İçeriğe Yönlendir

Kia Sportage Dizel Almayı Düşünüyorum Bütçem Maks 40000

Hasan Ali Gürsoy

Recommended Posts

Hasan Ali Gürsoy
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar max bütcem başlıkta da belirttiğim üzere 40bin tl. Bu aralar sportageleri inceliyorum. Yüksek ve 4x2 4x4 seçeneğinin olması ve dizel otomatik seçeneğinin olması beni cezbediyor. Tabiki düşük model bir araç alacağım lakin merak ettiğim.

1. Kronik problemleri nelerdir?
  2. Masraf çıkarma ve kullanıcısını üzme konusunda nasıldır?
  3. Düzgün kullanımlarda yakıt tüketimi hangi seviyelerdedir.
  4. Min 115 bg olmasından şikayetler nelerdir?
  5. Muadil araç tavsiyelerinize ve fikirlerinize ihtiyacım var.

Hal i hazırda ford focus tdci trend otomatik kullanmaktayım. 
tarihinde Hasan Ali Gürsoy tarafından düzenlendi
Ekleme yapmak.
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

İlk iş yazılım yapılmalı, yakıtta güzel fark ediyor. Şehiriçi 10 lt garanti(10 lt altı olmayan dizel otomatik 2.0 lt pek mümkün değil zaten).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

İmkan varsa 140 bg alın. 112 bg zayıf

4x4 sistemi iyidir

Servet bey o da bir ihtimal lakin yakıt sarfiyatı daha da yükseliyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

4x4 sistemi iyidir

Abi fiyatta çok fark ediyor(modelin yüksek olması da etken tabi ki), aynı km ve temizlikte 112-140 a misal 10000 tl vermeye değer mi? Yazılımla 135 bg civarı oluyor.

http://www.ecoperformans.com/chiptuning/ne-kadar-artar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

2.0 dizel otomatikte 1.6 dizelde olduğu gibi yakıt ekonomisi olamıyor maalesef araba olsa neyse de cip olunca yakıyor. Mazot 5 TL'yi zorlarken arabanızın 50 kuruş yakmasına alışmalısınız. Bir de bu araçlar çok yüksek değillerdir mesela duster daha yüksek ya da santa fe. Bu yüzden ağır offroad olmaz. Aynı paraya daha cip gibi gözüken santa fe bakabilrsiniz yakıtta çok farkertmez.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-ozkul-oto-dan-makyajli-kasa-hyundai-sante-fe-2.0-crdi-full-434570278/detay

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
11 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

İlk iş yazılım yapılmalı, yakıtta güzel fark ediyor. Şehiriçi 10 lt garanti(10 lt altı olmayan dizel otomatik 2.0 lt pek mümkün değil zaten).

Yazılım konusunda hemfikirim. Ben focus kullanıcısı olduğumu belirtmiştim. sakin kullanırım. fabrika verisi benim aracın 6.9 lt şehir içi ama benim ortalamam 6.1 5.8 seviyelerinde seyrediyor. Bu araçta da daha ekonomik kullanabileceğimi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Yazılım konusunda hemfikirim. Ben focus kullanıcısı olduğumu belirtmiştim. sakin kullanırım. fabrika verisi benim aracın 6.9 lt şehir içi ama benim ortalamam 6.1 5.8 seviyelerinde seyrediyor. Bu araçta da daha ekonomik kullanabileceğimi düşünüyorum.

Focustan sonra minimum 3 lt ekleyin üstüne(ne kadar sakin de kullansanız yakar), ağırlık, otomatik vites, motor hacmi derken yakıt yükselecek. Bir abimde var, kendisi sürerse 10 lt, yenge sürerse 12 lt yakıyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abimde sorento vardı, elini verdi, kolunu alamadı. Korkulur bizim açımızdan.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
5 dakika önce, Erdem Çağla yazdı:

2.0 dizel otomatikte 1.6 dizelde olduğu gibi yakıt ekonomisi olamıyor maalesef araba olsa neyse de cip olunca yakıyor. Mazot 5 TL'yi zorlarken arabanızın 50 kuruş yakmasına alışmalısınız. Bir de bu araçlar çok yüksek değillerdir mesela duster daha yüksek ya da santa fe. Bu yüzden ağır offroad olmaz. Aynı paraya daha cip gibi gözüken santa fe bakabilrsiniz yakıtta çok farkertmez.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-ozkul-oto-dan-makyajli-kasa-hyundai-sante-fe-2.0-crdi-full-434570278/detay

Güzel ve mantıklı bir Alternatif. Teşekkürler.değerlendirmeye alınabilir. Ama kia ve ya tucson daha kompakt görüntüsü hasebiyle cezbedici.

10 dakika önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Düzeltiyorum yanlış kalmış aklımda yakıt konusu.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
140 bg tüketimi daha düşük.

Abi fiyatta çok fark ediyor(modelin yüksek olması da etken tabi ki), aynı km ve temizlikte 112-140 a misal 10000 tl vermeye değer mi? Yazılımla 135 bg civarı oluyor.

http://www.ecoperformans.com/chiptuning/ne-kadar-artar
Yazılım ile yakıt düşmesi imkansız, bilakis daha çok yakacak gaza dokununca.
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
7 dakika önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Güzel ve mantıklı bir Alternatif. Teşekkürler.değerlendirmeye alınabilir. Ama kia ve ya tucson daha kompakt görüntüsü hasebiyle cezbedici.

Düzeltiyorum yanlış kalmış aklımda yakıt konusu.

%40 ötv bunların vergisini de etkiliyor mu? Eğer arabaya 2.0 vergisi veriyorsam en büyüğüne binmek isterim mesela golf'e 2.000cc vergisi vereceğime aynı vergiyi mondeoya vermeyi tercih ederim

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

4x4 makine güç ister... aracın ağırlığı vs söz konusu olunca 112 pek yeterli değil gibi.. yakıt aynı çıkar...

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
18 saat önce, Servet Aydın yazdı:

4x4 sistemi iyidir

2011 model üstü nasıldır?  4x4 dizel 184bg 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
10 saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

2011 model üstü nasıldır?  4x4 dizel 184bg 

Burada var, kışın otoparka girebilen ender araçlardan ama eskileri kadar mekanik dayanımı varmı hiç bilgim yok.

10 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

4x4 makine güç ister... aracın ağırlığı vs söz konusu olunca 112 pek yeterli değil gibi.. yakıt aynı çıkar...

Asvalt dışında çok önemli değil kaputun içindeki beygirler. Şanzuman önemli isterse motor 20 bg olsun

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
17 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Burada var, kışın otoparka girebilen ender araçlardan ama eskileri kadar mekanik dayanımı varmı hiç bilgim yok.

Bu konuya bir el atarsın buralarda fazla yok ben soruşturamadım...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Ali Gürsoy
Araç alındı mı? 

Yok crv ye çevirdim rotayı. 2001 ve aşağısına bakıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Talha Bilgi

sportage değilde 2008 sorento 2.0 170 bg yada Hyundai 2.2 crdi 'lerede bir göz atın isterseniz.

2001 crv için çok kronik sıkıntı duydum bende bir ara alacakken birde parça durumu var , parçada bana Konya'da sıkıntı yaşarsın dediler, İstanbul muhakkak farklıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
7 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Crv ve kronik. Kim demiş ise yanlış demiş.

Üstad outlander almadan önce yurt dışı forumlardan okuduklarımla amel ederek bende crv yönlendim.. :)

özellikle iç hacim ve fiyat olarak ama tr forumlarında biraz sıkıntılarının olduğunu öğrendim, şehrimdeki hondacılara danıştım onlarda crv’lerin çok yıpratıldığı ve lpg dengesizliği, rolanti sorunları otomatik koldan vitesde bazı sıkıntılardan bahsettiler ve bende yönümü çevirmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Allah taş yapar böyle diyenleri :D

10 yıldır crv ile haşır neşir olan biriyim. Tek sorun ateşleme distribütörü arızası idi. Yanlış buji kullanımı nedeniyle. Yıpranan cvr arazide keçi niyetine kullanılanlar. Kolda sorun duymadım görmedim. Bugün, 147 bg lpg görmemiş bulsam land yerine koyabilirim
Ve son, lpg ile arası iyi bir motora sahip

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

10 sene Isatnbul da kullanmistik crw nin 99 modelini sonra karadenize santiyeye gitti hala tas gibi param yetse 2010 modelini kesinlikle alirdim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...