İçeriğe Yönlendir

Fluence - Edc Şanzıman Hakkında

Hakan Gülsoy

Recommended Posts

Hakan Gülsoy

Arkadaşlar iyi aksamlar

Fluence sattim yeni bir fluence alma ihtimalim var

83 binde fluence edc şanzımanlı alınırmı alırken nelere bakmamız gerek bu arada 2013 joy paket arac:)

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben 58.000 de almıştım edc'li 78.000 de satmıştım. 80 binde triger seti değişmiş olması gerekiyor. Arıza kodlarına baktırabilirsiniz, şanzımanla alakalı bir sorun olduysa ve eğer silmedilerse çıkar herhalde. Bu km'de bir  EDC'nin arızalısına denk gelmek çok büyük bir şanssızlık ile ancak mümkün olabilir sanırım. Tabi kiralama aracıysa ben almazdım. Nasıl kullandılar kim bilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
Ben 58.000 de almıştım edc'li 78.000 de satmıştım. 80 binde triger seti değişmiş olması gerekiyor. Arıza kodlarına baktırabilirsiniz, şanzımanla alakalı bir sorun olduysa ve eğer silmedilerse çıkar herhalde. Bu km'de bir  EDC'nin arızalısına denk gelmek çok büyük bir şanssızlık ile ancak mümkün olabilir sanırım. Tabi kiralama aracıysa ben almazdım. Nasıl kullandılar kim bilir.

İlk defa otomatik vites aracım olma ihtimali var biraz tırsıyorum:)
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
7 dakika önce, Hakan Gülsoy yazdı:

İlk defa otomatik vites aracım olma ihtimali var biraz tırsıyorum:)

Her şeyin bir ilki vardır. :biggrin:

Ben de hiç manuel vites araba almadım mesela. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

83 bin edc nin kavraması için ortalama bir değer.

Hangi şehirde kullanıldığını bilmek gerek,istanbul-ankara trafiğinde kullanıldıysa kavrama ömrünü tamamlamak üzeredir,bolu-çorum gibi küçük yerlerde kullanıldıysa 200 bin km bile gider.DSG gibi hemen bitmez.

Kavrama ,fren balatası lastik gibi sarf malzemedir,2. viteste yarım debriyajda aşırı titreme yapmaya başladığı zaman,en sonunda 2-4-6 devre dışı kalırsa  değişmesi gerekir.

Dsg ye göre pahalıdır,3000-3500 tl masraf açar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bende geçenlerde servise gittiğimde sormuştum.Kocaeli'nde sorunsuz çok rahat 200 bin.leri geçen müşterilerimiz var demişlerdi. Kullanım ve kullanılan şehirde önemli...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
83 bin edc nin kavraması için ortalama bir değer.
Hangi şehirde kullanıldığını bilmek gerek,istanbul-ankara trafiğinde kullanıldıysa kavrama ömrünü tamamlamak üzeredir,bolu-çorum gibi küçük yerlerde kullanıldıysa 200 bin km bile gider.DSG gibi hemen bitmez.
Kavrama ,fren balatası lastik gibi sarf malzemedir,2. viteste yarım debriyajda aşırı titreme yapmaya başladığı zaman,en sonunda 2-4-6 devre dışı kalırsa  değişmesi gerekir.
Dsg ye göre pahalıdır,3000-3500 tl masraf açar.

Şuan o aractan vazgectim 2011 privelage buldum 50 bin km de dizel otomatik boyasiz falan yarin baktiricam:)
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
Bende geçenlerde servise gittiğimde sormuştum.Kocaeli'nde sorunsuz çok rahat 200 bin.leri geçen müşterilerimiz var demişlerdi. Kullanım ve kullanılan şehirde önemli...

Belki 5000 10000 kullanirim kullanmam tahmin ediyorum 50000 km de servis bakımli edc alınırmi:)
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

İstanbulda 4 senede 80K kullandık, servis harici ekstra hiç bir şey yapmadık (ufak bir kaza ve bagaj tamiri hariç) EDC bir kez bile üzmedi. Şu anki de 2 seneyi bitirdi 30K oldu, nazar değmesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
İstanbulda 4 senede 80K kullandık, servis harici ekstra hiç bir şey yapmadık (ufak bir kaza ve bagaj tamiri hariç) EDC bir kez bile üzmedi. Şu anki de 2 seneyi bitirdi 30K oldu, nazar değmesin.

Yarın baktırıp temizse alıcağim bakalim servis bakimli arac km az tahmin ediyorum iyi cikicak:)
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
TamerErdoğan

Merhaba megane sport tourer edc 2012 model 1.5 sene kullandım,ilk yapman gereken bence gdip servise yazılım guncellemesi varmı dıye baktırmak olsun..zaman zaman güncelleme yapıyorlar ..1.5 senede 30000km yaptım sıkıtnı cıkmadı suanda 2 ay oldu 2014 model sport tourer aldım gene memnunum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...