İçeriğe Yönlendir

Hard Diskin Kendi Kendine Dolması

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

Arkadaslar, isyerinde kullandigim laptopu bir kac ay once aldim. 120gb ssd disk ve 1.80 tb hdd ile.

Bana win. Xp gerektigi icin ssd diskin icine sanal xp kuruldu, onun icine de yillardir kullandigim program (adi onemli degil, siparisle yazdirilmis ozel bir program). Bu programin internetle isi - alakasi yok. Son 15 gundur 120 gb lik ssd kapasitesi tamamen doluyor. Onceleri boyle birsey yoktu. Simdi surekli disk kapasitesi doldu, duzenleyin diye uyari cikiyor. Bilgisayarlarmiza bakan arkadas uzaktan baglantiyla, temp dosyalarinin 60 gb a ulastigini gordu, bunlari temizledi, disk normale dondu. Ancak 2 gun sonra ayni sey oldu. Disk agzina kadar dolu. 2 gunde bir temp dosyalarini temizleyerek gunu kurtariyoruz. Fotograflarda goreceginiz bir kac dosyanin boyutu inanilmaz. Bu dosyalarin ne oldugunu bilen, basima ne geldigini bilen, cözumu bilen arkadasim var mi.2a110e7c257f9a1175ebdf8e9d02db3c.jpgde56f9d01f7cbc945beab3c718a549b4.jpgf5d42917f8da50c6a9c17fa4e60dbf5f.jpgce986edacab41fb520152806297d9900.jpgc22ee8b2695649b0afcf8335bee4a321.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

One drive her gün 2-3 kere güncelle uyarısı veriyor, tamam diyorum, hata veriyor güncellemiyor. One drive mı sebep oluyor abi buna, nasıl oluyor bu?

da08afbe8c3fe9205d47b73fb0962ffb.jpg

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

senkronize ederken bir haltlar yiyor kaldır hd dolmasının durması gerekiyor. Gerekirse tekrar kurarsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Önder abi selam,

Çözüm olarak aşağıdaki adımlar sunulmuş. Dene bakalım çözmezse onedrive ın kökünü kazırsın. Kullanmıyorsan zaten kaldır gitsin.

Based on my experience, I will give you following recommendations:

=====================================================

1. Press the Windows key + R to open the Run Window.

2. In the Run Window enter the following: %localappdata%\Microsoft\OneDrive\onedrive.exe /reset

3. Click OK. The OneDrive system tray icon on the desktop should disappear and re-appear after a minute or two.

4. If the OneDrive system tray icon does not re-appear after a few minutes, do the following. In the Run Window Enter:

%localappdata%\Microsoft\OneDrive\onedrive.exe

Unfortunately this one didn't work for me but after a few tests I was able to fix it myself.

Please try the following:

If you haven't already uninstalled OneDrive just execute this one anyway, since in the process I did too:
"%localappdata%\Microsoft\OneDrive\OneDrive.exe" /reset

If you have already uninstalled it just go on.

1. Uninstall OneDrive either through Control Panel or command line

2. Delete the content of "%localappdata%\Microsoft\OneDrive"

3. Download the newest OneDriveSetup.exe and install again

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Önder abi selam,

Çözüm olarak aşağıdaki adımlar sunulmuş. Dene bakalım çözmezse onedrive ın kökünü kazırsın. Kullanmıyorsan zaten kaldır gitsin.

Based on my experience, I will give you following recommendations:

=====================================================

1. Press the Windows key + R to open the Run Window.

2. In the Run Window enter the following: %localappdata%\Microsoft\OneDrive\onedrive.exe /reset

3. Click OK. The OneDrive system tray icon on the desktop should disappear and re-appear after a minute or two.

4. If the OneDrive system tray icon does not re-appear after a few minutes, do the following. In the Run Window Enter:

%localappdata%\Microsoft\OneDrive\onedrive.exe

Unfortunately this one didn't work for me but after a few tests I was able to fix it myself.

Please try the following:

If you haven't already uninstalled OneDrive just execute this one anyway, since in the process I did too:
"%localappdata%\Microsoft\OneDrive\OneDrive.exe" /reset

If you have already uninstalled it just go on.

1. Uninstall OneDrive either through Control Panel or command line

2. Delete the content of "%localappdata%\Microsoft\OneDrive"

3. Download the newest OneDriveSetup.exe and install again

Sabah ilk is bunu deneyeyim, tesekkurler Erdoğan.
Tesekkurler Haşmet abi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Program ekle kaldir kisminda one drive olmali? Yoksa disk bosaltildiktan sonra windows update kontrol edilmeli.
Bi program log dosyası atiyor ama hangisi onu bulmak lazim.

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
43 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Program ekle kaldir kisminda one drive olmali? Yoksa disk bosaltildiktan sonra windows update kontrol edilmeli.
Bi program log dosyası atiyor ama hangisi onu bulmak lazim.

bu mu Sani. ben de kullanmıyorum, kaldırsam sorun olmaz değil mi.?

birde şu droprox var. onu da kaldırabilirmiyim.?

RO9GpG.jpg

şu sağ altta ki Bonjour nedir.?

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

format

kolaycı seni. :tongue: 

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
(düzenlendi)
19 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

temiz kurulum :mangal:

sonrasında gigabaytlarca güncelleme falan, abooov, heç gerek yok. var da son çare.

bu işler eskiden kolaydı, ama şimdi hem win hem de cihazların kendi driver güncellemeleri o kadar çok ki. uğraş dur.  

Şahinle yolda kalınca, kabloları sök tak, bi zımpara tamamdı. yeni teknolojiler öyle mi ya. :D

tarihinde Sadık Taşyürek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
2 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

one drive yi kaldır

Dogrudur, yabancı kaynaklarda da one drive kaldır çözülür diyor.

Esas risk SSD olması.

SSDlerin belli bir yazım ömür limiti var, limitten hızlıca yiyor bu durumda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dogrudur, yabancı kaynaklarda da one drive kaldır çözülür diyor.

Esas risk SSD olması.
SSDlerin belli bir yazım ömür limiti var, limitten hızlıca yiyor bu durumda.
Limite takilmayin. 100tb tan fazla omurleri var. Okuma yazma omru dolana kadar biz genelde yuksek kapasiteye gecmis oluyoruz.
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Benim ki de dün uyarı vermişti. Ben de ne yükledim de böyle oldu diyordum.

Faydalı bilgi paylaşan tüm ağabeylerime Allah razı olsun diyorum... :good2:

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

RO9GpG.jpg
Kaldırabilirsiniz.... Bonjour iTunes le alakali, sanırım iPhone kullanıyorsunuz.

Masa üstünden bı fotoğraf alalım :)
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 saat önce, Sadık Taşyürek yazdı:

RO9GpG.jpg

Abi dropbox sanal depolama alanı, bulut. Sen neden kaldırmak istiyorsun?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Az önce, dün Erdoğanın tarif ettiği şekilde one drive'ı silmeyi denedim. ...... windows tarafından bulunamıyor yazdı. Bir kaç kez denedim aynı. (program ekle-kaldır kısmında zaten çıkmıyordu). Görev çubuğunda one drive simgesine sağ tıklayıp ayarlar seçeneğinden, windows başladığında one drive ı çalıştır seçeneğini (açıkmış) kapattım, oturum açılmamıştı zaten, bir de çıkış dedim, one drivedan çıktım. Temp dosyalarını sildim. şuan yine diskte 53,3 gb boş alan açıldı. Akşama ya da yarın sabaha, bir işe yarayıp yaramadığını anlarız. Windowsun içinde bir uygulama olduğundan silmesi problemli sanırım. Taa yıllar önce aynı şekilde can sıkan bir windows messenger (msn messenger değil) vardı. O da sürekli kendi açılırdı. Sonradan silmenin bir yolunu görmüştüm bir yerde. Bu da onun gibi :angry:

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

RD /S /Q %Temp% ".tmp"
exit

Abi bu yukarıdaki yazıyı not defterine yapıştırın sonra kaydederken uzantısı .bat veya .cmd oalcak şekilde örneğin tempbosalt.bat gibi bir isimle kaydedin ve bu kaydettiğiniz dosyayı windowsun başlangıcına kopyalayın (C:\Users\kullanıcı_adınız\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup) yol bu.En azından windowsun her başlangıcında temp klasörünüz otomatik boşalır birazda olsa psikolojik olarak rahatlarsınız.Programı kaldırma olayına gelince bunu normal program ekle kaldırdan yapılamayan durumlarda daha ehil programlar var (your uninstaller iyiydi öyle aklımda) bu tarz programlarla kaldırabilirsiniz.Şimdilik aklıma gelen yöntemler bunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Az önce, dün Erdoğanın tarif ettiği şekilde one drive'ı silmeyi denedim. ...... windows tarafından bulunamıyor yazdı. Bir kaç kez denedim aynı. (program ekle-kaldır kısmında zaten çıkmıyordu). Görev çubuğunda one drive simgesine sağ tıklayıp ayarlar seçeneğinden, windows başladığında one drive ı çalıştır seçeneğini (açıkmış) kapattım, oturum açılmamıştı zaten, bir de çıkış dedim, one drivedan çıktım. Temp dosyalarını sildim. şuan yine diskte 53,3 gb boş alan açıldı. Akşama ya da yarın sabaha, bir işe yarayıp yaramadığını anlarız. Windowsun içinde bir uygulama olduğundan silmesi problemli sanırım. Taa yıllar önce aynı şekilde can sıkan bir windows messenger (msn messenger değil) vardı. O da sürekli kendi açılırdı. Sonradan silmenin bir yolunu görmüştüm bir yerde. Bu da onun gibi :angry:

Onedrive 1703 güncellemesi ile beraber silinebilir hale geldi. Muhtemelen Windows 10 sürümü eski.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Onedrive 1703 güncellemesi ile beraber silinebilir hale geldi. Muhtemelen Windows 10 sürümü eski.
Sani, one drive icin hergun (gercek) guncelleme Uyarisi geliyor, yap diyorum hic bir sey olmuyor. Bildirim kismina hata oldu diye mesaj geliyor. Win 10 surumu yeni olmali, ara ara guncellemeler geliyo, kuruyoruz?
One silme secenegi bulamadim
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Harddiskin dolu olduğu için güncellemiyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
10 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Harddiskin dolu olduğu için güncellemiyor olabilir.

Değil abi. Hdd sorunu kısa süredir var güncellememe aylardır. Ayrıca gözümle hdd nin boş olduğunu gördüğümde bile güncellemiyor one drive'ı

Exe dosyasını indiriyor, kurmuyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...