İçeriğe Yönlendir

Yeni Arteon Geyik Testi

Mahmut Yıldız

Recommended Posts

Onur_Aydın
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

VW nin neresi fahiş? 

toyota gm ve vw grubu dünyada başı çekiyor. fordun ne dönemlerini gördük biz benim 89 model mustang vardı zamanında. vw fanatiği değiliz ama orta karar araçlar şunlar:

honda toyota vw ford

reno ve psa global piyasada geridedir. bu ligde mitsubishi fiat vesaire devam eder.   adamlar emisyon işinden yakalandı ama bu tüm yönetimi ve markayı kötü yapmaz. 

ha iyi de yapmaz.. ama artık günümüzde iyi marka yok. maliyet öne çıktı. herkes çakal. arkadaşım jaguar aldı aylarca serviste yattı araba. yok artık öyle.

http://driving.ca/toyota/auto-news/news/top-10-biggest-automakers-in-the-world

Fahiş, çünkü konu üzerinden yorumlamak gerekirse arteon denilen araç passattan kalite,iç tasarım malzeme anlamında herhangi bir fark yok orta konsol sözde e segmentindeki bir araç c segmenti golf ile aynı golf ve nerediyse passatın 2 katı para ve 

abi bi klima kumandalarını değiştirmeye aciz bir marka 

bunları söylerken 6-7 ay passat kullanmış biriyim, bugün toyota veya opel vw grubuna göre daha uygun fiyatlara daha donanımlı araçlar mevcut

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
9 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Ben geyik testi diye buna derim.

Bu testin hakkından Cüneyt Arkın gelir, ala geyik gibi vurur. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

3008 beni oldukça şaşırttı. Çoğu arabadan iyi. Boyutu ve bir SUV olması düşünüldüğünde oldukça başarılı gözüküyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

iki katı fiyat göremedim ben golf ile arada.

Yeni Golf R 2.0 TSI 310 PS 4MOTION DSG R 74.400,00 €

282.360,00 TL

Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSG Elegance

328.400,00 TL

Almanya fiyatlarına bakalım:

Der Golf GTD. 9, 3

Ab 31.100 EUR inkl. MwSt. 1

9. Kraftstoffverbrauch, l/100 km: innerorts 5,5 - 5,1 / außerorts 4,4 - 4,0 / kombiniert 4,7 - 4,4; CO₂-Emission kombiniert, g/km: 125 - 116; Effizienzklassen: B, A 

Der neue Arteon

Ab 37.350 EUR inkl. MwSt. 1

NOT: 2.0 dizelleri seçtim aynı motor olsun diye. 

GOLF R almanya fiyatı ise:

Der Golf R 11, 3

Ab 40.675 EUR inkl. MwSt. 1

11. Kraftstoffverbrauch, l/100 km: innerorts 10,2 - 8,6 / außerorts 6,7 - 5,9 / kombiniert 8,0 - 6,9; CO₂-Emission kombiniert, g/km: 182 - 157; Effizienzklassen: E, D 
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

passat giriş fiyatı 106 bin şu an liste fiyatı

mondeo giriş fiyatı  135 bin

avensis 106 bin

insignia 136 bin

şimdi nasıl vw pahalı araç? zaten bi kere pahalı olduğunu da ima etmiyor. 100 bin lira arac verilir mi konusu ise bizim ekonomi ile ilgili.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

passat giriş fiyatı 106 bin şu an liste fiyatı

mondeo giriş fiyatı  135 bin

avensis 106 bin

insignia 136 bin

şimdi nasıl vw pahalı araç? zaten bi kere pahalı olduğunu da ima etmiyor. 100 bin lira arac verilir mi konusu ise bizim ekonomi ile ilgili.

Mehmet bey, çok yanlış taraftan bakıyorsunuz, kıyaslıyacağımız şeyleri aynı düzeyde düşünmek lazım mondeoda benzinli modellerinde manuel vites yok bu yüzden passatın manueli 106 bin otomatik vites eklenince oda aynı fiyata geliyor,dizele hiç girmiyorum, aynı zamanda ben diğer araçlar ucuz olduğunu belirtmedim. 

Diğer söylediğiniz şeye gelecek olursam ülkemizde insanlar golf alırken 2.0 almaya gitmiyor, alınan golflerden bahsettim , aynı zamandada  passatın 150 bin tl  civarında ki modelinin  arteondan farkı olmuyan araç  yani aralarında 2 katından fazla fiyat var, kıyaslamayı 2,0 a çıkarmak gerekir buda 200 bin 220 bin tl aralığında nerdeyse 2 katı, arasına yine arteondan bir farkı olmuyan passat konumlandırılabilir. Çok uzattım sonuç olarak aynı kalite ve ne yazıkki aynı tipte ve donanımda fahiş fiyatlara araç satıyorlar bize, ekonominiz sizi ilgilendirir tabiki tercih de sizin zaten bu benim düşüncelerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Almanya fiyatlarına baktınız mı?

golfün iki katı derken çıplak fatura fiyatını düşünmeniz gerekir. 1.4-20 ÖTV  ve %50-60-70 farkı ülkemize has. markaya değil.

106 yazdım çünkü sahip olmak isteyene nisbeten ucuz erişim sağlıyor. Ben şimdi yeni tiguan comfortline aldım manuel alabildim. yoksa alamıyor, almıyordum. Ford da buyursun getirsin manuel. toyota mesela getiriyor.

passatın 150 bine verdiği araç 1.4 motorlu.

arteonun bir sürü ekstrası var maliyeti yüksek. DCC var var da var.

Burada marka savaşı yapmak istemem ama her marka 2.0 modelini pahalıya satıyor üstelik karizmatik havalı olanları daha yukarı satıyor. Arteon yeni çıktı. zamanla düşecektir. 1.4 gelirse 190 binlere A5-A4 ün %15 altında bir rakama satılacaktır.

Şu an mali durum elveren ve araca para harcamak isteyenlerin arteon yerine A5 alması elbette mantıklı ve doğrudur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)
22 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

iki katı fiyat göremedim ben golf ile arada.

Yeni Golf R 2.0 TSI 310 PS 4MOTION DSG R 74.400,00 €

282.360,00 TL

Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSG Elegance

328.400,00 TL

Almanya fiyatlarına bakalım:

Der Golf GTD. 9, 3

Ab 31.100 EUR inkl. MwSt. 1

9. Kraftstoffverbrauch, l/100 km: innerorts 5,5 - 5,1 / außerorts 4,4 - 4,0 / kombiniert 4,7 - 4,4; CO₂-Emission kombiniert, g/km: 125 - 116; Effizienzklassen: B, A 

Der neue Arteon

Ab 37.350 EUR inkl. MwSt. 1

NOT: 2.0 dizelleri seçtim aynı motor olsun diye. 

GOLF R almanya fiyatı ise:

Der Golf R 11, 3

Ab 40.675 EUR inkl. MwSt. 1

11. Kraftstoffverbrauch, l/100 km: innerorts 10,2 - 8,6 / außerorts 6,7 - 5,9 / kombiniert 8,0 - 6,9; CO₂-Emission kombiniert, g/km: 182 - 157; Effizienzklassen: E, D 

İki aracın da giriş fiyatlarına bakarsak arada çok fark var. 2,0 Golf özel bir araç, bu sebeple fiyat farkı az. Ayrıca önemli olan bizim ülkemizdeki fiyatlardır.

Vw önceden pahalı bir araçtı, şimdi artık hepsi pahalı.

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Geyik testi o kadar da başarısız değil. O tip manevrayi hangi şartta yapacaz . İki şerit yolda zaten hız sınırı belli.

Daha başarısz geyik avcıları var. Taklacı güvercin olan 90 derece başka yone şarampole giden.

3 teker akrobasi yapan.

Fazladan bı şerit kaymış ki 74 km'de stabil. Focus rs de 85 mı 88 km de mı ne benzer tepkileri var. Limiti düşük diyelim başarısz demiyelim

On 12.10.2017 at 17:07, Evren Erakçora yazdı:

A5 sport testine göz atın derim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...