İçeriğe Yönlendir

Geçmiş Yıllarda Meydana Gelen Kaza Trafik Sigorta Fiyatını Yükseltir mi?

Ümit Kaan

Recommended Posts

Ümit Kaan

Eşim 4 sene önce arabasıyla kaza yaptı ve hatalı taraf bizdik sigorta şirketi karşı tarafın hasarını karşıladı, Aradan 4 sene geçti ben eşimin üzerine araba alsam Trafik sigortası yüksek mi çıkar ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Normalde ertesi yıl 2 katı olarak çıkıyor.O yıl hiç kaza olmazsa tekrar eski seviyesine dönüyor.Ancak siz 4 yıldır eşinizin üstüne hiç araç almadıysanız durum ne olur bilemedim :)

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
Bir saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Normalde ertesi yıl 2 katı olarak çıkıyor.O yıl hiç kaza olmazsa tekrar eski seviyesine dönüyor.Ancak siz 4 yıldır eşinizin üstüne hiç araç almadıysanız durum ne olur bilemedim :)

Kazadan sonra araç satıldı ve başka bir araç sigortası yapılmadı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eşinizin adına başka araç olmadıysa, o poliçe herhangi bir şekilde devam etmediyse, evet şimdi araç alırsanız yeni poliçeniz o poliçeye bağlanır ve hasarsızlık indirimi bozuksa yüksek çıkar. 

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
25 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Eşinizin adına başka araç olmadıysa, o poliçe herhangi bir şekilde devam etmediyse, evet şimdi araç alırsanız yeni poliçeniz o poliçeye bağlanır ve hasarsızlık indirimi bozuksa yüksek çıkar. 

Anladım abi, kaç sene geçerse geçsin, yapılan kazanın cezasını çektirmeden bırakmıyorlar o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

keşke sadece kaza yapanın primi artsa.
mesela İstanbulda yaşanan doludan dolayı tüm Türkiyedeki araç kullanıcılarının primleride arttı. sigorta şirketlerini dolandıranların ceremesini de hiç alakası olmayan diğer insanlar çekiyor.

kısaca, memlekette ne kadar çok kaza, alakan olmasada herkese o kadar çok prim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
59 dakika önce, Sadık Taşyürek yazdı:

keşke sadece kaza yapanın primi artsa.
mesela İstanbulda yaşanan doludan dolayı tüm Türkiyedeki araç kullanıcılarının primleride arttı. sigorta şirketlerini dolandıranların ceremesini de hiç alakası olmayan diğer insanlar çekiyor.

kısaca, memlekette ne kadar çok kaza, alakan olmasada herkese o kadar çok prim.

+1

Kesinlikle katılıyorum kurunun yanında yaş da yanıyor havuz sistemi ilga edilmeli.

Yorum bağlantısı
Emre Cetin
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mehmet abi yüksek derken basamağı 4 ten yüksek mi çıkar  yoksa ilk kez araç alan gibi 4. basamaktan mı çıkar ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet abi yüksek derken basamağı 4 ten yüksek mi çıkar  yoksa ilk kez araç alan gibi 4. basamaktan mı çıkar ? 

4 iken kaza yaptı ise. 3 e çıkar.
Yeni poliçe 3 ile yapılır.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...