İçeriğe Yönlendir

Leon

Remzi Karaca

Recommended Posts

Mert Yeldan

Oo süper o zaman hemen para biriktirmeye başlayayım, 10 seneye ancak birikir :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Golf yaptırın :D

Golf sw olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)
10 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

.

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
Yanlış anlama
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Vw motor konusunda iyi olmadığı algısının bir sebebi de kendisi. Çok fazla değişiklik oluyor.

Fsi çok yakıyordu ve ilk olduğunu söylüyordu ama mitsubişi gdi daha önceden vardı. Sonra bunda vazgeçtler

1,4 tsi güzel motordu ama çok fazla değişti. Önce 140 ve 170 beygirdi. Sonra 170 olan 160 oldu. 122'lik versiyonu çıktı. 

polo gti 1,4 tsi 180 hp çıktı, yağ yaktı

1,2 tsi çıktı, sonra 1,0 tsi'dan devam etmeye karar verdiler. 

common rail dizele çok geç geçtiler ,

vs derken algı oluştu. Yoksa tsi+dsg sorunsuz çalıştığında mükemmel bir ikili.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
19 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Vw motor konusunda iyi olmadığı algısının bir sebebi de kendisi. Çok fazla değişiklik oluyor.

Fsi çok yakıyordu ve ilk olduğunu söylüyordu ama mitsubişi gdi daha önceden vardı. Sonra bunda vazgeçtler

1,4 tsi güzel motordu ama çok fazla değişti. Önce 140 ve 170 beygirdi. Sonra 170 olan 160 oldu. 122'lik versiyonu çıktı. 

Fsi çok yakmıyordu. Sorunlu da değildi. Turbo ilave edildi tsi oldu.

Sıkıntı passat araçlara 1.6 fsi koymaktı, yoksa 1.6 sr motora oranla daha iyidir güç ve tork ve yakıt.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
25 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Fsi üretildiğinden beri emisyon standartları kaç kere değişti? Euro 4 Euro 5 Euro 6..

Yorum bağlantısı
Yücel Metin
27 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Hocam güzel bir özet

7 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sıkıntı passat araçlara 1.6 fsi koymaktı, yoksa 1.6 sr motora oranla daha iyidir güç ve tork ve yakıt.

1.6fsi passatlarin ikinci eldeki değeride malum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Piston kol kırma olayının 1.4 tsi 160 hp motorda kronik arıza olduğu söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
8 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

3 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Fsi üretildiğinden beri emisyon standartları kaç kere değişti? Euro 4 Euro 5 Euro 6..

Fsi sorunlu demedim, emisyon standartları sebep de olsa, sürekli değişkenlik ya da vazgeçme "acaba sorun mu vardı" algısı oluşturdu diyorum. Lütfen burayı iki okuyun, altını da çizdim. 

Tsi motorun çıkışında çift aşırı besleme var ve direkt enjeksiyon.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Doğuş a gittim. 1.0 araçtan kalmadı dediler. Kampanya cuma bitiyormuş. Bir tane geri görüş büyük ekran takılı beyaz varmış tabi fiyat daha yüksek 89.700
Teşhir de sadece bir tane dizel manuel Leon vardı. Ibiza ganii.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Fsi sorunlu demedim, emisyon standartları sebep de olsa, sürekli değişkenlik ya da vazgeçme "acaba sorun mu vardı" algısı oluşturdu diyorum. Lütfen burayı iki okuyun, altını da çizdim. 

Tsi motorun çıkışında çift aşırı besleme var ve direkt enjeksiyon.

size yanıt olarak yazmadım.

3 saat önce, Yücel Meta yazdı:

.

1.6fsi passatlarin ikinci eldeki değeride malum.

Gayet yüksek.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2006-passat-1.6-fsi-comfortline-160.000km-triptronic-492893827/detay

bu da avensis: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2006-avensis-memurdan-492692381/detay

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

size yanıt olarak yazmadım.

Benden alıntı yapmışsınız.

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Nedenini  anlamıyorum D sekmenti araçların ikinci eldeki durumunu. Aynı yaştaki Corolla daha pahalı

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

çünkü masrafı daha çok nisbeten. ekonomi yapmak isteyen daha küçük araca yöneliyor ve tabi mantıklı.

passat gerçi masrafı diğer bmw mersedes subaru vs gibi araçlar gibi değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu yüzden 2. el d sınıfı araç almak bize daha mantıklı geliyor. Aynı paraya c hatta b sınıfı araç alınamıyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Vw nin şöyle bir huyu var. Sineğin yağını çıkarma huyu. Bu geleneksel alman yaklaşımı ile çelişiyor iki ileri bir geri oluyor. Ortaya çıkan sorunlar da hep böyle sıkıntıların sonucu olarak çıktı. Sonuçta halk arabası. VAG grubunda audi daha çok masraf edebiliyor ve zaten kalite kontrol süreçlerinin biraz daha iyi olduğu duyuluyor. Ben marka fanatiği değilim ama araçlar düz yalın, bakımı çok pahalı değil, ustası var. Parçası var. Firma aracı nisbeten sahipleniyor. Daha ne olsun. Şık sessiz. Ayrıca ben burdayım demediği için sosyal olarak sorun da pek yaratmıyor. Mersedes mesela öyle değil. göze batar (alabilsem bile)

3 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Bu yüzden 2. el d sınıfı araç almak bize daha mantıklı geliyor. Aynı paraya c hatta b sınıfı araç alınamıyor. 

Alışta evet doğru. Akıllı olanlar işletmesi düşük D sınıfı alabilir. Ama mesela geçendeki jaguar fikri bence yanlış bir fikir.

laguna, volvo s60 gibi araçlar bence saatli bomba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

D sekmenti bir Jatco Mondeo bakalım bize ne zaman nasip olacak.

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
8 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Alışta evet doğru. Akıllı olanlar işletmesi düşük D sınıfı alabilir. Ama mesela geçendeki jaguar fikri bence yanlış bir fikir.

laguna, volvo s60 gibi araçlar bence saatli bomba.

Yola çıkış mantığında f/p oranında yüksek araç almak olduğu için genelde masrafsız ve az yakan araca yönelmek doğru. Ancak zevk aracı almak için de ikinci el d sınıfı güzel seçim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

bmw merco tamam da subaru da mı masraflı katagorisinde :unsure2:
laguna s60 derken sanırım 2000 li yıllarda ki d sınıfında bahsettiniz hocam? o kategorideki tüm avrupa markaları bence saatli bomba olur, o yaşlarda d alınacaksa uzak doğu tercih edilmeli yine bence.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Laguna arızası çok, s60 ve subaru hem pahalı hem de zahmetli. Özellikle volvo ve subaru çok riskli.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
33 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Laguna arızası çok, s60 ve subaru hem pahalı hem de zahmetli. Özellikle volvo ve subaru çok riskli.

s60 ı dar diz mesafesinden, subaruyu da hanım beğenmediğinden alamıyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
18 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

bmw merco tamam da subaru da mı masraflı katagorisinde :unsure2:
laguna s60 derken sanırım 2000 li yıllarda ki d sınıfında bahsettiniz hocam? o kategorideki tüm avrupa markaları bence saatli bomba olur, o yaşlarda d alınacaksa uzak doğu tercih edilmeli yine bence.

XV ön far 5bin lira. forester navigasyon 18 bin lira.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...