İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Hararet Sorunu

Halil Dundar

Recommended Posts

Halil Dundar

Arkadaşlar merhaba. 2001 focusum var uzun yolda 110 ile hafif rampa çıkarken hararet göstergesi kırmızıya yaklaşıyor vites düşürüp devir yükselince normale dönüyor sizce sorun nedir çözümü nelerdir ? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Halil Dundar
Bir saat önce, Koray Demir yazdı:

Sanal hararet problemi. Focus 1 sorunları ile ilgili konuya bakabilirsiniz.

Kesin çözümünü biliyo müsünüz Koray bey ?

31 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yakın zamanda soğutma sistemine müdahale var mı.

Hayır yok

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bir çok nedeni olabilir. Genelde antifriz değişimi üzerine yaşanır.

1) Termostat bozuk

2) Sistemin havası alınacak ve bir daha olmaması için teknik servis bülteninde yer alan T kiti takılacak.

3) Hararet ısı sensörü arızalı

4) Lpg bağlantılarında sorun var.

5) Gösterge bozuk gibi. Ehil bir ustada kontrol ettirilmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kutluyol

benimde başıma geldi benim ki bildiğin haralet yapıyordu hızlü gidince haralet çok hızlı bi biçimde çıkıyordu yavaşlayınca geri normalde dönerde ustaya götürdüm için  avuç için kadar bi parça vardı adını unuttum suyu devirdayim eden bi parçaymış pervanesi çatlamış onun için yapıyormuş 100 150 lira mı neydi parça değişti sorun ortadan kalktı

Yorum bağlantısı
Koray Demir
6 dakika önce, Mustafa Kutluyol yazdı:

benimde başıma geldi benim ki bildiğin haralet yapıyordu hızlü gidince haralet çok hızlı bi biçimde çıkıyordu yavaşlayınca geri normalde dönerde ustaya götürdüm için  avuç için kadar bi parça vardı adını unuttum suyu devirdayim eden bi parçaymış pervanesi çatlamış onun için yapıyormuş 100 150 lira mı neydi parça değişti sorun ortadan kalktı

Devridaim diğer adıyla su pompası kanatçıkları arızalanmış her 5 yıl/90 bin km de değişmelidir. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Kutluyol
1 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Devridaim diğer adıyla su pompası kanatçıkları arızalanmış her 5 yıl/90 bin km de değişmelidir. Geçmiş olsun.

valla adını bilmiyorum metal bi parçaydı ortasında küçük pervane vardı :) çok teşekkür ederim  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...