İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi - Doğuş Oto Esenyurt

Erdem Çağla

Recommended Posts

Erdem Çağla
(düzenlendi)

Bugün aracı servise götürdüm bıraktım, koltuk hafızası, xenon farların dönmesi çalışmıyordu. Cam filminde kampanya varmış 5-10 sene garantili yapıyorlarmış. 650TL ama bana 500TL'ye düştüler. Fiyat nasıl yaptırayım mı?

3M malzeme kullanıyoruz dediler.

Ben 1 numara düşünüyordum ama 1 numaraları çok açık geldi, komple 2 yaptırayım diyorum ama çok koyu olmasından ve içeriden dışarısının görülememesinden endişe ediyorum. Arkaları 2, önleri 1 yaptırsam da güzel durmayacak ne yapayım kararsız kaldım.

Passatların highline olanlarında arka camlar 2 numara orijinal dediler, içine bindim baktım içeriden dışarısı normal gözüküyordu.

_YkJaHwIRzCN5PTad4AhhQ.png

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Başlığın tamamını büyük harfle yazmayalım lütfen.
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Benimkisi komple 2 numara LLumar. 500 tl ortalamanın hafif üstünde bir rakam. Ucuz denemez, pahalı da denemez.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bende komple 3 numara. Ön camlarda aynalara bakarken gece zorlanıyorum. Önler 2, arkalar 3 bence gayet uygun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Yanlar 2 numara LLumar Ön camda 0.75 LLumar ön cam filmi, örnek olması açısından ;

vJ4A8v.jpg

LO38gj.jpg

Gece görüşünü falan etkilemiyor.2 Numara ideal'dir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bende komple 3 numara. Ön camlarda aynalara bakarken gece zorlanıyorum. Önler 2, arkalar 3 bence gayet uygun.

ön yan camlara fiim doğru iş değil. diğer araçta yüzünüz görünmeyincee kavşaklarda koordinasyon olmuyor ayrıca yandaki aracı görmüyorlar.

Çin'de bir adet var oraları kesik açık renk yapıyorlar ayna yerlerini. bizde de yapılabilir. ama şöför arası koordinasyon işini çözemez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ön camlarda filme karşıyım. Hava kararınca ne yayalar ne araçlar görünmüyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Film kullanana kadar ben de karşıydım ama yazın çok işe yarıyor. Evet 3 numara kalın ve için göremiyorsunuz ama 2 veya 1 tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Benim aracımda ben zevk için yaptırmadım çocuğum ve eşim için yaptırdım hergün kreşden alınca karnını doyurmak istiyordu bebeğim. Komple 2 yaptırmıştım ön cam hariç baktım içerisi görünüyor hala arka kapı ve kelebek Camları 3 numara ile değiştirdik. 2 numara gece geri hareket ederken bazen problem yaratıyor çok karanlık ortamlarda.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Arkalar 2, ön yanlar 1 idealdir sanırım.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
34 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Film kullanana kadar ben de karşıydım ama yazın çok işe yarıyor. Evet 3 numara kalın ve için göremiyorsunuz ama 2 veya 1 tercih edilebilir.

Ben yaptırdığımı 5. gününde söktüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

2 numara ile otoparka girince etrafımı göremiyordum, artık filmsiz kullanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Arkalara 3 Önlere 2 numara film yapılmış araç resmi var mı ? 
Fikir verirdi , 3 ile 2 olunca çok fazla uyumsuz olur mu ?

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

fiyatı 400-450 seviyesine çekmeye çalışacağım inmezlerse yaptırmam. arkalarda ve en arka camda makam perdesi var filmli gibi duruyor ama film havasını vermiyor. Arkalar 2 olursa bu sefer gece en arka camdan bişi göremem komple 1 yaptıracağım herhalde ama servisi de zengin etmek istemiyorum zaten garantisiz araçlarda ve bakımlardan iyi kazanıyorlar.

Servis haricinde film için tavsiye edebileceğiniz garantili yer var mıdır?

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

1 numara yaptıracağınıza bence boşa para vermeyin. Hiç faydası olmayacak bence. Güneşli havada filmsiz araba çok sıcak oluyor. Döşemeler soluyor. Benim ön yanlarda 2 numara diğer camlarda 3 numara. Ben sıkıntı yaşamıyorum. Ön cam tehlikeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Benim araçta film var sanırım en koyusu gündüz konforu heleki uzun yolda süper mükemmel ilk defa böyle koyu filmli aracım var çok iyi hatta ilk aldığımda arka camda perde takılı sandım değilmiş ancak akşam park ederken camları açmam gerekebiliyor önler bu kadar olmasın ama arkalar böyle koyu olsun gerçekten güneşten çok iyi koruyor

ac21d550423f6d01916e0847eca898c9.heic
e9ce5480728bfa906f48d56da430da0d.heic
c77170c841bd3c542435737f04dcb3be.heic

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

benim aldığım iki arabada ön camlar da film vardı, gece görmüyordum, özelikle dönüşlerde aynalardan hiç bir şey görmüyordum, birini komple diğerinide ayna kelebeklerindekileri söktüm. olmalı cam filmi hatta ön camda da olmalı, ama uygun olmalı, ön cam şeffaf, yanlar, 1 falan olmalı. ziebart güzel bir tercih olabilir, ömürlük. ön cam biraz pahalı, uzun süre binilecekse, gündüz çok binilecekse yaptırılabilir.

http://www.ziebart.com.tr/menu/oto-cam-filmi.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sıcagı kesip görüntüyü kesmeyen filimler var. Arabanın camını karartmak güvenlik asayiş bakımından da sakıncalı. Çocuk emziren vb perde takabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Öncelikle servis yerine dışarıda aynı filmi daha uyguna yaptırabilirsiniz. Zaten servisler kendileri yapmıyor dışarıda bir yer ile anlaşıyorlar.

3M filmi ilk baharda 300'e yaptırdım. Bana ilk fiyat olarak 550, sonra 500 dediler. En son bir güzellik yapıp 300'e hallettiler. 

Ton olarak amacınız aracın içi görünmesin ise 3 numara yaptırabilirsiniz. Bende pek tavsiye etmem.

Ama amacınız güneş ışınlarından korunmak ise 1 numara bile yeterince güneşi kesiyor. Zaten kaliteli cam filmlerinde güneş kesmek için koyuluk çok önemli değil. 

Bende 1 numara 3M var, güneş ışığını ne kadar kestiğini camı açıp kolumun bir kısmına normal güneş ışığı bir kısmına filmden geçen güneş ışığı vurduğunda anlıyorum.

1 numarada dışarıdan içerisi görünüyor. Güneşli havalarda daha net görünüyor ki bence doğrusu da aracın içinin görünmesi.

34681406460_cffe6ffe9d_z.jpg

34681406150_f01c35baed_z.jpg

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

gece ve az ışıklı kapalı otopark gibi yerlerde arkayı ve etrafı görememe ihtimaline karşı ben de komple (ön hariç) 1 numara yaptırmaya karar verdim. Zaten arkalarda perdeler var arkalar 3 numara gibi duracak. Ziebartı aradım 650TL fiyat verdiler hemen kapattım.

Yok mudur şöyle işini temiz düzgün yapan filme kabarmaya kalkmaya vs. karşı 4-5 yıl garanti veren temiz dürüst yer?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
gece ve az ışıklı kapalı otopark gibi yerlerde arkayı ve etrafı görememe ihtimaline karşı ben de komple (ön hariç) 1 numara yaptırmaya karar verdim. Zaten arkalarda perdeler var arkalar 3 numara gibi duracak. Ziebartı aradım 650TL fiyat verdiler hemen kapattım.
Yok mudur şöyle işini temiz düzgün yapan filme kabarmaya kalkmaya vs. karşı 4-5 yıl garanti veren temiz dürüst yer?
Maslak oto sanayi de 3m firmasi olacaktı. Bi onlarla gorusun. Kaliteli filmler zaten 400 500.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1 numara kaliteli bir film, ısıyı keser, ışığı kırar. 

Şöyle ki, yan camı yarım açın, ışık, kolunuza açık alandan ve filmli alandan düşsün.. açık alanda kalan kısmın yandığını hissedersiniz. 

2 numaralı film, sizin görülmemenizi sağlar.. 

Trafikte sürücü ile göz teması kurmak çok önemlidir. Sizi gördü mü, neyle ilgileniyor, yola mı bakıyor.. Ben sürücü göremez isem çok tedirgin oluyorum. 

Bu sebeple her aracıma 1 numara yaptırdım.. memnunum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
39 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

....r.. 

Trafikte sürücü ile göz teması kurmak çok önemlidir. Sizi gördü mü, neyle ilgileniyor, yola mı bakıyor.. Ben sürücü göremez isem çok tedirgin oluyorum

Bu sebeple her aracıma 1 numara yaptırdım.. memnunum. 

Bu en önem verdiğim şey. Nedense insanlar çok bencil. ben onu göreyim ama o beni görmesin. iyi peki. vurayım o zaman arabayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...