İçeriğe Yönlendir

MTV %40 Artış Geliyor.

Gencay Bengli

Recommended Posts

Yücel Gezgin

Bende satarım arabayı,zaten bir bahane arıyordum :))

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bişeyler yazacağım ama sürekli siliyorum... En sonunda hem %40 zammı ödeyeceğim hem de forumdan uzaklaştırma yiyeceğim. La havlee... 

Arabam ocak ayında 15 yaş ve üzeri olacak. Tek suçu 2200 motor olması olacak. 4 ay da olsa hayalim gerçek oldu. Şimdi akülü bisiklet aramanın zamanı geldi galiba.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

1,2 Hundai i20 var temiz :D  bende ciddi ciddi satarım heralde aracı be nedir ya. Devlete de beddua etmek istemiyorum ucu bize dokanıyor sonra.Ne ilik kaldı ne kemik kardeşim be nedir...

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bende ciddi şekilde aracımı satmayı düşünüyorum zaten sürekli motorsiklet kullaniyorum 7 ayda 3500 km yaptım 2000 kmsi uzun yol, en azindan 100k gibi bir parayı bankaya atıp senelik 13200 net faiz getirisi kazanirim. Durduğu yerde masraf yazıyor bu araba:angry:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Şimdi haberi inceledim. SUV sahipleri etkilenmiyormuş. Sadece otomobillere uygulanacakmış. :crazy:

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
18 dakika önce, Ahmet Kiriş yazdı:

Şimdi haberi inceledim. SUV sahipleri etkilenmiyormuş. Sadece otomobillere uygulanacakmış. :crazy:

:sandalye:

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Yeni araba al vergisi yüksek .Eski araba al kasko pahalı. Aklıma bir atasözü geldi. Ama neyse... Ama bir indirim bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Değer bazlı vergi yeni araçlar için geçerliymiş. 2017 sonuna kadar alınmış araçlarda geçerli olmayacakmış anladığıma göre.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
56 dakika önce, Tuna İşgören yazdı:

Bende ciddi şekilde aracımı satmayı düşünüyorum zaten sürekli motorsiklet kullaniyorum 7 ayda 3500 km yaptım 2000 kmsi uzun yol, en azindan 100k gibi bir parayı bankaya atıp senelik 13200 net faiz getirisi kazanirim. Durduğu yerde masraf yazıyor bu araba:angry:

Motosiklete de %20 ek vergi koydular. Şaşılacak bir şey yok, memleket batmak üzere olduğundan zorunlu olarak yapılacak bu artışlar. Her şey güllük gülistanlık diyenlere ve onlara inananlara sormak lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
Şimdi, V.Ceyhun Emir yazdı:

Motosiklete de %20 ek vergi koydular. Şaşılacak bir şey yok, memleket batmak üzere olduğundan zorunlu olarak yapılacak bu artışlar. Her şey güllük gülistanlık diyenlere ve onlara inananlara sormak lazım.

Bendeki scootere Müşteri var yarin kismetse vericem temiz 2016 pcx alicam arabanin akibetinide dusunucem ama satsak daha hayırlı 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Harbiden çok zengin bir ülkeyiz (!). Bir Arabanın üretim maliyetinden fazla vergi alarak üretmeden para kazanmış oluyor devlet!!! Yakında aldığımız soluğu vergiye bağlayacaklar 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Biz bunada alışırız. Sıkıntı Yok. yüzde yüz olsada o zaman belki tepki olur bu ülkede. Araba artık lüks değil ihtiyaç oldu. Neyse sinirim var laf demiyeceğim. Ver mehteri ver.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kandil

Ver mehteri ver. Tulumbada su bitti. Normal tabi nede olsa Avrupa, Amerika, dünya bizi kıskanıyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat
2 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Otomobil üretmeden tüketmek MTV' yi nasıl etkiliyor ?

Mesele otomobil üretmekle ilgili değil ki asıl sorun devletin en büyük gelir kapısının vergiler olması vergilere zam yaparak bütçeyi denk getirmeye çalışmak yerine üretim yapsa devlet vergilere zam yapmak için fırsat kollamaz. Rusya'dan et ithal etmeyi düşünüyor mesala hükümet geçen yıllarda buğday ithal etmiştik yani anlayacağınız her alanda üretim gittikçe düşüyor,aynı hızda vergiler artıyor.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Alıntıdır, olayın sonu böyle olacaktır.

Padişahın biri, koyduğu yüksek vergilere halkın hiç tepki vermemesine kızar olmuş. Vezirlerine, "Filanca yerdeki şehre gidin. Oradaki köprünün başına bir adam koyun. Geçen herkesten 1 akçe alsın." demiş. Vezirler padişahın dediğini yapmış. Şehir halkından ses seda çıkmamış. Padişah bunun üzerine kızarak, "Köprüden çıkandan da 1 akçe alınsın" demiş. Vezirler emri yerine getirmişler. Yine bir tepki gelmemiş, buna çok kızan padişah hemen emir vermiş: "Köprünün ortasına bir adam dikilsin. Geçen herkese on sopa vursun" demiş. 

Emir yerine getirilmiş. Halktan yine tık yok. İyice küplere binen Padişah, tüm şehir halkını meydana toplayıp hiddetle haykırmış: "Bre mendeburlar. Hiç mi şikâyetiniz yoktur benim devletimden. Niye böyle susup durursunuz?" Kalabalıktan çıt çıkmamış. Daha da kızan Padişah: "Eğer tek bir şikâyetiniz bile yoksa hepinizin kellesini uçuracağım ona göre" demiş. Bunun üzerine biri elini kaldırmış: 

* Padişahım şu bizim şehrin tek köprüsü var ya... 

* Evet biliyorum o köprüyü. Yoksa geçiş parası mı çok geldi? 

* Yok padişahım o değil de şu köprünün ortasında duran adam var ya... 

* O adamdan mı şikâyetiniz var. İstemiyor musunuz o adamı? 

* Yok padişahım. Tek bir adam olduğu için kuyruk oluyor. Birkaç adam daha koysanız da çok beklemesek.

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

emekliden %10 alınacağmış, attım taşı kuyuya. :p :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Yav kumandayı ele geçirmişim. Haberlerde moralim bozulur diye DTX i açmış oto restoratörleni seyrediyordum Şu habere bak şimdi. :shok:

Bu tür haberleri akşam saattlerinde yazanlar yönetim tarafından "tiz cezalandırıla." :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
36 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Artış denmemeliydi....

Neydi o ikame tabir fiyat ayarlaması?

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

ÖTV arttığında bunlar iyi günlerimiz demiştim. Hala bunlar iyi günlerimiz. 

Birde şu açıdan bakalım. Faizsiz 6 taksitle alıyorlar. Dünyada hangi ülkede var acıtmadan almak ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Jeopolitik gereklilikmiş arakadaşlar,  sınırda boş yere dönüp duran tanklar boşa mazot yakıyor, eee bir masrafı olacak bunun ...

siyasete girmek istemiyorum, sonuca gelelim, zamdı vergiydi geçelim, daha çoook ödeyeceğiz,  fakat doğuda olan bitenlere bakıyorum, Lozanı tanımayan abd, barzaniyi destekleyen, abd-dingiltere-fransa-israil vs. tüm terör örgütlerini kuranlarda bunlar zaten, ne yapılıyor, el birliği etmişler kuzey ırakta devlet kuracaklar, baksan hepsi karşıyız der aslında yapan onlar,  neyse bu devlet bağımsız olacak, sonra zaman içinde bize bağlanacak, ve yine zamanla palazlanıp hazır hale geldiğinde aynı senaryo oynanacak, yine bu devletler evet haklarıdır olmalıdır diyecek ve yine bağımsızlık, alın size sevr haritası ve iş bitecek....

yapacağım diyorsan yapacaksın, kapatacağım diyorsan kapatacaksın, anlata bildimmi,  yapılıyormu? Hayır... sonumuz hayrola arkadaşlar,  uyumaya devam, ödemeye devam, kala kala bir canımız kalır onuda veririz dert değil, ben çocuğuma yanıyorum.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

şu bu hükümet vs. değil Zafer, parti falanda demiyorum,  bu senaryo 100 senedir var,  oynanmaya devam etmesi ve sanırım doğru görüyorsam  ilerlediğini görmek beni rahatsız ediyor, mesela bu,  buna sebeb kişiler partiler vs. değil, suçlu bu toplum ne yazıkki, sonuçta bu adamlarda içimizden çıkıyor, halimiz harap resmen....

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...