İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Motor Su Eksilmesi, Hararet

Durmuş Ali Gül

Recommended Posts

Durmuş Ali Gül

Merhaba arkadaşlar. C max aracım yüksek motor ısısı uyarısı verdi, hararet kırmızıya dayanmıştı,rolantide çalıştırdıktan 3-5 dakika sonra düştü. 5-10 metre gittim tekrar yükselmeye başladı, tekrar durup su eksikliğini gördüm. Su ekledim. Gittiğim yol dik rampaydi, hava sıcak, klima açıktı. Su ekledikten sonra aynı yeri ertesi gün ve daha sonra birkaç defa tekrar çıktım, bazılarında klima açtım. Hatta suyunu kontrol ederek 600-700 km yol yaptım. Hararet yukselmedi, ancak araç su eksiltmeye devam ediyor. Ustaya gösterdim, gozle görülen dışa vuran  herhangi bir kaçak yok. Motor da sogukken ilk calistirdigimda titreme yok. Duman atma yok. Cekisinde problem gormuyorum. Yağ seviyesinde artış yok. Ustaya götürdüm, enjektörün birinde kompresör kaçağı var dedi. İlaçla kesmişler, ancak araç ısınınca ve sıkıştırınca su eksiltmeye devam ediyor. Şimdi kapağı acip contayi kontrol edecek. Kapak taşlalanacak vb. Acaba conta yanmış mıdır? 

Yorum bağlantısı
Mükremin Aktuğ

Üst kapak contası.

Bi arkadaşımın aracında tecrübeyle sabittir...

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Hararet görmüş bir araçta üst kapak açılmaya karar verildikten sonra; üst kapağın taşlamacı kontrolünden geçmesi ve üst kapak contasının değişmesi elzemdir. O noktada contanın yanık olup olmamasını çok da kafaya takmamak gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Durmuş Ali Gül

Aracimda üst kapakta eğilme,conta değişimi, blok gömleklerin birinde 2 milim çekme tespit edildi. 9000 km önce de sıfır motor yaptirmistim 145000 deki aracıma.  Yolda birakmisti.Artık Ford markasından soğudum...

Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

Geçmiş olsun, herkezin başına gelebilir . Daha önce yaptırdığımız onarımdan kaynaklı işçilik hatası veya  bir hatalı parca montajı sonucu olabilir. bu son yaşadığınız sıkıntı . O yönüyle araştırmanızı tavsiye ederim. 

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun, ustalar arızayı yapıp gönderiyor, arızaya sebep olan ne bakmıyorlar bazen maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Aracimda üst kapakta eğilme,conta değişimi, blok gömleklerin birinde 2 milim çekme tespit edildi. 9000 km önce de sıfır motor yaptirmistim 145000 deki aracıma.  Yolda birakmisti.Artık Ford markasından soğudum...

Marka ile ilgili olmadığını belli.
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)
7 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Marka ile ilgili olmadığını belli.

Bencede marka ile alakalı bir durum yok, bu motor PSA grubu öncülüğünde geliştirilmiş bir motor, şu anda aktif olarak kullanan 4-5 marka var. son olarak opel'de katildi(grandland x). çok sorunlu bir motor değil. sizin ilk arıza dahil nedenlerini araştırmanız daha doğru.

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...