İçeriğe Yönlendir

Mirrorlink Carplay

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Ali Yasir Bilici
44 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Aracında bunlardan kullanan oldu mu?

Ben kullanıyorum,çok da güzel bir uygulama

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

soru: mirrorlink açık ve applemap ekranda iken telefonu eline aldığında telefondaki misal veriyorum whatsapp uygulamasını kullanabiliyor musunuz? (hareket halinde).

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

çoğu araçta kapalı servis 500-1000 tl karşılığında açıyor bende açtırmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

soru: mirrorlink açık ve applemap ekranda iken telefonu eline aldığında telefondaki misal veriyorum whatsapp uygulamasını kullanabiliyor musunuz? (hareket halinde).

Ford SYNC3 üzerinde  CARPLAY açık ise telefonda herhangi bir işlem yapamıyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 dakika önce, Volkan Doğrular yazdı:

Ford SYNC3 üzerinde  CARPLAY açık ise telefonda herhangi bir işlem yapamıyorsunuz.

bundan çekiniyordum. bu nedenle pek sevmedim.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Unkun

Mirrorlink i Pioneer sph da 110 modelinde kullandım. Hiçbir kısıtlama yok. Telefon Xperia z2. Komple aktarıyor ekranı.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
(düzenlendi)

mirrorlink vag grubu araçlarda üst donanımda açık olarak gelir ancak araç 5km'yi geçtikten sonra ekranı güvenlik için kapatır. Şöfor araç kullanırken film izlemesin diye.  100TL'ye ender elektronik açıyor. Böylelikle seyir halinde cep telefonuzu arabanın ekranından kulanabilirsiniz. Telefonun 5 inç ekranı arabanın donanıma göre 6,5 veya 8 inç ekranına yatay olarak klonlanıyor. Facebook whatsapp youtube aklınıza ne gelirse kullanabiliyorsunuz çünkü artık telefonunuz arabanın teybinin içinde oluyor.

Şahsi fikrimi sorarsanız sadece yandex, google navigasyon için ve spotify facebook vs. için kullanılabilir. Film izlemek ve klip oynakmak için kullanılamaz çünkü video tam ekran olduğu zaman filmin bitrate değerine aradaki kablo veya teknolojinin hızı yetişemiyor, videoda hafif atlamalar takılmalar oluyor, bu da beni rahatsız ediyor. Görüntü telefon ekranında yağ gibi akarken teybin ekranında takılarak oynuyor. Video tam ekran değil de daha küçük oynarsa mesela youtube uygulamasında videoyu ekranın sağ altına çekip youtube'da gezdiğiniz zaman küçük video takılmıyor. Ne zaman tam ekran olursa o zaman takılma başlıyor. 2017 model parlak düz ekranlı superB'de de denedim aynı problem devam ediyor. Wolkswagen'de deneme şansım olmadı ama Seat'ta aynısı olduğuna göre vw'de de aynı sıkıntı vardır.

Ek bir not belirteyim, mirrorlinkten müzik, youtube vs. açtığınızda gelen ses radyo ve bluetooth'dan gelen sesi kalite olarak 2'ye katlar. SD kart veya CD kalitesinde ses geliyor.

Edit: Mirrorlink özelliği pek çok telefonda olmasına karşın sadece ama sadece Sony Z serisi telefonlar ile problemsiz çalışıyor. Bu yüzden note 4 veya 5 yerine gittim z5 aldım.

tarihinde Erdem Çağla tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık
17 dakika önce, Erdem Çağla yazdı:

mirrorlink vag grubu araçlarda üst donanımda açık olarak gelir ancak araç 5km'yi geçtikten sonra ekranı güvenlik için kapatır. Şöfor araç kullanırken film izlemesin diye.  100TL'ye ender elektronik açıyor. Böylelikle seyir halinde cep telefonuzu arabanın ekranından kulanabilirsiniz. 

Skoda kodiaq da mirrorlink ile bağlandığımda 5 km limiti yok bende her süratte kullanabiliyorum ama video da oynaysın istiyorum kullanmayacak olsam da. Ender elektronik yolu göründü demek

-düzeltiyorum,kullandığım mirrorlink değil car play imiş.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

araç durur halde youtube'dan video açabilirsiniz o zaman takılma var mı yok mu diye bakabilir misiniz? Ben 17 model yeni ekranlı superB'de denedim takılma vardı.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
28 dakika önce, Erdem Çağla yazdı:

araç durur halde youtube'dan video açabilirsiniz o zaman takılma var mı yok mu diye bakabilir misiniz? Ben 17 model yeni ekranlı superB'de denedim takılma vardı.

Araç dursa da gitse de video açmıyor ki ekran? Sadece sesi veriyor görüntü yok bende..

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
45 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Araç dursa da gitse de video açmıyor ki ekran? Sadece sesi veriyor görüntü yok bende..

telefon android mi apple mi?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
1 saat önce, Cem Işık yazdı:

Skoda kodiaq da mirrorlink ile bağlandığımda 5 km limiti yok bende her süratte kullanabiliyorum ama video da oynaysın istiyorum kullanmayacak olsam da. Ender elektronik yolu göründü demek

-düzeltiyorum,kullandığım mirrorlink değil car play imiş.

Şu isi ben mi yapsam 2 düğmeye basıp 110 lira almak güzel paraymış. :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Bir saat önce, Erdem Çağla yazdı:

telefon android mi apple mi?

Apple telefon

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla
10 saat önce, Cem Işık yazdı:

Apple telefon

ayponda mirrorlink yok sadece carplay var onda da video oynatma yok. Mirrorlink android telefonların sony marka Z serisinde oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...