İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Motor Kulağı Yağ Atması

Cihan şimşek

Recommended Posts

Cihan şimşek

Merhaba arkadaşlar yedek su deposunun altında çok miktarda yağ atığının olduğunu gördüm kayışlarada inerek aracın heryerine yağ fışkırmış.Ustaya götürdüğümde motor kulağının yağ attığını herhangi bi sıkıntı yapmayacağını eğer araçta titreme olursa getirmem gerektiğini söyledi.Sizcede sıkıntı yapmayacak bir durummudur.Motor kulağının tamiri oluyormu değişmesimi gerekli.10000 bakımı içinde 200 lira tutacağını söyledi.Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Motor kulağının tamiri olmaz, titreşim yapmaya başlarsa değişir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Tamir yok parçanın değişmesi gerekiyor. Bende de var aynı sıkıntı ve titreşim arttı, volan ile birlikte değişeceğim şimdilik böbrek taşı düşürme işine girdim :)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

İlgili takozların üretildiği işletmede Üretim Md. olarak çalışıyorum. İçerideki sıvı ani hareketlerin motora yansımasını engellemek için bulunuyor, motorun yol koşullarından çok fazla etkilenmemesi ve kabinde siz çok fazla vibrasyona maruz kalmamanız için değiştirmenizde fayda var.

Sizin araç fiesta ve takoz bu galiba, değişimi basit ve çok pahalı bir parça değil.

Orijinaline uçuk meblağlar ödememenizi ve Çin malı ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla

864.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yakın zamanda ben de değiştirdim.. titreşim azalıyor. İşçiliği basit.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
On 18.10.2017 at 17:17, Ali Karadağ yazdı:

İlgili takozların üretildiği işletmede Üretim Md. olarak çalışıyorum. İçerideki sıvı ani hareketlerin motora yansımasını engellemek için bulunuyor, motorun yol koşullarından çok fazla etkilenmemesi ve kabinde siz çok fazla vibrasyona maruz kalmamanız için değiştirmenizde fayda var.

Sizin araç fiesta ve takoz bu galiba, değişimi basit ve çok pahalı bir parça değil.

Orijinaline uçuk meblağlar ödememenizi ve Çin malı ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla

Ecem’de mi görev yapıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Bence hemen degisirseniz iyi edersiniz. Focus 1 aracimda ilk once yagi sizma yapmis idi. Gosterdim usta sur bi sey olmaz dedi. Bu arada o ustaya buradan selam olsun. Aradan 1 ay gectikten sonra rampada sert bir kalkis ile beraber takoz yerinden koptu motor arkaya yaslandi. Takozu kopan motor akslara baski uyguladı körüğü yırttı, kelepcesini kopardi. Olan yine cebe oldu. Gereksiz yere çekici parasi verdik..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o derece atmışsa değişmesi lazım demedi mi usta? neden beklenyior? her türlü titreşim başka yerleri de bozsun diye mi?

2 saat önce, Ersel Yıldız yazdı:

Bence hemen degisirseniz iyi edersiniz. Focus 1 aracimda ilk once yagi sizma yapmis idi. Gosterdim usta sur bi sey olmaz dedi. Bu arada o ustaya buradan selam olsun. Aradan 1 ay gectikten sonra rampada sert bir kalkis ile beraber takoz yerinden koptu motor arkaya yaslandi. Takozu kopan motor akslara baski uyguladı körüğü yırttı, kelepcesini kopardi. Olan yine cebe oldu. Gereksiz yere çekici parasi verdik..

ki zaten örneği bile paylaşılmış

Yorum bağlantısı
Cihan şimşek
On 18.10.2017 at 17:17, Ali Karadağ yazdı:

Saygılarımla

Ali teşekkür ederim verdiğin bilgi için evet görseldeki sanırım.150 lira gibi bi fiyatı var nette önerebileceğin marka varmıdır.Ersel`in başına gelenlerle karşılaşmamak için hemen değiştirmekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
13 saat önce, Koray Demir yazdı:

Ecem’de mi görev yapıyorsunuz?

Evet :good1:

10 saat önce, Cihan şimşek yazdı:

Ali teşekkür ederim verdiğin bilgi için evet görseldeki sanırım.150 lira gibi bi fiyatı var nette önerebileceğin marka varmıdır.Ersel`in başına gelenlerle karşılaşmamak için hemen değiştirmekte fayda var.

Önereceğim marka Ecem olur tabi ki çünkü hakikaten orjinalle 1'e 1 aynı üretiyoruz ve 3 yıl koşulsuz %100 iade garantili.

Yorum bağlantısı
Cihan şimşek
3 saat önce, Ali Karadağ yazdı:

Önereceğim marka Ecem olur tabi ki çünkü hakikaten orjinalle 1'e 1 aynı üretiyoruz ve 3 yıl koşulsuz %100 iade garantili.

5. yeri aramamda buldum ecem marka fiyat olarak 115 lira.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İade veya garanti prosedürü satın alınan parçacı üstünden mi işleyecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Sabri usta kendi değişimleri için dosya yapmış, kayıt altına alıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Hiç fark etmiyor. Yeri geldiğinde müşteri bize ulaşıp "satın aldığım yer geri almıyor" diyor, biz ürünü iade alıp yerine yenisini gönderiyoruz abi. 

4 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Sabri usta kendi değişimleri için dosya yapmış, kayıt altına alıyor.

UstaEller Ar-Ge Sorumlusu olduğum dönemde Ar-Ge merkezimiz oldu, her türlü iyileştirme ve yeni ürün denemelerini orada yapıp kayıt altına aldırıyoruz.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Ali Karadağ yazdı:

Hiç fark etmiyor. Yeri geldiğinde müşteri bize ulaşıp "satın aldığım yer geri almıyor" diyor, biz ürünü iade alıp yerine yenisini gönderiyoruz abi. 

Şunu yapan kaç firma var... Helal valla :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Focus 2 dizel için orjinal 250, Ecem 100 lira epey fark var. Ama forumlarda orjinal akın yoksa 2 aubsors tekrar değiştirmek zorunda kalıyorsunuz falan yazanlar vardı, onslr ithal olabilir tabi sizin markayı zan altında bırakmayayim.

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Net üzerinden satış yapan yer var mı yada Balıkesir bayii hakkında bilgi alabilir miyim
Yorum bağlantısı
Koray Demir
11 saat önce, Ali Karadağ yazdı:

Ankara’da görüşebileceğimiz bir perakende yetkili satıcınız veya distribütörlüğünüz var mı?

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi
12 saat önce, Ali Karadağ yazdı:

Merhaba Ali bey, Ustaeller SAbri abi 2004 Fiestama takmıştı Ecem marka sağ motor kulağı ama hiç memnun kalmadım. Vibrasyonu yeterince emmiyordu. Belkide bana denk gelen arızalıydı bilemiyorum. Sonra 150 liraya orijinalçıkma aldım Ünallar'dan gerçekten çok fark etti.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
7 saat önce, Ali Karadağ yazdı:

UstaEller Ar-Ge Sorumlusu olduğum dönemde Ar-Ge merkezimiz oldu, her türlü iyileştirme ve yeni ürün denemelerini orada yapıp kayıt altına aldırıyoruz.

Sabri usta anlatmıştı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
5 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Focus 2 dizel için orjinal 250, Ecem 100 lira epey fark var. Ama forumlarda orjinal akın yoksa 2 aubsors tekrar değiştirmek zorunda kalıyorsunuz falan yazanlar vardı, onslr ithal olabilir tabi sizin markayı zan altında bırakmayayim.

F2 takozunda bizim ürettiğimiz ürünle orijinal bire bir aynı kalitede, bundan emin olabilirsiniz :)

5 saat önce, Abdullah Aladı yazdı:

Net üzerinden satış yapan yer var mı yada Balıkesir bayii hakkında bilgi alabilir miyim

4 saat önce, Koray Demir yazdı:

Ankara’da görüşebileceğimiz bir perakende yetkili satıcınız veya distribütörlüğünüz var mı?

Satış grubu ve bayi ağı hakkında çok bilgim yok maalesef ama sitemizde bayiler vardı sanırım.

3 saat önce, Onur Çelebi yazdı:

Merhaba Ali bey, Ustaeller SAbri abi 2004 Fiestama takmıştı Ecem marka sağ motor kulağı ama hiç memnun kalmadım. Vibrasyonu yeterince emmiyordu. Belkide bana denk gelen arızalıydı bilemiyorum. Sonra 150 liraya orijinalçıkma aldım Ünallar'dan gerçekten çok fark etti.

Biz bu geri dönüşlerle iyileştirme yapıyoruz zaten, keşke o an haberim olsaydı. İzmir’de iseniz sizi müsait bir zamanda eski ürün ilke birlikte fabrikaya beklerim, değişimi yaparız bizim ürün yedekte bekler.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
16 saat önce, Ali Karadağ yazdı:

Yanlış anlamayın da garantör olmak güzel şey yalnız sahada memnuniyet oranınız (en azından Ankara) biraz düşük gibi. Muhtemelen rakibiniz de olabilir Ankara’da Öner oto da dahil yakınen temasta olduğum birçok Ford özel servisinde MKS marka ürünlerin markanıza tercihen kullanıldığına şahit oluyorum parça danıştığım kimse ecem markasını önermedi şimdiye kadar, bazı olumsuz durumlar gelişmiş tecrübe olarak belki başka illerde durum farklıdır toplam satış hacmi iyidir bilemiyorum. Misal focus için üretilen oem Alman İna marka amortisör üst takozu ile yerli ürünler (sizin veya başka bir marka) aynı kalitede olabilir mi olabilirse neden aynı süre dayanmıyor?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bir de şu sorum olacak. Hazır siz de forumdasınız Ecem marka ürünleri netten veya Ankara’da nereden direkt olarak satın alabiliriz? Bayi bulamadım belli yerlere ürün gönderiliyor galiba.

Yorum bağlantısı
Cihan şimşek
6 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Yanlış anlamayın da garantör olmak güzel şey yalnız sahada memnuniyet oranınız (en azından Ankara) biraz düşük gibi. Muhtemelen rakibiniz de olabilir Ankara’da Öner oto da dahil yakınen temasta olduğum birçok Ford özel servisinde MKS marka ürünlerin markanıza tercihen kullanıldığına şahit oluyorum parça danıştığım kimse ecem markasını önermedi şimdiye kadar, bazı olumsuz durumlar gelişmiş tecrübe olarak belki başka illerde durum farklıdır toplam satış hacmi iyidir bilemiyorum. Misal focus için üretilen oem Alman İna marka amortisör üst takozu ile yerli ürünler (sizin veya başka bir marka) aynı kalitede olabilir mi olabilirse neden aynı süre dayanmıyor?

Bu sorun birazda pazarlama ile ilgili olabilir.sorduğum 10 parçacıdan sadece 1 tanesi ecem marka dedi diğerlerinden 2 tanesi bana ecem marka lazım dediğimde telefonda biraz beklettikten sonra tamam ecem markada var dedi, diğer 7sinde MKS marka vardı.satıcının alıcıya iyisini değil iyi kar payı bırakan ürünü tavsiye edeceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
8 saat önce, Cihan şimşek yazdı:

Bu sorun birazda pazarlama ile ilgili olabilir.sorduğum 10 parçacıdan sadece 1 tanesi ecem marka dedi diğerlerinden 2 tanesi bana ecem marka lazım dediğimde telefonda biraz beklettikten sonra tamam ecem markada var dedi, diğer 7sinde MKS marka vardı.satıcının alıcıya iyisini değil iyi kar payı bırakan ürünü tavsiye edeceğini düşünüyorum.

Dürüst satıcının aynı zamanda müşterinin memnun kaldığı şikayetin az olduğu ürünü tavsiye edip satması gerekir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...