İçeriğe Yönlendir

Elektrik Arıza İhbar

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

Değerli büyüklerim bilginize ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

Bulunduğum sokağın elektrik hatlarını yaklaşık 1 yıl önce yer altına aldılar sokak aydınlatmaları da bu işlem sırasında yenilendi lakin yaklaşık 3 aydır yanmıyor. Sokağı bir görseniz zifiri karanlık. Birisinin canına, malına bir şey olması içten bile değil. 186 arıza çağrı merkezini 15-20 kez arayarak (abartmıyorum) arıza kaydı bırakmama rağmen bir sonuç alamadım. Telefonuma arızanın giderildiğine dair ileti geliyor fakat durumda bir değişiklik olmuyor. Malum kurumun resmi yazışma adresine mail yoluyla açık ve düzgün bir dille sorunumu açıklayan dilekçe yazdım. Yazalı yaklaşık 1 ay olacaktı ki yine 186' yı aradım ve durumu anlattım. Aradan 10 dk geçmeden dilekçe yazdığım kurumdan, arızanın giderildiğine dair mail aldım. Akşam eve gittim, yine zifiri karanlık. Hemen sokağın fotoğraflarını aldım ve ertesi gün maile cevap verdim fakat ilki kadar düzgün üslup ile değildi (küfür ve hakaret barındırmaz). Artık duruma o kadar sinirlendim ki kendime hakim olamadım, verdim veriştirdim. 

Şimdi sorun hala devam etmekte. Benim bu durumu nereye bildirmem lazım? Nasıl çözüme kavuşturabilirim? 

Sokağın fotoğrafları buyurun;

7y7qaa.jpg

POn017.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
(düzenlendi)

Avrupa yakasında mısınız?

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bimer üzerinden valilik ve ilgili kuruma yazabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
5 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Avrupa yakasında mısınız?

Evet. Sultangazi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

186 muhatabınız ancak ben de uğraştım zamanında bu durumla. Ekiplerin programına alınıyorsunuz, uğraşmamak için çözüldü diyorlar. Sürekli arayacaksınız maalesef.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
12 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

186 muhatabınız ancak ben de uğraştım zamanında bu durumla. Ekiplerin programına alınıyorsunuz, uğraşmamak için çözüldü diyorlar. Sürekli arayacaksınız maalesef.

Sani hocam inanın 1 ay boyunca iki günde bir olmak üzere devamlı aradım. Kesin bıkıp da bakmaları gerekirdi fakat bakmıyorlar. Eskiden böyle değildi. Ertesi gün saha ekibi gelir sorunu çözerdi. Muhakkak başka bir yolu olmalı.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Durum anlattığınız şekilde ise bunlarla uğraşılmaz,neler hissettiğinizi çok iyi biliyorum asat ile su alakalı sorun yaşadım,duvara anlat daha iyi.Çözse çözse bunu ancak cumhurbaşkanı çözer o kadar çözülmez bir durumun içindesiniz.ALLAH yardımcınız olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Bence bu yaşadıklarınızı Bimer e yazın. Telefon ile ilgili benzer bir durum yaşamıştım. Bimer e yazınca çabucak sorunu çözmüşlerdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Okadar aramaya ve kayda rağmen çözülmüyorsa diğer resmi kurumlara başvurulması gerekiyor demekki,Bimer Vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

E-Devlet üzerinden Sultangazi Belediyesine ve BİMER' e bildirdim. Umarım faydası olur.

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

bu gibi durumlar aslında bizdeki çarpık altyapı hizmetlerinden kaynaklanıyor, her kazı yapan diğerinin hattına zarar veriyor, hiçbir şey demeden de üstünü kapatıyor, sonra problemler çıkmaya başlıyor, bu tarz altyapı işlerini adam akıllı yer altına kanallar yapıp sürekli kazılmayacak şekle getirmedikleri sürece sorunlar çıkmaya devam edecek, bizim buralarda da elektrik hatlarını güya yenilediler, ne internet ne baz istasyonları ne su hatları, zarar görmeyen birşey kalmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
13 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2455336-24-saat-sure-verilecek-yanmayan-lambaya-ceza

Böyle bir haber var,bimere şikayetmi ettiniz hemen torba yasaya koymuşlar :) 

Bu habere çok sevindim:)  Şikayet ettim fakat hala bir icraat olmadı. Umarım bundan sonra her şey daha sistemli ve hızlı ilerler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...