İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - TDCI Cvt Otomatik Şanzıman Maceram

Hasan Ali Gürsoy

Recommended Posts

Harun Özden

Manuel'e çevirme durumları nasıl?
Manuel olunca satışı da kolay olur

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
Manuel'e çevirme durumları nasıl?
Manuel olunca satışı da kolay olur

Onun da ruhsata işletme meseleleri sancılı. Ayrıca en az 4 5 bin tl o iş.
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
2 saat önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Onun da ruhsata işletme meseleleri sancılı. Ayrıca en az 4 5 bin tl o iş.

Ruhsatta otomatik ibaresi yok sadece cvt yazıyor olmalı. İşletmeye gerek yok diyorlar..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
30 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Ruhsatta otomatik ibaresi yok sadece cvt yazıyor olmalı. İşletmeye gerek yok diyorlar..

Tüv'de sıkıntı olur mu acaba ? 

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

İşin bir de o boyutu var
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
20 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

18 dakika önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

İşin bir de o boyutu var

Benim bildiğim 20 kadar, yapanların dediği 100 tane kadar araba değiştirildi. Bir yerlerden duyardık sorun olsa. Ayrıca bahsedilen rakamlara sıfır debriyaj balatası falan dahil bu arada. Sürekli bozulup yaptırana kadar bence denenebilir..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Özden

Kronik sorunlu, üretimi bitmiş, parça sorunu olan bir şanzıman için masraf yapmaya devam edilmemeli bence
Piyasada bu şanzıman hakkında bilgi sahibi olduğu için aracın satışı da sıkıntılı bir süreç. Manule çevrilirse kesin çözüm olur, ruhsat vb. bir şekilde halledilir bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Peki kim yapar kaça malolur.

Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Benim bildiğim 20 kadar, yapanların dediği 100 tane kadar araba değiştirildi. Bir yerlerden duyardık sorun olsa. Ayrıca bahsedilen rakamlara sıfır debriyaj balatası falan dahil bu arada. Sürekli bozulup yaptırana kadar bence denenebilir..

Şöyle bir konu buldum

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/261860-cvt-sanzimani-manuele-çevirme/

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Keşke ilk arızada manuele çevirme işini değerlendirseydiniz. Şu hali ile baya pahalıya mal olacak size. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
21 dakika önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Peki kim yapar kaça malolur.

Şöyle bir konu buldum

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/261860-cvt-sanzimani-manuele-çevirme/

2 gün içinde biter. Ben düze çevrilmiş Focusu kullandım, orijinal düz vitesten hiç bir farkı yok. Geçtiğimiz yaz iki tanesinin değişimine şahit oldu. Bir tanesi iyi arabaydı, yürüyen aksamı çok iyiydi gayet güzel oldu ve sahibi güle oynaya aldı gitti. Diğeri biraz haşattı zaten ama o da gideceği yere gitti.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
13 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

2 gün içinde biter. Ben düze çevrilmiş Focusu kullandım, orijinal düz vitesten hiç bir farkı yok. Geçtiğimiz yaz iki tanesinin değişimine şahit oldu. Bir tanesi iyi arabaydı, yürüyen aksamı çok iyiydi gayet güzel oldu ve sahibi güle oynaya aldı gitti. Diğeri biraz haşattı zaten ama o da gideceği yere gitti.

Siz çok yardım sever bir abiye benziyorsunuz

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
20 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Siz çok yardım sever bir abiye benziyorsunuz

Lazım mı bir şey ? Profil fotosunun arkasında tamponlar var, belli oluyor mu ? :D

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

:D :D  Oluyor, ama fiesta tamponu galiba onlar. Tampondan sökecek olsak, hani böyle ışık veren, önü cam, yuvarlak  bir şeyler var. Bulunur mu, tabi bi de onu açmaya yarayan tuş takımı  :p

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
2 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

:D :D  Oluyor, ama fiesta tamponu galiba onlar. Tampondan sökecek olsak, hani böyle ışık veren, önü cam, yuvarlak  bir şeyler var. Bulunur mu, tabi bi de onu açmaya yarayan tuş takımı  :p

Canlı varsa sıkıntı yok.. ;)

Canlı=Cash=Nakit=Money :D

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
6 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Canlı varsa sıkıntı yok.. ;)

Canlı=Cash=Nakit=Money :D

Canlı mı :blush:

Bitkisel hayatta şu an :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Hocam gecmis olsun sana tavsiyem kara zarara cok takilmadan araci biran once elden cikartmaya bak.

Alan kisiyede durumu anlatirsin hak gecirmemis olursun.

Araba almak biraz sans isi neyazik ki.

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Bu gün şanzıman ustasının tespiti p0826 hatası. Sorun vites kolu takımında. Cumartesi neticelenecek inşallah

Yorum bağlantısı
Harun Özden

Arıza küçük rakamlarla halledilebiliyorsa yaptırın kullanın. Ancak şanzımanın motorun torkuna uyumsuzluğu sebebi ile uzun veya kısa vadede arıza çıkaracağını göz önünde bulundurun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Bu gün şanzıman ustasının tespiti p0826 hatası. Sorun vites kolu takımında. Cumartesi neticelenecek inşallah

Basit çözülür inşallah.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
23 dakika önce, Harun Özden yazdı:

Arıza küçük rakamlarla halledilebiliyorsa yaptırın kullanın. Ancak şanzımanın motorun torkuna uyumsuzluğu sebebi ile uzun veya kısa vadede arıza çıkaracağını göz önünde bulundurun.

Harun bey ve Mehmet bey kutu açılacak ve bakılacak. Orada tiptroniğe geçmesi için bir röle ya da entegre zarar görmediyse yani basit bir kablo arızası ise ucuz yollu hallolacak. Ama böyle bir duurm yoksa yine komple değişecekmiş çünkü tamiri mümkün değilmiş. o da 500 ila 700 tl arasında bir rakamı bulacak sanırım. yaptırıp satıcam inşallah. kara zarar da bakmıyorum artık lakin alıcı gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Vites kutusunu önden ben sökeyim diyorum. Bir kazaya mahal vermemek adına bir kaynaktan yararlanayım dedim. Belki bir kablo kopukluğu kısa devre vs vardır kendim halledebilirim dedim.Ama hiç bir kaynak bulamadım. vites kolunun bulunduğu yeri nasıl sökerim diye bir şey bulamadım. vites panelim bu.New-car-styling-stainless-steel-Gear-pan

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir sviç sebep olabilir bu arızaya ama ona ulaşabilir misiniz.. 

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
Bir sviç sebep olabilir bu arızaya ama ona ulaşabilir misiniz.. 

Elektrikçi sökecek asıl yarın. Ama önden ben sökeyim bakayım dedim. Fazla derinlere inmeden. Zaten sorun devre kartında ise müdahale edemem. Fakat basit bir kablo sıyırması kopması vs var ise onu hallederim diye düşündüm. Bu akşam bşr deneyeceğim bakalım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Evet abiler. Vites kulesinin içindeki devre kartında sorun olduğu tespit edildi şimdilik. Yetkili servis 1000 tl diyor devre kartına. Oto sefaköy 700 tl dedi. fakat çıkmacı dağdelen var ikitellide 450 tl dedi komple kuleye.

Ben de kendim tekrardan söküp aldım devreyi ve elektronikçi arkadaşa gönderdim.Devreyi onarabilirse tekrar yerine takıp deneyeceğim. Olmaz ise komple kuleyi satın alacağım. Son durum bu size de bilgi vermek istedim.

s-l300.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Basit bir karta benziyor umarım çözülür sıkıntısı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...