İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Kalorifer Sorunları

Serhat Mirkelam

Recommended Posts

Serhat Mirkelam
(düzenlendi)

Arkadaşlar kaloriferin ısıtmasında bazı sorunlarım var... 

Forumdan beni tanıyan arkadaslar; aracıma sıfır motor aldım taktım , radyator yeni, termostat yeni, devirdaim yeni, motor sıfır, silindir kapagı sıfır yani  hersey yenı. Kalorifer radyatorude kontrol edildi sorun bulunamadı...

Aracın hararetı 90 derecelerde seyrediyor, ana yoldada 85 lerde seyredıyor.

kalorıfer tam sıcak konuma getırıyorum sehır ıcınde baya ısıtıyor arac ruzgar yemedıgı zaman. Ama ana yolda 100 km sabıt hızla gıderken kalorıferın ısıtması düşüyor. Bunun nedenı ne olabilir ?

Özetle arac 100 km hızla gıderken yani anayolda onden buz gıbı havayı yedıgınde kaloriferin ısısı azalıyor ve ısıtmıyor aracın içini

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Duru

Hararetin boyle farklılık göstermesi normalmi bilemedim? Yani benim bildiğim çalışma icin optimum sıcaklığına ulasir ve onu korur diye. Yanlış da biliyor olabilirim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın
3 saat önce, Fatih Duru yazdı:

Hararetin boyle farklılık göstermesi normalmi bilemedim? Yani benim bildiğim çalışma icin optimum sıcaklığına ulasir ve onu korur diye. Yanlış da biliyor olabilirim.

sıcaklık hep sabit kalıyor bende.  Eski fiestamda da öyleydi. Motor geç ısınıyor. Geç soğuyor. doğru düzgün fan açmıyor. Bence termostat hep açık kalıyor sizde. 

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
52 dakika önce, Ahmet Taşkın yazdı:

sıcaklık hep sabit kalıyor bende.  Eski fiestamda da öyleydi. Motor geç ısınıyor. Geç soğuyor. doğru düzgün fan açmıyor. Bence termostat hep açık kalıyor sizde. 

Fan zaten cok nadir acar tikaninca oda yollar. Onun disinda dan acmiyor. Ama biz arabanin motorunu rektifiye ettirmedik almanyadan sifir motor aldik taktik. Termostatda sorun olamaz. Ruzgar yediginde de araba 85 90 derecede calisiyor ama kalorifer etkileniyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Termostat sorunudur.. 

Ne yaptınız, değiştirdiniz mi ?

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
13 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Termostat sorunudur.. 

Ne yaptınız, değiştirdiniz mi ?

Kendi kendine duzeldı sorun, bende anlamadım nedenını sımdı hızlı gıderken falan bılen sıcak ufluyor artık. Ben sistemi zaten motorla beraber komple yurt dısından sıfır getırttım. Almanyadan motor getırttım araca sıfır kapalı kutu. aracta klıma acıkken rolantı sorunu var, map sensoru bogaz kelebegı bobin kablolar ve bujıler yenılenecek. ozaman os orunda kalmaz eger devam ederse kompressor de degısıcek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...