İçeriğe Yönlendir

Anahtarsız Çalıştırmada Güvenlik Açığı

Sani Gerşon

Recommended Posts

Ramazan Turan

Benim naylon listede :D Reno bi çözüm bulur ya da bulmalı diye düşünüyorum. Sonuçta yapabileceğim pek bir şey yok gibi... 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Kim demiş
Kim demis'den daha onemlisi kime denmis. Bana denmemis, ben raatım.
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Geçen buna gerek kalmadan kumandasız, anahtarsiz girissiz Antalya'daki Mazda 323 umuzu çekiciye yükleyip götürmüşler. 3 km çekip 100 TL sadece çekici ve otopark parası almaları çok acıttı. Derhal çekici işine girmem lazım :biggrin:

Anahtarsiz olanı goturseler kasko var. Boşuna mı o kadar para veriyoruz :unsure2:belkide araçlarımıza GPS yaptırmak en akıllıca yol.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Zannedersem bir kere çalıştırılan araba stop edene kadar çalışıyor. Stop dan sonra çalışma yok diye biliyorum. Benim araçta anahtardır giriş ve anahtarsız çalıştırma var. 

1- Anahtar içindeyken kapanmiyor.

2- Bir metreden sonra kendini kapatıyor.

3- Yaklaşınca kapıya el uzattığım zaman açılıyor.

4- Kapatırken de kapı üstündeki düğmeylede kapanıyor.

5- Araç içinde olsanız bile çalıştırma düğmesine yakın olmaynca çalışmıyor.

Asıl sıkıntı olarak gözüken ve yaşadığım araç bazen key taninmadı diyor ve hiç bir işlem yapmıyor. Açmak bile acamiyorsunuz. Sebebine gelince yüksek elektromanyetik alan. Çözüm ise arabayı bulunduğu yerden bir kaç metre hareket ettirme.  İki kere başıma geldi. Bir tanıdığımında başına geldi. Yüzde yüz emin olmamakla beraber otomatik kapıların olduğu dükkanların önlerinde elektromanyetik alandan dolayı çalışmama olabiliyor. Bu da bilgi olarak dursun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kalitesiz wifi modemler akıllara ziyan harmonik yayıyor. Belki ondan olabilir. Ben evde yaşadım. 433 mhz pll verici ttelekom wifi modem açık iken çalışmıyordu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
Bir saat önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Zannedersem bir kere çalıştırılan araba stop edene kadar çalışıyor. Stop dan sonra çalışma yok diye biliyorum. Benim araçta anahtardır giriş ve anahtarsız çalıştırma var. 

1- Anahtar içindeyken kapanmiyor.

2- Bir metreden sonra kendini kapatıyor.

3- Yaklaşınca kapıya el uzattığım zaman açılıyor.

4- Kapatırken de kapı üstündeki düğmeylede kapanıyor.

5- Araç içinde olsanız bile çalıştırma düğmesine yakın olmaynca çalışmıyor.

Asıl sıkıntı olarak gözüken ve yaşadığım araç bazen key taninmadı diyor ve hiç bir işlem yapmıyor. Açmak bile acamiyorsunuz. Sebebine gelince yüksek elektromanyetik alan. Çözüm ise arabayı bulunduğu yerden bir kaç metre hareket ettirme.  İki kere başıma geldi. Bir tanıdığımında başına geldi. Yüzde yüz emin olmamakla beraber otomatik kapıların olduğu dükkanların önlerinde elektromanyetik alandan dolayı çalışmama olabiliyor. Bu da bilgi olarak dursun.

Bu durumda anahtarı start düğmesinin hemen altına düğmeye yakın bir yere koyarak düğmeye basarsanız düzeliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
6 saat önce, Serkan Aktay yazdı:

Bu durumda anahtarı start düğmesinin hemen altına düğmeye yakın bir yere koyarak düğmeye basarsanız düzeliyor. 

Çalışmama ve açılmama durumunda diyorsunuz değil mi?

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
4 saat önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Çalışmama ve açılmama durumunda diyorsunuz değil mi?

Evet. Sanırım bu şekilde yapınca anahtarı kodluyor. Evimize yakın PTT var. Tepesinde bir sürü verici ,alıcı antenler var. Her önüne park ettiğimizde anahtar tanımıyor. Bu şekilde yapınca düzeliyor. Sanırım tüm araçlarda bu şekildedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Qashqai.. 

Anahtar 50-60 santimden uzakta ise açılmıyor. 

Arabanın dibinde dahi olsam, anahtar arabanın içinde değilse çalışmıyor. 

Çalıştıktan sonra anahtar uzaklaşırsa sesli uyarı veriyor ama stop edene kadar da çalışmaya devam ediyor. 

Benim gördüğüm dezavantaj sadece şu : Ben sol kapıya yanaşmış olsam bile, sağ kapıdan kapılar açılabiliyor. Sadece anahtar hangi kapıya yaklaştıysa, sadece o kapı açılsa iyiydi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...