İçeriğe Yönlendir

Menzerna ONE-STEP 3 in 1 Pasta Bilgi

Ercan Pamukcu

Recommended Posts

Ercan Pamukcu
(düzenlendi)

öncelikle herkese merhaba,

hafta sonu arkadaşımın mavi renk polo'suna detaylı yıkama ve kil yaptıktan sonra menzerna 3 in 1 ürünü uygulamayı düşünüyorum.

bu ürünü kullanan yada ürün hakkında bilgisi olan varmı acaba.artı ve eksileri nelerdir,kullanımı ile ilgili tavsiyeler bekliyorum.

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Ürün hafiften dolgu içerikli cutting pedle direk finale giden bir ürün başka ürüne ihtiyacınız olmayacaktır uygulamada şimdiden başarılar

Yorum bağlantısı
Ercan Pamukcu
5 dakika önce, Buğra Höngül yazdı:

Ürün hafiften dolgu içerikli cutting pedle direk finale giden bir ürün başka ürüne ihtiyacınız olmayacaktır uygulamada şimdiden başarılar

çok teşekkür ederim buğra bey ,

dolgu içerikli olması büyük bi dezavantajmı yani işlemden sonra giderilmiş gibi olan çizikler takrarmı ortaya çıkar.

bir de menzerna 1000,3000 ve menzerna sealing wax kombinesi ile bu 3 in 1 ürün arasında uygulama sonunda ne kadar fark olur.(işlemin uzun ömürlü olması ve son görünüm açısından)

Yorum bağlantısı
Ercan Pamukcu
20 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Bu ürünün adı bozuk 3 in 1:)

niye bozuk ?

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
çok teşekkür ederim buğra bey ,
dolgu içerikli olması büyük bi dezavantajmı yani işlemden sonra giderilmiş gibi olan çizikler takrarmı ortaya çıkar.
bir de menzerna 1000,3000 ve menzerna sealing wax kombinesi ile bu 3 in 1 ürün arasında uygulama sonunda ne kadar fark olur.(işlemin uzun ömürlü olması ve son görünüm açısından)
Şimdi çizikleri görmeden 1000 yapın diyemem çok çekirdekli çalışması tecrübe dikkat gerektiren üründür, (çizikler miktarı yüksekse) menzerna yapıcaksanız 400,3800 scholl consept s3, s30 carwax kullancaksanız k8+, k4+ tavsiye ederim carwax ile yaptığım işleme örnek vericek olursamb3b701c52a0c17b4a1f402a22c6d4919.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Eğer vakit ve altyapı hazırsa 400-2500 ile gidilmeli bence. 1000 fazla toz yapar çalışması 400 kadar rahat değildir. 3 in 1 biraz daha, vakti az, garajı olmayan idareten biyer bulup uygulamayı hızlıca bitirmeyi hedefleyen kişilere yöneliktir. Deneyim pek gerektirmez yeni başlayanlar için de idealdir. Daha önce uygulama yapan birine "boşa uğraşmışım" dedirtebilir. İlk kez uygulayana "ben neymişim be abi ama daha iyisini de yaparım" dedirtir [emoji4]
İşte 400 fazla olabilir diye fotoğraf soruyorum 2.el araç 95-98uμ kalmışta olabilir birden 400,s3,9+ fazla gelebilir
Yorum bağlantısı
Ercan Pamukcu
Bir saat önce, Buğra Höngül yazdı:

Şimdi çizikleri görmeden 1000 yapın diyemem çok çekirdekli çalışması tecrübe dikkat gerektiren üründür, (çizikler miktarı yüksekse) menzerna yapıcaksanız 400,3800 scholl consept s3, s30 carwax kullancaksanız k8+, k4+ tavsiye ederim carwax ile yaptığım işleme örnek vericek olursamb3b701c52a0c17b4a1f402a22c6d4919.jpg

araç arkadaşımın olduğu için resim atamıyorum malesef ama göz kararı uygulama yaptığınız fotodaki çizikler kadar çizik mevcut tabi benimkide göz kararı yıkama ve kilden sonra daha iyi görcem.çok teşekkür ederim fiyat kısmınıda araştırıp bu kombinlerden birini kullancam.

58 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Eğer vakit ve altyapı hazırsa 400-2500 ile gidilmeli bence. 1000 fazla toz yapar çalışması 400 kadar rahat değildir. 3 in 1 biraz daha, vakti az, garajı olmayan idareten biyer bulup uygulamayı hızlıca bitirmeyi hedefleyen kişilere yöneliktir. Deneyim pek gerektirmez yeni başlayanlar için de idealdir. Daha önce uygulama yapan birine "boşa uğraşmışım" dedirtebilir. İlk kez uygulayana "ben neymişim be abi ama daha iyisini de yaparım" dedirtir :)

aslında bende yeniyim makine ile sadece 2-3 kere uygulama yaptım ama yinede ilk kez çoklu pasta kullanacağım için 400-2500 yada 3800 ve wax üçlüsünü kullanmak istiyorum.vakit olarak sabah 9-10 dan akşam 5-6 lara kadar zamanım yeterli olurmu acaba(400-2500 yaptığımda) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
49 dakika önce, Ercan Pamukcu yazdı:

araç arkadaşımın olduğu için resim atamıyorum malesef ama göz kararı uygulama yaptığınız fotodaki çizikler kadar çizik mevcut tabi benimkide göz kararı yıkama ve kilden sonra daha iyi görcem.çok teşekkür ederim fiyat kısmınıda araştırıp bu kombinlerden birini kullancam.

aslında bende yeniyim makine ile sadece 2-3 kere uygulama yaptım ama yinede ilk kez çoklu pasta kullanacağım için 400-2500 yada 3800 ve wax üçlüsünü kullanmak istiyorum.vakit olarak sabah 9-10 dan akşam 5-6 lara kadar zamanım yeterli olurmu acaba(400-2500 yaptığımda) 

Yıkama+kil minimum 2 saat

Kurulama maskeleme minimum yarım saat

Polisaj tek kat minimum 4 saat sürer

Yarım saat yemek molası

2.kat da 3 saat sürer

Wax öncesi temizlik yarım saat olsun

Wax sür-sil 1 saat

Kondisyon yoksa bu süreler daha da uzar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Pamukcu
11 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Yıkama+kil minimum 2 saat

Kurulama maskeleme minimum yarım saat

Polisaj tek kat minimum 4 saat sürer

Yarım saat yemek molası

2.kat da 3 saat sürer

Wax öncesi temizlik yarım saat olsun

Wax sür-sil 1 saat

Kondisyon yoksa bu süreler daha da uzar.

böylelikle bi paraz günün yetmeyeceni anladım.iki güne yaymam gerekecek.çok teşekkür ederim cevaplar için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
48 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Kondisyon yoksa

Kondisyon yoksa zaten 2 gün her yerimiz ağrıyor , parmaklar tutmuyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
2 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Kondisyon yoksa zaten 2 gün her yerimiz ağrıyor , parmaklar tutmuyor :D

Ağrı farz zaten abi ve yoruldukça işçilik kalitesi de düşüyor, baskı yapamaz oluyor insan. Makineyi yan ve özellikle kapı altlarında tutmak oldukça zorlaşıyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ercan Pamukcu

hamama girmek üzereyim sanırım terleme kaçınılmaz  :) 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
8 dakika önce, Ercan Pamukcu yazdı:

hamama girmek üzereyim sanırım terleme kaçınılmaz  :) 

Kolay gelsin şimdiden :)

Yorum bağlantısı
Ercan Pamukcu
4 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Kolay gelsin şimdiden :)

teşekkür ederim :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
17 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

Profesyonel yerlerde araçlar için kaldırmak sistemleri kuruyorlar. Pasta cila yacaklar eğilipte yorulmasın diyd

Lift severiz :)

eca51053c1368a3ac5995a0842c4a236.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Pamukcu

herkese merhaba,

hafta sonu uygulamayı yaptım, tavsiyeler üzerine Heavy Cut Compound 400, Super Finish Plus 3800 ve Sealing Wax Protection ürünlerini kullandım.amatör olarak ben ve arkadaşım uygulamayı beğendik tabi önemli olan deneyimli olan üstadların beğenmesi...

uygulamaya sabah 9:30 da başladım akşam 6:15 de bitti.

fotolar:

araçta görünenden daha çok siyah nokta reçine vardı,

0GyA38.jpg

JO3BmQ.jpg

kısıtlı güneşi kullanarak çektiğim fotolar,

By8g3p.jpg

qJEa9B.jpg

akşam hava daha kötüydü resimler pek iyi olmadı,

Gy3g5y.jpg

ZOYaJ0.jpg

zJn1lB.jpg

NOkdgN.jpg

POQAPv.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ercan çok güzel görünüyor... 

Renk de süpermiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Pamukcu
On 19.10.2017 at 15:04, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ercan çok güzel görünüyor... 

Renk de süpermiş. 

teşekkür ederim Mehmet abi.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Köksal Yılmaz
5 dakika önce, Sefa Çelik yazdı:

Şuan menzerna eğitimindeyim. Hobi amaçlı katıldım diyelim. Menzerna 3 in 1'e aşık oldum sanki. Gözümün önünde, kılcal çizik dolu kaput ayna gibi oldu. 

Foto alalım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
15 dakika önce, Sefa Çelik yazdı:

Yorum bıraktığımda uygulama çoktan bitmişti. Forumda menzerna konusunu açıldığını bilseydim öncesi-sonrası hazırlığımı yapardım. Bu başlığı google'a yazınca tesadüf buldum :)

3in1'im hazır, bezlerim hazır, bir de polisaj makinası aldım. Önce çıkmacılardan kaput ayarlayıp alıştırmalar yapacağım. Yatkınlık kazanınca benim kara pantere girişeceğim. O zaman öncesi-sonrası yaparım ;)

Hatta foruma amatör detailinge giriş diye bir başlık açıp acemilere yol gösterebilirim. 

Makine ne aldın abi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...