İçeriğe Yönlendir

Dönüşüm Süper(b) Oldu

Erdem Çağla

Recommended Posts

Erdem Çağla

merhaba arkadaşlar uzun zamandır forumda yoktum, babamın sağlık raporları, emniyet ve hastane üçgeninde 1 aylık uğraş sonucu sonunda aracımızı aldık. Epicayı bayiiye takasa verdik. İşler güçler derken konusunu yeni açabiliyorum. Ford hala mondeo'nun dizelinde otomatik şanzıman koymasın müşteri kaybetsin tebrik ediyoruz kendilerini buradan.

Aracımıza gelirsek 2 sene önce konusu açtığım ve o konuda kararını verdiğim Skoda SUperb 1.6 TDI 120ps + DSG şanzıman Prestij paket. Prestij pakete ek opsiyon olarak

• Şerit Takip Asistanı
  • Adaptif Hız Sabitleme (trafikte sağ ayak dinlendirme)
  • Ön Bölge Frenleme Asis.
  • Kör Nokta
  • Akıllı Far
  • Cam Tavan (en ses yapanından)
  • Business gri.

Allah herkesin gönlüne göre versin. Mirrorlink ile ilgili ayrı konu açacağım. Detaylı resimleri aracı yıkatınca çekeceğim, kazasız belasız sürüşler.

screenhnh.png

• Beğen 17
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Hayırlı olsun güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Hayırlı olsun birçok kişinin övgüyle bahsettiği beğendiği bir araç.Kazasız belasız kullanmanızı temenni ederim.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

bence mondeodan daha iyi bir karar, Allah tekerlerlerini düz bastırsın.. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Güzel günlerde kazasız belasız kullanın. Güzel araç maşallah

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

5 dakika önce, Osman Bilgin yazdı:

bence mondeodan daha iyi bir karar, Allah tekerlerlerini düz bastırsın.. 

zaten teknik olarak mondeo alamıyorduk, dizel + otomatiği yok 1600 cc altında. Benzinlisini alıp da 50 kuruş yakmak istemedim 2.0 dizel otomatik o kadar yakmıyor.

Superb alınca passatla karşılaştırmak istiyor insan. Öncelikle vw'de donımlar aşırı pahalı, prestige superb yerine comfort passat alabiliyorduk ve hala halojen far, elektrikli koltuk yok vs. Skodanın orta paketi olan style dahi comfort passattan çok çok dolu. SKodanın yeni comfort paketi ile passatın impression'u arasında da dağlar kadar fark var.

Passatta olup da superb'de olmayanlar;

gözlüklük (passatta sunroof olunca var, superb'de yok nedense)

Arka bağımsız klima

Kafalık derinlik ayarı

İleri geri ayarlı kol dayama

Peki passatla aynı kalite ise niye ucuz sorusunu sormadan geçemiyor insan. Araç şuan 9500km'de 1.000 km'den beri göve burulmalarında ve derin çukurlarda cam tavandan ses geliyor (passatta da varmış), ilk başlarda taş gibi olan kol dayama artık bana kol dayama diyor trim sesi yapıyor. Koltuk hafızası bozuldu servise gidecek, sağa sola dönen mercekli farlar dönmez oldu, sunroof perdesi takılıyor toplanıyor kapanmıyor vs. gibi sıkıntılarım oldu servise randevu aldım gideceğim.

Şöyle bir tabu vardı ama ne yazık ki yıkıldı. Sıfır araç alayım trim sesi hiç olmasın. Oluyor. Hafif radyo açıp hayatın farklı yönlerine bakmaya çalışıyorum :rolleyes:

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ali Gök

hayırlı uğurlu olsun . deri döşemede varmı araçta 

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

hayırlı olsun, süper b yi daha farklı biliyorduk. ama kadı kızı da da kusur var demek ki. :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız diyelim. BAyılıyorum bu arabaya. Ancak bu arabayı Passat'la karşılaştırmak bence abes zira bu araba Audi'de A6 sınıfında. Passat ise bu sınıfta değil "benim gözümde"

Arkadaşımda eski kasası var, arka koltuk 3+1 mübarek.

En doğru karar verilmiş bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun Emre güle güle kulanın.

Trafikte sağ ayak dinlendirme nasıl oluyor?

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
(düzenlendi)
19 dakika önce, Sadık Taşyürek yazdı:

hayırlı olsun, süper b yi daha farklı biliyorduk. ama kadı kızı da da kusur var demek ki. :))

Ben de öyle biliyordum alıp kullanınca başka oluyor. Japon grubu araçlardan farkını içine binince anlıyor insan. VAG'ın hissi başkaymış, malzeme kalitesi yüksek, parçaların montaj hissi, çukurlardan geçince arabanın yekpare hissetirmesi vs bana audiyi anımsatıyor. Tek önemli mesele nereden neyi ne kadar çaldıkları. Eğer audide de trim sesi geliyorsa 7 klasse körüklü bmw almak lazım demektir.

14 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız diyelim. BAyılıyorum bu arabaya. Ancak bu arabayı Passat'la karşılaştırmak bence abes zira bu araba Audi'de A6 sınıfında. Passat ise bu sınıfta değil "benim gözümde"

Arkadaşımda eski kasası var, arka koltuk 3+1 mübarek.

En doğru karar verilmiş bence.

Bana da ilk başta öyle geldi passat rakibi değil diye ama passata da bindim buna da bindim. SuperB dar ve uzun hissettiriyor. Arkası passattan daha büyük ancak eski kasa superblerdeki arka kapının Long olma hissi bu kasada biraz azaltılmış. mk4 mondeom daha geniş hissettiriyordu. Bagaj konusunda sw araba olmadıkça rakibi yok. Özellikle uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilek elektrikli bagaj arabaya + 30.000 tl hava katıyor

8 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Hayırlı olsun Emre güle güle kulanın.

Trafikte sağ ayak dinlendirme nasıl oluyor?

Traffic jam assist dedikleri olay. ELden gazlı araba yerine bunu aldık. Lane assist + acc olunca çalışıyor. Sıkışık trafikte auto holdun yetmediği veya sağ ayağı kullanmak istemediğiniz zamanlarda adaptif hız sabitlemeyi açıp 30 kmye ayarlıyorsunuz öndeki arabaya göre gazı freni durmayı kalkmayı kendi yapıyor. öndeki araba 2 sn'den fazla durursa kalkış yapmak için ayağınızı kullanmadan elinizle acc koluna dokunuyorsunuz araç kalkıyor, sağ ayak dinlenmiş oluyor (babam için aldık)

tarihinde Erdem Çağla tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
27 dakika önce, Erdem Çağla yazdı:

zaten teknik olarak mondeo alamıyorduk, dizel + otomatiği yok 1600 cc altında. Benzinlisini alıp da 50 kuruş yakmak istemedim 2.0 dizel otomatik o kadar yakmıyor.

mondeo 1,6 dizel de otomatik olsa bile superb bence doğru karar demek istemiştim.. şahsi düşüncem passat yerine superb olurdu. tabi manuel.. 
iyi günlerde binin, küçük altın gibi araç.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

sıralama şöyle, SüperB-Mondeo-Passat :tongue:

not: geçen son kasa süperb dizelle gezdim,110 la giderken ranger daha sessizdi :D hemde her açıdan...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Süper Bir araç, bu kasayı çok beğeniyorum. Donanım da süper olmuş.. Güle güle kullanın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip etsin 

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Passatın highline'ında arka sinyaller LED bizimkinde normal ampul, passatta hayalet ekran var bizde yok skoda çok fazla donanım değişikliğine gidiyor qaroq'da hayalet koydu zamanla superb'ye de gelir. Superb'nin 2016 ağuston ayından sonra gelenlerinde yani bizim araçta diğerlerinde farklı olarak;

iç ambiyans ışıkları 4 renkten 10 renge çıktı,

arka cama silecek geldi, arka kameraya su pıskırtarak yıkama geldi,

multimedia ekranı 6,5 inçten 8 inçe çıktı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Allah kaza bela vermesin en güzel tercihi yapmışsınız Passat'tan iki üç gömlek üstün bir araç SuperB birde ek Donanımları böyle dolu olunca tadından yenmez..

10 dakika önce, Erdem Çağla yazdı:

Passatın highline'ında arka sinyaller LED bizimkinde normal ampul, passatta hayalet ekran var bizde yok skoda çok fazla donanım değişikliğine gidiyor qaroq'da hayalet koydu zamanla superb'ye de gelir. Superb'nin 2016 ağuston ayından sonra gelenlerinde yani bizim araçta diğerlerinde farklı olarak;

iç ambiyans ışıkları 4 renkten 10 renge çıktı,

arka cama silecek geldi, arka kameraya su pıskırtarak yıkama geldi,

multimedia ekranı 6,5 inçten 8 inçe çıktı.

Karoq da ki Hayalete gelince,muhtemelen sonradan siz aracınıza ilave edebilirsiniz boyutları vs aynı, Vag grubunun en güzel özelliklerinden biri..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hayirli olsun kazasiz belasiz iyi beyaz almamissiniz renk cok guzel etrafimda sifir olupta beyaz olan araclar hic sifirmis hissi vermiyor.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Hayırlı olsun Superb iyidir.

Yalnız kol dayamada ileri-geri olmamasına şaşırdım, bir önceki kasada bu ayar vardı, yeniyi de test etmiştim ama dikkatimi çekmedi demek ki.

2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

sıralama şöyle, SüperB-Mondeo-Passat :tongue:

not: geçen son kasa süperb dizelle gezdim,110 la giderken ranger daha sessizdi :D hemde her açıdan...

Yeni Navaraya binmelisiniz o zaman Ali abi :)

Navaradan sonra geçen ay firmaya 4x2 otom ranger aldık sıfır. Herşey harika yalnız yol tutuş ve konforunda Navara kesinlikle rakipsiz. C segmenti standart bir araba hızlarında ve konforluyla viraja girip çıkılabiliyor. Tabi bunun yük taşımakta dezavantajı oluyor, 800 kilo tek parça yükte bile navaranın burnu gökyüzüne kalkıyor.

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Hayırlı olsun erdem, kazasız belasız güzel günlerde kullanın [emoji106][emoji6]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

Hayırlı olsun, Rabbim kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...