İçeriğe Yönlendir

Deniz Tuzu Lekesi Nasıl Çıkar?

Erhan Güler

Recommended Posts

Erhan Güler

Yazın yaptık bir hata, deniz tuzu lekesi oluştu, nasıl çıkar bilmiyorum, 250 tl istediler. Daha ucuza istanbulda nerede temizletebilirim? Ya da sizin öneriniz nedir çıkarmak için?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Pasta cila parası istenmiş :)
Daha aşağı zor bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler
52 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Pasta cila parası istenmiş :)
Daha aşağı zor bence

seramik kaplama yaptırayım abicim madem belki ücretsiz hallederler bu işi :))

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

fotoğraf var mı leke tam olarak nerede? döşemede ise çıkmayacak leke neredeyse yok ben zift lekesini bile çıkarttım

Yorum bağlantısı
Ali Gök

2 lira 45 kuruş sanırım A101 de aspirin diye bir sprey var sık onu ıslak bezle sil kalan 247 lirayıda bana at sevap işle ??

şaka bir yana benim aracımda olmuştu 2 dakikada bütün koltukları sıfır yaptı en hızlı çözüm o

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Seramik kaplamadan bahsedildiğine göre kaportada tuz lekeleri var galiba.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
24 dakika önce, Osman Ünal yazdı:

Sirke ile deneyin.

olmazsa bu durum da hafif mazotlu bezle de denesem mi diye aklıma gelirdi..

Yorum bağlantısı
Erhan Güler
3 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

fotoğraf var mı leke tam olarak nerede? döşemede ise çıkmayacak leke neredeyse yok ben zift lekesini bile çıkarttım

Birazdan fotolarını çeker atarım. Oturduğum koltuktaki kumaş döşemede leke.

3 saat önce, Ali Gök yazdı:

2 lira 45 kuruş sanırım A101 de aspirin diye bir sprey var sık onu ıslak bezle sil kalan 247 lirayıda bana at sevap işle ??

şaka bir yana benim aracımda olmuştu 2 dakikada bütün koltukları sıfır yaptı en hızlı çözüm o

Birazdan deneyeceğim bakalım hocam olacak mı :)

3 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Seramik kaplamadan bahsedildiğine göre kaportada tuz lekeleri var galiba.

Yok seramik kaplama yaptırmayı düşünüyorum araca,o kadar para verecekken bu tuz lekesini ücretsiz halletsinler demek istedim :)

2 saat önce, Osman Ünal yazdı:

Sirke ile deneyin.

Valla sirke kokusu kalırsa napıcaz hocam sonra koltuklarda bilemedim.

2 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

olmazsa bu durum da hafif mazotlu bezle de denesem mi diye aklıma gelirdi..

valla mazotlu bez zarar verebilir ya da koku yapabilir diye düşünüyorum ama.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Leke koltuktaysa aspirin veya sirkeli su en iyisi. Sirke kokusu kesinlikle kalmaz, endişeniz olmasın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

leke kaportada diye söylemiştim, o şekilde döşemeye uygulanmaz tabii.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler
1 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Leke koltuktaysa aspirin veya sirkeli su en iyisi. Sirke kokusu kesinlikle kalmaz, endişeniz olmasın.

Aspirinle sildirdim bakalım sabah kuruduğunda umarım lekeleri çıkmış olarak görürüm, çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Eğer çıkmazsa a101 deki yağ çözücü spreyi deneyin. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Suyla silmek beklemek yeniden silmek çözüm olsa gerek

Tuz sonuçta.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Aynen öyle sonucunda tuz ben koltuklarımı  ılık suya ersağ bitkisel ürün olan damla konsantre sıvısından koyup sildim kusma Vs de olmadı lekelerin tamamı da çıkmış oldu.

Yorum bağlantısı
Misafir
19 saat önce, Erhan Güler yazdı:

Yazın yaptık bir hata, deniz tuzu lekesi oluştu, nasıl çıkar bilmiyorum, 250 tl istediler. Daha ucuza istanbulda nerede temizletebilirim? Ya da sizin öneriniz nedir çıkarmak için?

Bu ikisi bir araya geldiğinde çıkartamayacakları leke ve kir yoktur hemen hemen.

https://urun.n11.com/ic-temizlik-ve-koruma/3d-all-purpose-cleaner-genel-amacli-temizleyici-710-ml-104-oz-24-P181940786?cid=604001&gclid=CjwKCAjwmefOBRBJEiwAf7DstAPbbhnmT2gQIA9Nk1ruC9vjVchU0iHDpwvQcAcHgCTLuae-8ToDMxoCp7YQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://urun.n11.com/temizlik-bezleri/ikram-dunyasi-suff-sihirli-silgi-sunger-P46704109?cid=604001&gclid=CjwKCAjwmefOBRBJEiwAf7DstHM0XtVd9feKKblY2juCDAdD6V_NEa5Au9QzEvHOunwVx6HTRN9PiRoCBCMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hiç uğraşmayın bir oto döşemeciyle söküp takma konusunda anlaşın (tahmini 100 tl). Söktürdüğünüz döşemeleri makinede mis gibi yıkatın geri taktırın..

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Aspirin veya döşeme temizleme ilaçları (detap gibi) ile silinip ardından halı yıkama makinesi ile çekerseniz birşey kalmaz diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
28 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Hiç uğraşmayın bir oto döşemeciyle söküp takma konusunda anlaşın (tahmini 100 tl). Söktürdüğünüz döşemeleri makinede mis gibi yıkatın geri taktırın..

her tür araçta olacağını sanmam. Döşemeci geri takmaya götürdüğünüzde "abi şu olmuş" "abi bu olmuş"  diyerek mutlaka arıza çıkaracaktır.

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

sirkeyke sil, asipirinle sil, olmadı kosla şampuan ile sil. kormayın yahu kıyamet kopmaz. oda spreyi niye var.  hiç olmadı altı üstü bi koltuk kılıfı tamam.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
22 saat önce, Erhan Güler yazdı:

Birazdan fotolarını çeker atarım. Oturduğum koltuktaki kumaş döşemede leke.

......

5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Leke nerede... 

Hala karmaşa var :)

Karmaşa yok, ben burdayım :)

Tuz lekesini sudan güzel ne çıkarabilir ki. Islak süngerle silinecekti, bayağı ıslak süngerle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Herhangi bir koltuk döşeme temizleyici.. 

Çünkü.. leke olan yer ıslanınca oradaki eski kirler de kusacak. leke olan parçada tam temizlik yapmak gerek. 

Ben yıllardır sadece şunu kullanırım.. üreticisi benim müşterim. 

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/kalwax-koltuk-amp-doseme-temizleyici-sprey-500-ml-302145850?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232252887*22324021167*58375872927*{type}*302145850*pla-79002696447&gclid=Cj0KCQjwvOzOBRDGARIsAICjxocg4Hs7bpkRHFexZjnhmjqciglkGMdgVg1L2CNqBRYnVGvs3d5sGbMaAhaQEALw_wcB&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...