İçeriğe Yönlendir

Hard Diskin Kendi Kendine Dolması

Önder Özcan

Recommended Posts

Sani Gerşon
2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Sani, one drive icin hergun (gercek) guncelleme Uyarisi geliyor, yap diyorum hic bir sey olmuyor. Bildirim kismina hata oldu diye mesaj geliyor. Win 10 surumu yeni olmali, ara ara guncellemeler geliyo, kuruyoruz?
One silme secenegi bulamadim

onedrive değil, win güncellenmeli.

Başlat arama çubuğuna winver yazıp ekran görüntüsü paylaşır mısın abi?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
onedrive değil, win güncellenmeli.
Başlat arama çubuğuna winver yazıp ekran görüntüsü paylaşır mısın abi?
Sani ben anladim win guncellemesi dedigini, win 10 surumu yeni olmali, guncelliyoruz demem ondandi.
Bugun yaptigim seyler ise yaramamis, kapatamamisim. 53 gb bostu sabah, simdi 40 kusur.
053300bc310609e84763db1f21abffff.jpg
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1703te kurulu. One drive'ın sorunsuz kaldırılması lazım. IT'cin ile bi görüş abi ama sanırım Çağlar abi'nin dediği yere gidiyor durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Peki sorun kesinkes one drive'da mı? Bunu biliyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
12 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Peki sorun kesinkes one drive'da mı? Bunu biliyor muyuz?

E dosyaları silmişsin ve yer açılmış, başka ne olabilir ki?

Unlink etmeyi denedin mi abi? Böylelikle sync işlemi duracak ve belki yer kaplamayacak.

https://support.office.com/en-us/article/Turn-off-or-uninstall-OneDrive-f32a17ce-3336-40fe-9c38-6efb09f944b0

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

Zaten senkronize bir şey yok, one drive'a hiç giriş yapılmadı bugüne dek. Depolanan birşey yok.

Yalnbız ufak bir düzeltme, şimdi yeniden baktım, gözümden kaçmış. Program ekle-kaldırda one drive görünüyor, ama kaldır deyince hiç bir şey olmuyor. Karşılıklı bekliyoruz deminden beri. Hareket yok.

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
54 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Zaten senkronize bir şey yok, one drive'a hiç giriş yapılmadı bugüne dek. Depolanan birşey yok.

Yalnbız ufak bir düzeltme, şimdi yeniden baktım, gözümden kaçmış. Program ekle-kaldırda one drive görünüyor, ama kaldır deyince hiç bir şey olmuyor. Karşılıklı bekliyoruz deminden beri. Hareket yok.

10gb yazmıştı, onu siliyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

10gb yazmıştı, onu siliyor olabilir mi?

Hmm, o zaman ben gene temp i sileyim öyle deneyeyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

It cimle yaptığım bağlantıda, one drive'ı silemediğimi, arka planda sürekli çalıştığını, görev yöneticisinden kapatmayı denemeyi söyledim, dediğim gibi görev yöneticisinden kapattı, prog. ekle-kaldırdan tıkladı, anında uçtu gitti.Hdd yi şimdi gene temizledik, 55 gb alan var. İnşallah düzelmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Düzelmez ise  söle ona, "dede çok kızar.Gelir bastonuyla halleder."

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ispanyada nbin gemiye güneşin battığı yere kerteriz aç bas pupayı, bikaç ay sonra bir kumsala ulaşınca tüh yahu çine geldim diye geri dönme ama

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ben google 'da "onedrive kaldırma" diye arama yaptım. Bir kaç satırdan oluşan bir .bat dosyası içeriği buldum. Tarife göre uyguladım ve onedrive kaldırıldı sistemden. Şimdilik bir değişiklik yok HDD alanımda.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Ben google 'da "onedrive kaldırma" diye arama yaptım. Bir kaç satırdan oluşan bir .bat dosyası içeriği buldum. Tarife göre uyguladım ve onedrive kaldırıldı sistemden. Şimdilik bir değişiklik yok HDD alanımda.

Onedrive normalde alan kaplamaz zaten. Bu bilgisayarda bi işlem yapılmış zamanında muhtemelen. Yani ekstrem bi durumdan konuşuyoruz ;)

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
(düzenlendi)
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Onedrive normalde alan kaplamaz zaten. Bu bilgisayarda bi işlem yapılmış zamanında muhtemelen. Yani ekstrem bi durumdan konuşuyoruz ;)

OneDrive yer kaplamıyor ama her ne yapıyorsa disk alanı azalıyor. OneDrive 'ı kaldırdığımdan beri disk alanımda azalma yok.

Ekleme: Bir önceki mesajımda değişikli yok derken, kendi kendine alan azalmıyor demek istemiştim. Anlam hatası olmuş. :good1:

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sorun çözüldü görünüyor. Hala 55,8 gb alan boş duruyor. One drive'ı kaldırımca sorun çözüldü. Herkese çok teşekkür ederim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Okurken stres oldum. Gıcık bir durum. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Aynı durum evdeki bilgisayarda da varmış. Dün akşam baktım, onun da hdd de dolmuş-kıpkırmızı. Aynı tarifeyi uyguladım,one drive'ı kaldırdım. 40 gb kadar geri geldi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Az önce bende hdd doldu diye uyarı aldım şaşırdım birden 50 gb cıvarı boş alan vardı ne yükledim dedim sonra disk temizleme yaptım 20 gb cıvarı yer açıldı ama aradan 1-2 saat geçince boş alanın dolmaya başladığını fark ettim. Az öncede foruma gezinirken bu konuyu gördüm ve bahsedilen one driveyi kaldırdım ve tekrar disk temizleme yaptım şuan 53 gb boş alan var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 07.10.2017 at 14:31, Önder Özcan yazdı:

Aynı durum evdeki bilgisayarda da varmış. Dün akşam baktım, onun da hdd de dolmuş-kıpkırmızı. Aynı tarifeyi uyguladım,one drive'ı kaldırdım. 40 gb kadar geri geldi :)

1drive pişmanlıktır mı yazıyoruz şlimdi bağajlara?

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
5 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

1drive pişmanlıktır mı yazıyoruz şlimdi bağajlara?

Evet ama devamına da " driver 1 mutluluktur" ekliyoruz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...