İçeriğe Yönlendir

Pioneer & Sony teyp seçimi

Ugur Ateş2

Recommended Posts

Ugur Ateş2

Mrb  bi konu hakkında tecrübeli arkadasların fikirlerine ihtiyacım var ?

Pioneer DEH-X3950BT     "   https://urun.n11.com/teyp-cd-dvd-mp3-calar/pioneer-deh-x3950bt-bluetooth-usb-sd-aux-cd-mp3-P80885818  "

Sony  Dsx-a400bt   "    https://urun.n11.com/teyp-cd-dvd-mp3-calar/sony-dsx-a400bt-usbmp3-calar-oto-teyp-bluetooth-nfc-P105314050  "

Sizce bu teyplerden hangisi daha iyi ve sağlam kullanan arkadaslardan artı ve eksi yönleri nelerdir yada 400 tl civarı tavsiye edebileceğiniz farklı bir marka model var mı yardımlarınız için simdiden tesekkürler

Yorum bağlantısı
Ugur Ateş2
(düzenlendi)

Evet Sony Cd çalmıyor ancak pioneer in seriden dolayı garanti problemi olur mu(malum sonu 50 olan seriler türkiyede distrübitör garantisi kapsamında değil)bide hangisinin sesi daha kaliteli diye merak ediyorum

tarihinde Ugur Ateş2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ugur Ateş2
17 saat önce, Ugur Ateş2 yazdı:

yardımcı olabilecek kimse yok mu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Karar vermesi zor iki ürün.. 

Yorum yapılmama sebebi ise, genelde bu tür teypler araçlarımıza uymadığı için kullananımız çok az. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bırakın farklı markayı, aynı markanın serilerinde bile ses farkı oluyor. Farkı anlamak için de aynı şartlarda denemek gerekiyor.

400'lü rakamlara sorduğunuz modelleri alacağıma, 2. el veya hiç kullanılmamış eski model alpine marka alırdım.

Yorum bağlantısı
Ugur Ateş2

haklısınız alpine yi biliyorum cok kaliteli ancak bulma imkanım olmuyor yoksa ondan alacagım

5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Karar vermesi zor iki ürün.. 

Yorum yapılmama sebebi ise, genelde bu tür teypler araçlarımıza uymadığı için kullananımız çok az. 

Anladım tesekkür ederim fikirlerinizi paylastıgınız için

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bende 3750 var, pioneeri öneririm.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Sony'nin bluetooth modelini kullanıyorum ilandakinden bir önceki seri ama cd çalarlı. Gayet memnunum geniş bir ses ayar kısmı var ayar tutturulunca tadından yenmiyor. Harici mikrafon  olmadığından üzerindeki mikrofon ile bazen görüşmelerde sıkıntı oluyor. Uygulaması ile telefondan kontrol edilebiliyor arabada teybi açıp dışarıda oturunca çok havalı oluyor :)

Pioneer ise hiç kullanmadım geçen deneme maksatlı farklı bir modelini taktım sesini pek sevmedim muhtemelen ayar kaynaklı.

Bu iki marka arasında ki genel gözlemlerin ikisininde seveni ayrı, kimi sony'den kimi pioneerden varz geçmiyor. Genel andiriod ve ios cılar gibi.

Benim tercihim genelde sony'den yana oluyor sebep derseniz alışkanlık derim yoksa öyle aman aman bir sebep yok.

Yorum bağlantısı
Ugur Ateş2
10 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Bende 3750 var, pioneeri öneririm.

radyo ile alakalı problem cıkıyor mu

10 saat önce, Oğuzhan Demir yazdı:

Sony'nin bluetooth modelini kullanıyorum ilandakinden bir önceki seri ama cd çalarlı. Gayet memnunum geniş bir ses ayar kısmı var ayar tutturulunca tadından yenmiyor. Harici mikrafon  olmadığından üzerindeki mikrofon ile bazen görüşmelerde sıkıntı oluyor. Uygulaması ile telefondan kontrol edilebiliyor arabada teybi açıp dışarıda oturunca çok havalı oluyor :)

Pioneer ise hiç kullanmadım geçen deneme maksatlı farklı bir modelini taktım sesini pek sevmedim muhtemelen ayar kaynaklı.

Bu iki marka arasında ki genel gözlemlerin ikisininde seveni ayrı, kimi sony'den kimi pioneerden varz geçmiyor. Genel andiriod ve ios cılar gibi.

Benim tercihim genelde sony'den yana oluyor sebep derseniz alışkanlık derim yoksa öyle aman aman bir sebep yok.

anladım tesekkür ederim

Yorum bağlantısı
Tugay YILMAZ

https://www.sony.com/electronics/in-car-receivers-players/mex-n4200bt kullanmış biri olarak söyleyebilirimki sesi 35lere kadar bozmadan rahatlıkla açıyordu hemde sonynin 60liraya aldığım mid hoparlörü ile. Pioner bana sony yanında ses olarak daha yapmacık geliyor hep. Sonynin sesi her zaman ayrı bir doğal birbirinden farklı teyplerde kulağımın duyduğuna göre diyorum bunuda :) Bence bi media markt gir orda sony ve pioner dene farkı anlarsın hocam.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 06.10.2017 at 15:36, Ugur Ateş2 yazdı:

Mrb  bi konu hakkında tecrübeli arkadasların fikirlerine ihtiyacım var ?

Pioneer DEH-X3950BT     "   https://urun.n11.com/teyp-cd-dvd-mp3-calar/pioneer-deh-x3950bt-bluetooth-usb-sd-aux-cd-mp3-P80885818  "

Sony  Dsx-a400bt   "    https://urun.n11.com/teyp-cd-dvd-mp3-calar/sony-dsx-a400bt-usbmp3-calar-oto-teyp-bluetooth-nfc-P105314050  "

Sizce bu teyplerden hangisi daha iyi ve sağlam kullanan arkadaslardan artı ve eksi yönleri nelerdir yada 400 tl civarı tavsiye edebileceğiniz farklı bir marka model var mı yardımlarınız için simdiden tesekkürler

her 2 ürünü de kullandım, önce sony almıştım, plastik kalitesi daha iyi, sonra pioneer takıldı aynı hoparlör ve anfi düzeneğine. ses inanılmaz arttı. özelikle anfi +sub bağlantısı için ayar seçenekleri pioneerda başka bir dünya. 3950 diyorum

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ugur Ateş2
On 09.10.2017 at 10:35, Tugay YILMAZ yazdı:

https://www.sony.com/electronics/in-car-receivers-players/mex-n4200bt kullanmış biri olarak söyleyebilirimki sesi 35lere kadar bozmadan rahatlıkla açıyordu hemde sonynin 60liraya aldığım mid hoparlörü ile. Pioner bana sony yanında ses olarak daha yapmacık geliyor hep. Sonynin sesi her zaman ayrı bir doğal birbirinden farklı teyplerde kulağımın duyduğuna göre diyorum bunuda :) Bence bi media markt gir orda sony ve pioner dene farkı anlarsın hocam.

anladım aslında haklısınız ikisini bir arada dinleyip karar vermek en mantıklısı:yes:

On 09.10.2017 at 18:20, Çağlar Bayur yazdı:

her 2 ürünü de kullandım, önce sony almıştım, plastik kalitesi daha iyi, sonra pioneer takıldı aynı hoparlör ve anfi düzeneğine. ses inanılmaz arttı. özelikle anfi +sub bağlantısı için ayar seçenekleri pioneerda başka bir dünya. 3950 diyorum

anladım tesekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...