İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Bazen Yanan Bazen Sönen Far

Olcay Çalışkan

Recommended Posts

Olcay Çalışkan
(düzenlendi)

arkadaşlar merhaba

2010 1.6 Ti-Vct titanium focus aracımdaki sorunum sol kısa far lambasının bazen yanıp yanmaması. yanmadığı zaman hafif fara vurduğum zaman yanıyor. sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim. 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Kaya

Yuvasında gevşeklik vardır. Ampulü sökün diplerini temizleyin yuvasindaki metal kutuplardada gevşeme var ise düz tornavida ile sıkıştırabilirsiniz.

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Ampul flamani kesmiş. Oto elektrikçide 20 tl verin degiştirsinler. 3 ay kadar once benimde sol far ara ara yanip sönuyordu. Elektrikci 5 dakikada degistirdi. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Mustafa Erkan yazdı:

Ampul flamani kesmiş. Oto elektrikçide 20 tl verin degiştirsinler. 3 ay kadar once benimde sol far ara ara yanip sönuyordu. Elektrikci 5 dakikada degistirdi. 

Flaman koparsa bitmiştir. Bir daha yanmaz.

Muhtemelen bi temassızlık var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Sani bey aracim ile trafikte seyederken sol farin yanmadigini fark ettim. Eve gelince fara dokundum yandi. Bu sekilde bir hafta gezdim. Sondukce ben vuruyorum far duzeliyor. Ayni olay gibi geldi. Saglamasi 20 tl. Yanliz far iyi oturmazda yildizlara bakiyor. fari oturtmak icin ikinciye elektrikciye gittim. 

Yorum bağlantısı
Anıl Mert

Far ampulu için elektrikciye gitmek [emoji4] soketi gevşemiş tam oturmamış dır

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

benim plaka lambasinda vardi ayni sorun. cikardim taktim bir degisiklik olmadi. sonra degistirdim, sorun kalmadi

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Diğer markalara göre, amatör tamir konusunda Ford daha iyi, farlar uzun bir tornavida ile kolay bir şekilde sökülebilir.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
4 saat önce, Yücel Meta yazdı:

Diğer markalara göre, amatör tamir konusunda Ford daha iyi, farlar uzun bir tornavida ile kolay bir şekilde sökülebilir.

Anahtar, bozuk para vs gibi seylerle de sökülüyor :biggrin:

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...