şimdi, Erdem Bozkurt yazdı:

Bu zamlardan sonra önümüzdeki zaman içinde aracımı satmaya karar verdim...

Ben de bi hesap kitap yapacağım, 1.3 cdti astra bakacağım olmazsa. Tüm ailenin sevdiği bir araba aldım onu da çok gördüler....(noktalı yeri siz doldurun).

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...