İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - 97 Glx Stop Etme ve Gaz Sorunu

Cem Yılmaz

Recommended Posts

Fecri Acar
1 dakika önce, Fecri Acar yazdı:

abi atesleme sistemi kontrol edildi bujiler değişti arabanın çekişi düzeldi egzoz spiralinde ufak sızma var ,baskı balata iyi denildi ama araba dengesizleşti,çok yaktığı için (1km=1tl benzinde daha fazla)tüp ayarı yaptırayım dedim basınc 1,8 miş tüpçünün deyimiyle 1,0 düşürdü tur attım araba gaz yemiyordu daha sonra biraz arttırdı 1,6 yaptı bu sefer araba vitesteyken stop etmeye ve zor calısmaya başladı tekrardan tüpçüye gittim eski ayarını yapmasını istedim benzindede düzenli çalışmayınca tüpçü tüple alakalı bir sıkıntı değil deyip aradan çekildi 

sabah tüp beynine sıcak su döküp öyle çalıştırıyorum benzinde tek marş çalışıyor tüpe geçtiği gibi stop ediyor gaz yemiyor bi kaçkez böyle yapıyor sonra düzeliyor bostayken dalgalanma oluyor stop ediyor D iken fren yapınca stop ediyor 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 20.01.2018 at 19:55, Çağlar Bayur yazdı:

lpg sisteminde sorun olduğu aşikar. oraya odaklanın. sistem kaç yıllık?

?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fecri Acar
22 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

?

teşekkür ederim çağlar bey bu sıkıntılar benzindeyken de devam ettiği için tüpçü lpg sistemiyle alakalı değil diyor ne yapacağımı bilmiyorum aracı alalı 4 -5 ay oldu 3500 tl masraf ettim düzelmiyor

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

İnsanlara bak yahu nasıl araç satıyorlar.Ben arkamdan küfür etmesinler diye üst kapağı söktürüp eşşek yükü ile masraf ettim.Elelam baya rahat.

Fecri bey bu sorun yeni değildir öncesindende vardır.Satın alırken anlaşılmadımı?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fecri Acar

54 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

İnsanlara bak yahu nasıl araç satıyorlar.Ben arkamdan küfür etmesinler diye üst kapağı söktürüp eşşek yükü ile masraf ettim.Elelam baya rahat.

Fecri bey bu sorun yeni değildir öncesindende vardır.Satın alırken anlaşılmadımı?

fatih bey alırken hangi ustaya gösterdiysek modeline göre iyi dediler. 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ben hakkımı kaçak havadan yana kullanıyorum. Ayrıca egr selenoid valfi var, kelebeğin hemen arkasında musluk gibi siyah bir parça. Onu söküp temizleyin, hortumlarını ve fişini kontrol edin. Manifoldun altında rolanti motorunun altından geçen manifold hava hortumu var kalındır biraz, onu kontrol ettirin. Gaz kelebeği pozisyon sensörüne baktırın, doğru okumuyorsa kelebeği açar fazla hava girişi sağlar. Maf sensörü bozuksa dengesiz hava akışına sebep olur. Daha önce üst kapak açıldıysa egzoz ve hava manifoldlarının contası eskiyse değişmediyse onlardan yapar. Ve son olarak arıza tespit cihazına bağlayıp kayda geçen arıza varsa onları inceleyin!

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 05.02.2018 at 09:23, Fecri Acar yazdı:

benzinde tek marş çalışıyor tüpe geçtiği gibi stop ediyor gaz yemiyor

benzinde çalışrken gaza geçince stop etmiyor mu?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fecri Acar

14 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

benzinde çalışrken gaza geçince stop etmiyor mu?

evet abi gaza gecince stop ediyor daha sonra benzindede stop edıyor özellikle trafiğin yoğun olduğu zamanlarda vitesteyken veya bosa aldığımda ibrede dalgalanma oluyor rolanti düşüyor arac stop ediyor belli bir süre calışmıyor ta ki motor biraz soğuyana kadar

Şimdi, Fecri Acar yazdı:

evet abi gaza gecince stop ediyor daha sonra benzindede stop edıyor özellikle trafiğin yoğun olduğu zamanlarda vitesteyken veya bosa aldığımda ibrede dalgalanma oluyor rolanti düşüyor arac stop ediyor belli bir süre calışmıyor ta ki motor biraz soğuyana kadar

ustanın biri krank pozisyon sensörü yapar deyip baktı daha sonra sağlam olduğunu söyledi

Yorum bağlantısı
Fecri Acar
14 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ateşleme ve tesisat sorunudur bu

anlayan usta olsa......sehır dısındakı ford servsine gitmem gerekecek cünkü elektrikçi bizim cihazlar orjinal olmadığı için göstermez dedi oda komşu illere gitmemi önerdi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu sorunda arıza koduna pek bel bağlamayın.. 

Hadi tekleme stop etme neyse de, ısınınca çalışmama neymiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...