İçeriğe Yönlendir

Granit Tava Tavsiye Eder misiniz?

Fevzi Göktaş

Recommended Posts

Fevzi Göktaş

Almaya karar verdik. İyi midir? Sağlıklı mıdır?

Lezzetli ve çok az yağ ile yemek pişiriyormuş. 

Korkmaz marka düşündük ama siz ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Gercek granit ise sağlıklıdır. Piyasadaki çoğu ürün granit görünümlü teflon kaplama. Alırken baya araştırma yapmıştım. Italyan ballarini kullanıyoruz memnunuz. Seramik de bakabilirsiniz dupont moneta markalar iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
1 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Gercek granit ise sağlıklıdır. Piyasadaki çoğu ürün granit görünümlü teflon kaplama. Alırken baya araştırma yapmıştım. Italyan ballarini kullanıyoruz memnunuz. Seramik de bakabilirsiniz dupont moneta markalar iyidir.

Ben de seramik tavsiye edeceğim. Belli bir bütçeyi aşamıyorsanız granitmiş dökümmüş hikaye. Tava gereken ısıya ulaşmıyor haliyle et suyunu salıyor ve tavaya yapışıyor, sonra dakikalarca çiğnemek zorunda kalıyoruz. Geçenlerde annemde ucuz yerli malı bir seramik tavada denedim aynı eti, su salmadan yapışmadan lokum gibi pişirdi. Başarılı buldum yani.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

karaca marka aldım çok beğendim, yine bernardodan çeyiz seti içerisinde geldi bir tane alüminyum kaplama rezalet bişey. Et pişirieceksen 1. öncelik döküm 2 granit bence

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bana hediye gelmişti 3 lü set 3 sene önce.italyan malı, O dönem internetten baktığımda 1299 TL idi. Halen kullanıyoruz ne bir çizilme ne bir eskime hiç bir şey yok. Yağsız pişirme yapışma hiç olmuyor.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

ne amaçla kullancaksınız? bütçe ne kadar?
bende araştırmıştım granit de sağlıksız, ptfe onda da var.
şöyle söyleyeyim ben kırmızı et için döküm tava aldım, bazlama türü için de döküm, pizza tavası geçiyor, diğer şeyler için de seramik, seramiğe un türü şey değerse sararıyor, seramiğin ömrü kısa, elde yıkanmalı, iyi bakılmalı.. 
para önemli değil derseniz; slit silergan tava derim, 

slitin de seramiğini kullanıyoruz fena değil ama bizimkiler en çok şunu beğendi, 4 tane falan aldık, hediye falan da ettiler..
https://urun.n11.com/tava/moneta-azul-tava-28-cm-P159243935

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Seramik tava kullaniyorum çok memnunum. Yapışma yanma asla olmuyor. Fakat çizmemek lazım biraz dikkatli kullanım gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
(düzenlendi)

100-200 TL arası bir şey lazım. Et,balık,tavuk, vb yapmak için kullanılacak

tarihinde Fevzi Göktaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

karacadan 2 defa değişim yaptım 3. üründe başka ürün aldık kenarlarından soyulma yapıyor, kaliteli ürünü bulmak sanırım zor

kendi kapakları dahi kenarlarının soyulmasına sebep oldu..

döküm tava öneririm ..

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
4 saat önce, Fevzi Göktaş yazdı:

100-200 TL arası bir şey lazım. Et,balık,tavuk, vb yapmak için kullanılacak

o linkini verdiğim ürünü alabilirsin,  dediğim gibi hamur türü şeyler olmadığı sürece (bazlama, ekmek kızartma) çok sıkıntı çıkarmaz ama dikkatli kullanacaksınız, elde yıkayacaksınız. tavayı yakmamaya özen gösterceksiniz, uzun ömürlü kullanabilirsiniz o zaman.
şunu da kullanıyoruz, tavsiye ederim, özelikle kırmızı et vb için. normal tava seramik vd ile arasında tat farkı var ve ömür boyu garantilidir..
https://www.hecha.com.tr/magaza/duz-tava/yuvarlak-duz-tavalar/skillet-round-28cm-mat-siyah/

Yorum bağlantısı
Erdinç Öz

Ben eskiden beri kullandığımız çelik tencereleri ve döküm tava - tencere setlerini öneririm. Bunların diğer teflon, granit, türlü çeşit kaplamalı ürünlerden çok daha sağlıklı olduğunu öğrendim. hiçbir tanıdığıma, eş dost akrabama aldırmıyorum. Heleki kalitesiz birkaç aylık kullanımda çizikler oluşan teflon vs. tavanız varsa hemen atın. Biraz yansa da yapışsada çelik tava kullanın.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tefal'in titanyum kaplama tavalarından aldık. Biraz tuzlu ama fiyatını fazlasıyla hak ediyor. Tavisiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Gerçek granit ise alabilirsiniz. Ancak bir çok marka ve model granit süsü verilmiş şekilde piyasada geziyor..  Granit biraz ağırdır bilginiz olsun. Küçük boy tavalarda tercih edilebilir..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben daha yımırta bile kıramaz iken evde şöyle asarım böyle keserim diyenler tüm markaları çatır çatır sayıyor [emoji88]

• Beğen 6
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ben daha yımırta bile kıramaz iken evde şöyle asarım böyle keserim diyenler tüm markaları çatır çatır sayıyor emoji88.png

Ben geçen cevizli kahvaltılık yaptım, bayaa da güzel oldu aslında. Hanım en son "kirlettiğin yerleri temizle" dedi sonrasını hatırlamıyorum :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ben daha yımırta bile kıramaz iken evde şöyle asarım böyle keserim diyenler tüm markaları çatır çatır sayıyor emoji88.png

Abi senin gibi olmanın maliyeti jipten başlıyor :D  :D 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Granit set aldık.  Hanıma sorsan 10 numara, bana sorsan daha da bulaşmam. Yemeklerden tad alamaz oldum. Pilav/Bulgur vs özellikle eski tencerelerden yaptırıyorum bana özel :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben geçen cevizli kahvaltılık yaptım, bayaa da güzel oldu aslında. Hanım en son "kirlettiğin yerleri temizle" dedi sonrasını hatırlamıyorum [emoji3]
Şükür hâlâ aramızdasın
Abi senin gibi olmanın maliyeti jipten başlıyor [emoji3]  [emoji3] 
Esaretin bedeli ağırdır evlat
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çelik olacak, tencere tava vs. boşa o bu diye uğraşmayın millet, çelik candır, dibini tutuyor diyorsanız yemek yapmayı öğrenin derim :D:tongue:

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
2 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ben geçen cevizli kahvaltılık yaptım, bayaa da güzel oldu aslında. Hanım en son "kirlettiğin yerleri temizle" dedi sonrasını hatırlamıyorum :D

cevizli kahvaltılık nasıl oluyor? ben "sultan(!)" olduğum için merak ettim:=)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:

godfather lar da yemek yapıyor:=)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Valla ben yapıyorum, kuru taze fasulye barbunya pilav karnıyarık pizza bezelye kavurma dolma mücver.. hatta bu akşamda levrek buğulama yaptım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yiyorsa mantı yap, dolma sar. Saydıklarını yapmaya ne var aslanım

Hatta yap bizi çağır görelim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...