İçeriğe Yönlendir

Tiguan 1.4 - MQB İlk Hafta Yorumları

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Çağlar Bayur
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

2015 y

avro bazlı 2015 te 50bin miydi yani

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
19 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bu kadar güzel arabaya hala 90'lar tekonolojisi farlar... Nereden kısacağını şaşırıyor markalar.

Yine bi gün Hamburg'dayım. yıldızların farları freeform led. Burada yüzüne bakmazlar yeminle. Hepsi yansıtma tekniği ve halojenin üstünden atlıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu aracın dizel manueline biniyorum arada. Gerçekten çok sessiz yapmışlar. Arka koltukta oturdum dün mesela. Neredeyse hiç ses duymadım. Önden hafif mırın mırın bir dizel sesi geliyor ama çok az. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
52 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

avro bazlı 2015 te 50bin miydi yani

Hee, parasını bilmem :)

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
13 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Lastik havaları 41 yapın diyor. Soğukta ise 33/38 diyor üzerinde arabanın.

Soğukta hava düşürülüyor muydu? :unsure:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Güle güle kullan hocam, ledli gündüz farı+bixenon olsa tadından yenmezmiş :)

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Neden 4x4 standart olarak sunulmazki..

Azıcık karda kışta dağda bayırda sedan arabadan altının yüksek olmasından başka bir farkı olsa keşke..

İyi günlerde kazasız belasız kullanın..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Soğukta hava düşürülüyor muydu? :unsure:

lastik soğuk iken

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hayırlı olsun :nazar: suvlar güzel gidiyor merak etme, biz pikapla neler yapıyoruz suv neler yapar sen düşün, yol tutmayan araç artık yok gibi...

tigu önden tipsiz geliyor bana ama bu halojen farlısı önden, ledliden daha güzel duruyor sanki.....

Volkswagen-Tiguan-110TDI-Comfortline-201

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Bakış

Hocam hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Mehmet Hocam hayırlı olsun keyifli sürüşler dilerim...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hocam hayırlı olsun, güle güle kullanın

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Merak edenlere allspace fiyatları açıklandı:

Yeni Tiguan Allspace 1.4 TSI ACT 150 PS DSG Comfortline 46.900,00 € 177.763,50 TL
Detay
Yeni Tiguan Allspace 1.4 TSI ACT 150 PS DSG Highline 51.800,00 € 196.236,50 TL
Detay

Yeni Tiguan Allspace 2.0 TDI SCR 150 PS 4MOTION DSG

vw-tiguan-allspace-web-0377.jpg?itok=PKI

Highline 70.900,00 €

269.165,00 TL

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Servet Aydın

Hoca filan diyoruz ya. Bildiğimiz hocalardan değil valla. Bi iş var ama ne?

Ahanda şimdi anladım. Füşını cami hocası aldı ya hani. Her gün depo duası ediyor. Çok zekiyim be

41c8c9d8d43c343a9eff53a0e841cc32.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

DSG simulasyonu yapıyoruz. :)

Arada bir takışıyoruz fazla yapmıyoruz ama. sırrı burda.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

2000-2500 devir üstü haram gibi kullanıyorum şehiriçi ( hafif) 6.4 litre

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Okunmuş bu 

Servet'in mesajından öyle anlıyorum :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Güzergah: Sabah kurtköyden çıktım gebzeye geldim eski yoldan adliyeye. dosya bıraktım. ordan çıktım istanbula ümraniye kariyernete ordan geri geldim kurtköye siteye girdim çıktım biraz durdum. sonra ordan çıktım servete gittim. sonra gebzeye okula sonra okul için birkaç yere ordan yeniden kurtköye eve geldiğimde akşam 5.9 idi. 150 km felandı.

5500 devir yaptım bugün misal bir de baktım ikinci viteste bir adamın önüne geçmeye çalışıyorum. :)

10 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

2000-2500 devir üstü haram gibi kullanıyorum şehiriçi ( hafif) 6.4 litre

balıkesir küçük. ben ilk 5 km de 10 litre görüyorum devamlı.

kasabada olsam "10 litreden aşşa yakmaz aabi" durumu sözkonusu olur.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yorumlara devam:

Aracı kullanmaya alıştım. Viraj felan evet sorun yok. İçteki ferahlığı normal araca binince anlıyorum. Sessizlik konusundaki görüşümü tekrarlıyorum. 

Yeni bir özellik varmış yeni öğrendim. Park sensörlerini kullanarak acil fren yapma özelliği Maneva sırasında artık çarpacak noktaya gelirseniz fren yapıyor araç. bazen arkayı boş sanıp geriye takma hatalarında faydalı olabilir. 

Aksesuar olarak geri görüş kamerası yahut kapı içi ışıklar vs bulunabiliyor. Tavan barları alacağım ama daha almadım. Kereste taşımadan olmaz.

Audi A3 e geçince Audinin direksiyonunun daha kalın ve döndürmesi sert olduğunu hissediyorum (lastik havaları doğru). Passat ise orta şekerli. 

Gaz tepkisi zayıflatılmış. Buna da alıştım. Az bir mesafede alacağı gazı epeyce basarak sağlıyor pedal mesafesi olarak. Ama sprintbooster gibi birşey olursa hassas şöföre daha çok hitap eder.

Kapı iç kol tutamağının hemen orası kumaş. Elimizden kir birikiyor. Siyah olmasına rağmen belli edecek gibi duruyor. Daha az kir tutan sentetik bir kumaş  ya da deri olabilirmiş. Koltuklarda kir tutma durumu pek fazla yok iyi gibi duruyor. Yolcu koltuğunu servet bugün ayarladı bişeyler yaptı. Yorumu o yapar. 

Pandizot düz sert. rulo değil. Bence bu tarz araçlarda rulo şart. değiştirilebilen aksesuar bulursam rulo ile değiştiririm. 

Geri manevrada yaşımızın da etkisi ile arkaya dönmek eskisi kadar kolay değil. ama dönünce arka cam uzak. Sedan araçta daha yakın idi. Buna alışmak gerekti. camın arkasında bagaj uzunluğunun olmadığını anlamak alışmak gerekiyor.

Ön göğüsteki medya ekranının olduğu yer passatta da olduğu gibi eğimi. Bu da aşağı bakınca dik bir görüş açısı sağlıyor olumlu ve aynı zamanda kendi tarzında duruyor. Mesela SEAT SKODA  ailesi, toyota ailesi ön konsolu dik kesiyor karşında bir görüntü oluyor. Bunda eğik.

Ön cam senden uzak. telefon tutucuya telefonu koyunca yazıları okuyamıyorum eskisi gibi. elimi telefona götürmek için eğilmek gerekiyor. Bu nedenle de biraz ferahlık var aslında sanırım.

Lastikler 215 65 17 olduğundan yumuşak bir his var. Kaldırıma felan çıkıyor mu diye denedim çıkıyor iniyor.  arazi aracı değil ama şehiriçi engellerde nisbeten iyi. çok risk alırsam daha çok şey yapar ama bu araçla bişey yapmak zaten anlamsız. bir yere takılmasın düşmesin yeter.

Koltukların yatması için arkada da kol var. bu sayede bagajdan yükleme sırasında çekerek koltuğu yatırıp yükü uzatabiliyorsunuz. Öndeki koltuğa gelmeye birşeyler ayarlamaya gerek olmuyor. 

Hızlı gitmeye de başladım motor 3200 km oldu. 3200 km ortalamam 6.2 litre. son hızı denemedim. 5bin km devirsin ondan sonra uygun ortamda denerim. İnternette zaten çok deneyen var.  Ama bu araba hızlanmıyor çekmiyor diyen bence olamaz. Gaza basmayı bilemeyen olabilir. Eko ayarlı gaz pedalı ilk bakışta birçok kişiyi şaşırtabilir. Birçok yeni araçta bu olacak ya da var sanırım bu nedenle lütfen yanılmayın test sürüşlerinde.

İlk 3200 km boyunca herhangi bir sıkıntı ses arıza ya da kusur anlamında birşey çıkmadı. İnşallah da çıkmaz.

Aşağıda eski tigu ve yeni tigu arka arkaya bri foto ile park asistanı fotosu var. haylayn kameralı modelde aracın etrafını 4 kameradan alınan görüntüler geri çatılarak (rekonstrüksüyon) arabanın üstünden bakıyor gibi bir çevre görüntüsü sağlanabiliyor.(Areaview)

IMG_3967.JPG

IMG_3968.JPG

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Offf. Fena bu sistem. Yapalım hocam

Ahanda fikrim geldi. Landın tavanı keseyim, bendeki 360 derece camerayı koyayım tavana

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...