İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - TDCI Cvt Otomatik Şanzıman Maceram

Hasan Ali Gürsoy

Recommended Posts

Hasan Ali Gürsoy
Servis onarımı yaptı aldı senden 100 tl. Aksilik bu ya, onarım yapılan yerin daha farklı bozulması sebebiyle kaza yapıldı, araç yandı, şanzuman kafayı yedi bozuldu. 100 tl kazanayım derken 10.bin tl hasar çıktı ortaya.

Windows 10 lisanslı sanırım 600 tl. Boş Dvd 5 tl.

Abi verdiğin örneğin bununla alakası yok. Servise gidip yamulan diskleri taşlayın demedik ki. Kırılan amortisörü kaynak yapın da demedik.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Servislerde genelde onarım yok.. 

Ancak duruma göre olmalı.. 

Aksın bir parçası bozulunca, 5400 liraya komple aks satmayı öneriyorsa ve ben bozulan parçayı alıp 250-300 liraya bu sorunu çözebiliyorsam, bu işte bir terslik var.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
35 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aksın bir parçası bozulunca, 5400 liraya komple aks satmayı öneriyorsa ve ben bozulan parçayı alıp 250-300 liraya bu sorunu çözebiliyorsam, bu işte bir terslik var.. 

Karterin contası kaçırınca şükür komple değişim istemedi benim servis :)

Aksın bir parçası tek başına değişebiliyor ve bir parça numarasına sahipken komple değişim istiyorlarsa ayıptır...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Abi verdiğin örneğin bununla alakası yok. Servise gidip yamulan diskleri taşlayın demedik ki. Kırılan amortisörü kaynak yapın da demedik.
Tamamen bağı var. Sen gittin vurdun aracı. Servis burayı onardı, vites takılı kaldı dersen kim ne diyebilir. Tüm yetkili servisler uzun vadeli hesaplar yapar. Ne getirir ne götürür diye. Kendi sektörüm otomotivden farklı değil. Neler yaşanıyor bi görsen
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
On 1/30/2018 at 10:39, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Basit ama piyasa için büyük bir parça malesef. yetkili servis tamiri mümkün değil diyor. çıkmacılara soruyorum kimse tek başına devre kartını vermek istemiyor. 

Lehim makinası olmayan servis onlar. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Abiler merhaba.

Konuyu sürekli hotlattığımın farkındayım lakin içimin rahat etmesi için soruyorum.

Aracım bu gün gene otomatik vites kutusu hatası verdi. ama geçici bir süre. sonra kayboldu. ben de şanzımancıya gidip bilgisayarla kodu sildirttim. tekrar açınca kod gelmedi. Merak ettiğim şu. arıza giderildikten sonra hatayı kaldırtmadığımız için mi aldım hatayı? yani arıza giderildikten sonra sildirmek mi gerekirdi? aynı hatayı tekrar alır mıyım dersiniz?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 dakika önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Abiler merhaba.

Konuyu sürekli hotlattığımın farkındayım lakin içimin rahat etmesi için soruyorum.

Aracım bu gün gene otomatik vites kutusu hatası verdi. ama geçici bir süre. sonra kayboldu. ben de şanzımancıya gidip bilgisayarla kodu sildirttim. tekrar açınca kod gelmedi. Merak ettiğim şu. arıza giderildikten sonra hatayı kaldırtmadığımız için mi aldım hatayı? yani arıza giderildikten sonra sildirmek mi gerekirdi? aynı hatayı tekrar alır mıyım dersiniz?

Vites koluna zam geldi, benzinlilerle aynı olduğu için kıymetliymiş.. 350 Tl. dediler, arızanın kesin oradan olduğunu bilmek önemli bu durumda.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
24 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Vites koluna zam geldi, benzinlilerle aynı olduğu için kıymetliymiş.. 350 Tl. dediler, arızanın kesin oradan olduğunu bilmek önemli bu durumda.. ;)

Abi senin dediğin cepte. Yarın biri gelecek araca bakmaya. Bakalım kısmet. istiyorum ki sorunsuz teslim edeyim. Ama güzel fiyat vermişler. mecbur kalırsak bastırırız. ama buradan oraya yaktığın mazota deymez. burada da buluyorum kuleyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abiler merhaba.

Bence evet.
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
43 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence evet.

Abi evet cevabı hangi sorun için?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
59 dakika önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Abi evet cevabı hangi sorun için?

:) Bence arıza kodunu silmediğiniz için aynı arızayı aldınız. 

Sorunu bulup onarımı da doğru yaptıysanız, aynı sebeple ancak tekrar arızalanırsa mümkündür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
(düzenlendi)
18 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

:) Bence arıza kodunu silmediğiniz için aynı arızayı aldınız. 

Sorunu bulup onarımı da doğru yaptıysanız, aynı sebeple ancak tekrar arızalanırsa mümkündür. 

Vallaha bu hata genelde sıvı teması olduğunda devrenin entegrelerinin zarar görmesinden olurmuş. Devreyi teslim ettiğimiz elektronikçi arkadaş makinaya sokmuş ve arızalı iki parçayı hemen tespit etmiş. parçalar değiştirilmiş. ben ilk taktım düzelmedi. 3-4 saat sonra kendi kendine düzeldi. bu gün gene aldım hatayı. 1 saat sonra gene düzeldi. götürdüm şanzıman ustasına kadranda hata vermemesine rağmen bilgisayarda p0826 kodu göründü. sildi. kontağı açtı çalıştırdı hata geri gelmedi. hayırlısı bakalım. inşallah yarın aracı alacak arkadaşa da dert çıkarmasın gerisi aydınlık. 

Herkese kafa patlattığı ve fikir beyanında bulunduğu için teşekkürler.

Güzel forumlar.

tarihinde Hasan Ali Gürsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Önder Özcan
On 05.02.2018 at 23:18, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Vallaha bu hata genelde sıvı teması olduğunda devrenin entegrelerinin zarar görmesinden olurmuş. Devreyi teslim ettiğimiz elektronikçi arkadaş makinaya sokmuş ve arızalı iki parçayı hemen tespit etmiş. parçalar değiştirilmiş. ben ilk taktım düzelmedi. 3-4 saat sonra kendi kendine düzeldi. bu gün gene aldım hatayı. 1 saat sonra gene düzeldi. götürdüm şanzıman ustasına kadranda hata vermemesine rağmen bilgisayarda p0826 kodu göründü. sildi. kontağı açtı çalıştırdı hata geri gelmedi. hayırlısı bakalım. inşallah yarın aracı alacak arkadaşa da dert çıkarmasın gerisi aydınlık. 

Herkese kafa patlattığı ve fikir beyanında bulunduğu için teşekkürler.

Güzel forumlar.

Nedir son durum :)

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
On 24.02.2018 at 11:13, Önder Özcan yazdı:

Nedir son durum :)

Abi devreti tamir ettirmistim ve hata kodunu sildirmistim. Malesef o gunden sonra 1 hafta sonra kod tekrar geldi. Ve hiç soönmedi. Tiptronik moda geçmiyir ama normal standart vites çalışmakta. Tekrar söküp bir bakacağım. Olmadı kuleyi

değiştirecegım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
arabada satılmadı ozaman.
Malesef.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Ali Gürsoy

Merhaba dostlar. Vites kutusundaki devreyi değiştirmemle birlikte hata bitti. Anlayacağınız vites topuzunun altındaki devrede problem vardı ve çözüldü. 0826 hatası alan arkadaşlar probleminiz tam olarak bu. 350 tl ye halkettim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Harun Özden

Bundan sonra sorunsuz kullanırsınız inşallah :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

sorunun direk odaklı kesin sonuclu bazen insanın gözü parayı görmüyor. hadi bakalım hayırlı olsun keyfli sürüşler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Merhaba dostlar. Bir yıllık ford focus maceram dün jtibari ile sona erdi. Bütun priblemlerini çözüp sağlam bir vaziyette yeni sahibine 27 bin tl gibi düşük bir rakama devrettim. İnşallah alan arkadaş hiç bir sorun yaşamadan uzun yıllar kullanır. Cefasını biz çektik sefasını o sürer insallah.
Bu süre zarfında problemkerime kendince çözüm bulmaya gayret eder bütun abi ve kardeşlerime sonsuz tesekkürler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Merhaba dostlar. Bir yıllık ford focus maceram dün jtibari ile sona erdi. Bütun priblemlerini çözüp sağlam bir vaziyette yeni sahibine 27 bin tl gibi düşük bir rakama devrettim. İnşallah alan arkadaş hiç bir sorun yaşamadan uzun yıllar kullanır. Cefasını biz çektik sefasını o sürer insallah.
Bu süre zarfında problemkerime kendince çözüm bulmaya gayret eder bütun abi ve kardeşlerime sonsuz tesekkürler.

Arıza yaptı. Süsleyip Satayım diyenler ve
Arızayı çözmeden satamam diyenler.

Allah sizden razı olsun.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Arıza yaptı. Süsleyip Satayım diyenler ve
Arızayı çözmeden satamam diyenler.

Allah sizden razı olsun.

Ve 27 bin liraya :elveda:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Turan
On 12.10.2017 at 17:55, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Malesef 3 ay. Dikkat etmem gereken noktaları söyledi. Titizlikle kullanıyoruz bakalım ne kadar dayanır. Uyarılarımı dikkate alırsan Sana sorun yaşatmayacaktır dedi.

Hocam öncelikle geçmiş olsun.Bende de 2008 focus var  benzin-lpg/ otomatik.Titizlikle kullanılması gereken noktalar nelerdir.Benide bu anlamda aydınlatırsanız sevinirim. Ayrıca aracı satayım demişsiniz ,  bende 3 ay  oldu aracı alalı. Siz böyle söyleyince aracı  satabilirsem satasım geldi.

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
Hocam öncelikle geçmiş olsun.Bende de 2008 focus var  benzin-lpg/ otomatik.Titizlikle kullanılması gereken noktalar nelerdir.Benide bu anlamda aydınlatırsanız sevinirim. Ayrıca aracı satayım demişsiniz ,  bende 3 ay  oldu aracı alalı. Siz böyle söyleyince aracı  satabilirsem satasım geldi.
Benzin ise korkmanızı gerektiren bir dutum yok hocam rahat olun. Ama vites tipinizi bir araştırın genede.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sizinki klasik otomatik.
Genel uyarılara uyun ve periyodik olarak yağını değiştirin.
Kısaca.
Durmadan ileri yada geri vitese takmayın
Boşa almayın
Park edeceğiniz zaman,
Frene basın, boşa alın, el frenini çekin, ayak frenini bırakın araç yükü el frenine binsin
Sonra frene basıp P ye alın.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...