İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Araç Kaplama, Jant Boyama, Spoyler

Nuri Balcı

Recommended Posts

Nuri Balcı
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar. uzun zamandır giremedim. en son şanzuman sorunundan sonra arabadan biraz soğumuştum. çok şükür yapıldığından beri herhangi bir sorunla karşılaşmadım. bende biraz araçta değişiklik yapmak istedim. aracımın rengi beyaz renkti. rengini mat gri yapıldı, jantlar piano siyaha boyandı, spoyler piano siyaha boyanıp takıldı ve arka etek kısmıda piano siyaha boyandı. dikiz aynalarda siyah yapıldı. Fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum. 

Yalnız resim yükleyemiyorum ! Nasıl yükleyebilirim?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hizliresim.com a yükleyip "forumlar" linkini buradan paylaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
2 saat önce, Nuri Balcı yazdı:

Merhaba arkadaşlar. uzun zamandır giremedim. en son şanzuman sorunundan sonra arabadan biraz soğumuştum. çok şükür yapıldığından beri herhangi bir sorunla karşılaşmadım. bende biraz araçta değişiklik yapmak istedim. aracımın rengi beyaz renkti. rengini mat gri yapıldı, jantlar piano siyaha boyandı, spoyler piano siyaha boyanıp takıldı ve arka etek kısmıda piano siyaha boyandı. dikiz aynalarda siyah yapıldı. Fikirlerinizi paylaşırsanız memnun olurum. 

Yalnız resim yükleyemiyorum ! Nasıl yükleyebilirim?

Şanzıman sorununuz neydi?

Yorum bağlantısı
Nuri Balcı

Eski Hali.

YOJ7OD.jpg8NQ7Nd.jpg

Yeni Hali.

a10bnO.jpgNOWRLP.jpg

kXJyMm.jpgpG9p5L.jpg3pPnO4.jpg

9 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Şanzıman sorununuz neydi?

Şanzıman sorununu buradan bakabilirsiniz. konu açmıştım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

Merhaba;
Bu araçtaki en sevdiğim renk.Hatta aracımı almadan bu rengi çok aramıştım bulamayınca gri aldık.Jant ve spoiler rengi ilk bakıştı araç görselliğini bastırıyor sanki ama renk 10 numara olmuş. Boyattınız mı yoksa kaplama mı?

Yorum bağlantısı
Nuri Balcı
Bir saat önce, Hikmet Türker yazdı:

Merhaba;
Bu araçtaki en sevdiğim renk.Hatta aracımı almadan bu rengi çok aramıştım bulamayınca gri aldık.Jant ve spoiler rengi ilk bakıştı araç görselliğini bastırıyor sanki ama renk 10 numara olmuş. Boyattınız mı yoksa kaplama mı?

Merhaba Teşekkür ederim iyi dilerkleriniz için. kaplama yapıldı.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Spoiler rengi hariç çok güzel olmuş. Spoileri kendi renginin bir ton koyusuna kaplatsaniz daha mı iyi olur acaba? Bu kaplama işi ne kadara maal oldu?

Yorum bağlantısı
Nuri Balcı
9 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Spoiler rengi hariç çok güzel olmuş. Spoileri kendi renginin bir ton koyusuna kaplatsaniz daha mı iyi olur acaba? Bu kaplama işi ne kadara maal oldu?

Merhaba , olabilirdi kendi rengini düşündüm sade kalırdı siyah boyama yaptık . üççüncü bir renk olurmu olabilirdi. teşekkür ederim tavsiyeniz için. 

maliyet kaplama 4500 ₺, jant boyama düzeltme 950 spoyler 180, boyama spoyler ve arka alt etek 200 ₺.  şimdide led farlar yaptırmayı düşünüyorum. zaten iç kısmını beyaz led yaptım güzel oldu. ilerleyen zamanda ön sisler ve farlarıda led yaptıracağım inşallah.

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

Merhaba;
Mümkünse biraz daha detaylı işçilik bilgisi ve resim paylaşabilir misiniz.Kaput, kapı içleri gibi.Bir müddettir benimde aklımda kaplama mevcut.Ön iki kapıda etek kısmında 1 TL boyutunda vernik atması oluşmuştu ve hızla büyüyor.Bir kaç yerde daha boyasız düzeltilemiyecek sürtme mevcut.Boya mı kaplama mı yaptırayım kararsızım.

Yorum bağlantısı
Nuri Balcı
3 saat önce, Hikmet Türker yazdı:

Merhaba;
Mümkünse biraz daha detaylı işçilik bilgisi ve resim paylaşabilir misiniz.Kaput, kapı içleri gibi.Bir müddettir benimde aklımda kaplama mevcut.Ön iki kapıda etek kısmında 1 TL boyutunda vernik atması oluşmuştu ve hızla büyüyor.Bir kaç yerde daha boyasız düzeltilemiyecek sürtme mevcut.Boya mı kaplama mı yaptırayım kararsızım.

Merhaba Hikmet bey; Hafta sonu inşallah daha detaylı fotolar çekeğim ozaman yükleyeceğim. benim araçtada sağ iki kapıda çizik vardı arka tamponda sürtme vardı. kaplama yapmadan öncede önden sütmüşlerdi. oraları zımpara yapıp öyle kaplıyorlar. izler gözükmüyor. bende boya düşünmüştüm ama belden altına ama kaplamaya karar verdik. değişiklik olmuş oldu. 

Yorum bağlantısı
Hikmet Türker
1 saat önce, Nuri Balcı yazdı:

Merhaba Hikmet bey; Hafta sonu inşallah daha detaylı fotolar çekeğim ozaman yükleyeceğim. benim araçtada sağ iki kapıda çizik vardı arka tamponda sürtme vardı. kaplama yapmadan öncede önden sütmüşlerdi. oraları zımpara yapıp öyle kaplıyorlar. izler gözükmüyor. bende boya düşünmüştüm ama belden altına ama kaplamaya karar verdik. değişiklik olmuş oldu. 

Merhaba;
Boya fiyatları da neredeyse aynı rakamlara ulaşıyor.Kaplamadaki korkum işçilik ve dayanıklılık ile alakalı.Birde kapı içleri ve benzeri kapalı yerleri kaplaya biliyorlar mı.Çünkü gördüğüm bazı araçlarda her yere işçilik yapılamadığı için çirkin bir görüntü oluşmuş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On ‎3‎.‎10‎.‎2017 at 11:46, Hikmet Türker yazdı:

Merhaba;

sürtme ezik vb. gibi yerler boyaya hazırlar gibi zımpara ve gerkeirse astar yapılıp öyle kaplanır, yanikaplama sökünce ortaya çıkacak yerler yeniden boyanmadan kullanılmaz. kaplama yapma boyadan kaçma yöntemi değildir.

Yorum bağlantısı
Nuri Balcı
On 03.10.2017 at 17:16, Hikmet Türker yazdı:

Merhaba;
Boya fiyatları da neredeyse aynı rakamlara ulaşıyor.Kaplamadaki korkum işçilik ve dayanıklılık ile alakalı.Birde kapı içleri ve benzeri kapalı yerleri kaplaya biliyorlar mı.Çünkü gördüğüm bazı araçlarda her yere işçilik yapılamadığı için çirkin bir görüntü oluşmuş.

Merhaba;

işçilik işi yaptıracağınız yere bağlı tabiki de. kapı içleri yapılmadı. yapılabilirdi ama extra maliyet ve zaman yaklaşık 1 gün de yapılıyor. ben yaptırmadım okadar gözüme takılmıyor. istersenizde yaptırabilirsiniz. Çağlar beyin dediği gibi ezik veya çizik olan yerlere zımpara yapılır. kaplama söküldükten sonra oralar boyanır. 

Yorum bağlantısı
Nuri Balcı

Yeni Görseller..

POkq8O.jpg

LOAakZ.jpg

rJMQW3.jpg

1Gvy1N.jpg

vJ5Ek4.jpg

nJM7zM.jpg

V3aVov.jpg

lbj7Jr.jpg

ZOkDvV.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

Teşekkür ederim.Kapı içleri düşündüğüm gibi çıktı ama renk çok yakışmış.Büyük bir ihtimal bu renge boyatmaya karar vericem.Birde jant ve spoiler araç rengine daha yakın pastel bir renk olsa daha iyi mi olurdu acaba?

Yorum bağlantısı
Nuri Balcı
On 09.10.2017 at 23:01, Hikmet Türker yazdı:

Teşekkür ederim.Kapı içleri düşündüğüm gibi çıktı ama renk çok yakışmış.Büyük bir ihtimal bu renge boyatmaya karar vericem.Birde jant ve spoiler araç rengine daha yakın pastel bir renk olsa daha iyi mi olurdu acaba?

olabilirdi pastel renk ama gri siyah birbirine uyumulu olduğunu düşündüğüm için gerek duydum. araca biraz daha agresiflik katmış oldu siyah. beğendiğiniz için teşekkür ederim. inşallah sizede nasip olsun. şimdi de farları, sisleri,plakalık ve iç aydınlatmayıda led yaptracağım onlarıda bi ara resimlerini atacağım.

Yorum bağlantısı
Nuri Balcı

İç aydınlatma , plakalık , sis lamları ve uzun kısa farlar led yapıldı. 

XEXDgO.jpg

bLGg0n.jpg

d7GWJQ.jpg

5GQovA.jpg

Ayk0VQ.jpg

0GB4XV.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 23.10.2017 at 10:49, Nuri Balcı yazdı:

İç aydınlatma , plakalık , sis lamları ve uzun kısa farlar led yapıldı. 

Çok güzel olmuş. güle güle kullanın. 

Yorum bağlantısı
Nuri Balcı
59 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok güzel olmuş. güle güle kullanın. 

sağolun teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Nuri Balcı
On 28.10.2017 at 17:28, Erdem Çağla yazdı:

ben şahsen beğenmedim orijinal hali daha güzel

Teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Nuri Balcı

Merhaba arakdaşlar. Buda son işlemimiz ayna altları ve bagaj içide led beyaz yapıldı. 

lbNG3p.jpg

V3znPR.jpg

nJN6ja.jpg

vJN2XD.jpg

1GZWVb.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Aslan

renk güzel olmuş ki benim aracın orjinal rengi bu. ama jantların rengi hiç gitmemiş hafız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...