İçeriğe Yönlendir

Connect - Far Camı Parlatma Hakkında Yardım

Muhammed Emin Uğurlu

Recommended Posts

Muhammed Emin Uğurlu

Bugün far temizleme işlemi ile ilgili yaptığım araştırma sonucu işe başladım önce farı sabunlu suyla iyice ıslattım ve 180 numara ile zınparaladım daha sonra autokitin pasta cilasını sürdüm ama far bu şekilde kaldı hep çizik ve buğulu gibi nasıl düzeltirim varmı önerisi olan ??d72kzL.jpg

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

800 den başlayıp 1200, 1500 , 2000 duruma göre 3000 ile bitirmeliydiniz. Sonrasında Pasta yapıldığında ışıl ışıl olur. Zımparalama işlemini tek yönde ileri geri şeklinde yapmalısınız. Ve zımparalarken far hep ıslak olsun.Cila işlemini polisaj makinası ile yaptınız değilmi ?

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

180 yerine direk 2000 zımpara yapıp pasta cila işlemini yapsaydınız keşke .180 lik çok kalın Ersen abinin dedigi sıraya göre zimpara yap.Umarım farı kurtarırsın.

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

En son pasta cila değil saf boya onarımı için olan pastalardan uygulanması gerek bir kaç defa. 

Bunların sonunda korumak için cila uygulanır.

Ayrıca 180 numara zımpara kullanmak çok ilginç. Araştırarak yapmışsınız fakat kaç numara ne için kullanılmalı tam detayıyla incelemediğiniz için ciddi hata yapmışsınız üzeri 2 bin ile düzeltilirse şanslısınız. Bir iş için tam bilgi gerek eksik bilgi kötü sonuçlara yol açar.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

180 den başladıysanız işiniz çok zor. Fazla kalın olmus. Uğraşırım derseniz şu saatten sonra yapabileceğiniz 400 600 800 1000 1200 1500 2000 3000 zımpara kalın ince pasta ve en son plastik parlatıcı (ben Meguiars Plastix kullanıyorum) uygulayacaksınız.

Ama eğer ki far camında çok fazla kılcal çatlak var ise bunlarda çok etkili olmayacaktır mecburen far camı değiştireceksiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Bu dert 2006 connect aracımız da da var. Kötü duruyor,uğraşmak gözümü korkutuyor.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Muhammed kardeşim yanlış adımlarla başlamışsın. Yaptığım işlemleri paylaşıyorum. Bu şekilde uygularsan eskisinden daha iyi olacağını tahmin ediyorum.

Kullandığım zımpara numaraları şu şekilde. En düşük numaralı zımparadan başlamak üzere bol su kullanarak dairesel hareketler şeklinde yavaş yavaş başlıyorsun.

JOdrjJ.jpg

Kullandığım pastalar ise şunlar. Önce kalın daha sonra ince olanı atıyorsun. Tabi ki polisaj makinesi ile.

2EvmXd.jpg

Farlarımın eski hali bu şekilde idi.

yz28kk.jpg

Uygulamadan sonra ise bu hale geldi.

rJYBQm.jpg

Farlarımın önündeki perde kalktı resmen. Kesilme çizgisi daha net belli oluyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu

Teşekkür ederim yorumlarınız için işin ustasına götürücem yrn inş belki kurtarabliriz dedi yarın sonucu paylaşırım inş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ben geçen gün yaptırdım.
Adam 8 yada 9 farklı zimpara yaptı kalından inceye. Üzerinede pasta sonrasındada cıla attı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...