İçeriğe Yönlendir

Hangi SUV ? Anket

Mehmet Göktürk

HANGİ SUV  

131 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Suv Konusunda tercih ve anket tartışmasını buraya aldım. Oyları görelim arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Birden fazla çoklu seçim yapılsaydı keşke.. birde biraz daha açıklayıcı olabilirdi seçenekler mesela dizel ,benzinli, motor gücü ve şanzuman tipi gibi..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kısa bilgi vereyim :)

Kelime anlamı itibari ile Sport Utility Vehicle, (Spor amaçlı Taşıt), Hem asfalt hem arazi şartlarına uygun, genellikle 4x4 özellikte olan yüksek araçlardır.  Ancak, Arazi bu araçlar için ikinci plandır. Bu sebeple bir arazi aracı olarak nitelendirilemez. 

Hem minivan, hem de sw özelliklerini bir arada barındırır.

Qashqai yok listede... :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 dakika önce, Ayhan Onaran yazdı:

Birden fazla çoklu seçim yapılsaydı keşke.. birde biraz daha açıklayıcı olabilirdi seçenekler mesela dizel ,benzinli, motor gücü ve şanzuman tipi gibi..

nasıl yazalım düzeltiriz pek bilemedim.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

c segment suv oluyor galiba?

seçerken nasıl düşünelim? bunlardan birini sana vercez şeç bakalım gibi mi? :=)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu anketi açtım ama güzel olmadı. Kategorilerde oy vermek lazım. 

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Anket nerde ben göremiyorum. SUV deyince tabiki santa fe...[emoji3] [emoji3]

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir Duster'cı olarak Kodiaq'a oy verdim. F/P en iyi SUV bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Boyutlar aslında şunlar olabilir ben bu konuyu irdeleyeyim belki makale çıkar.

1- Konfor ve aksesuar seviyesi

2- Arazi kaabiliyeti

3- Dış görünüm ve tasarım

4- Kullanışlılık ve genişlik

5- Maliyet

Bunlar ayrı eksenlerde olan bileşenler ve her SUV aracın  S(x,y,z,p,q,u) şeklinde vektörle gösterilmesi lazım. 5 Boyutlu uzayda bu vektörleri oluşturduktan sonra bizim alıcı vektörümüzü oluşturup en yakın olan hangisi ise onu alıyor olmamız beklenir. Aslında ayrıca burada grubun görüşlerini almak için çok kriterli optimizasyon tekniklerinden AHP gibi bir çözüm uygulanabilir. Konferans makalesine yeterli olur. 

not: unuttuğum kriter var mı? Ama doğrusal bağımsız olacak diğerlerinden ayrı eksende olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Opel'in yeni modeli Grandland X'de baya güzel olmuş. Listede göremedim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

6-Sürüş: frenler, direksiyon, yol tutuş, güven hissi 

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Tercihimi Tucson'dan yana kullandım. Çoktan seçmeli olsaydı CRV ve Qashqai'ye de oy verecektim

Yorum bağlantısı
Veli Azak

Mazda tutkunu biri olarak, gönlümden CX-3 geçmiş olsa da, mantığım CX-5'i işaretledi... ;) 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

yeni 5008. öte yandan tanim ne olursa olsun 4x4 olmadiktan sonra suv demek icime sinmiyor. suv deyince benim aklima gelen freelander gibi araclar ki evoque var listede freelander yok.

tucson cok güzel. hrv de basarili. 

bir de mesela 3008-5008, cx3-cx5, crv-hrv gibi kücügü ve büyügü olan araclari ayni kategoride oylamak pek olmuyor gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

suv dedimmi aklima arazi geliyor

iclerinde arazi de en iyisi olan vitara yi sectim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Listedekilerin bir çoğu suv değil.

Seçeneklere bakarak bir seçim yapılacaksa Duster

Şantiyeler kralı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

SUV kelimesi duyunca aklıma ilk Nissan Qashqai geliyor.Listede sahip olmayı istediğim birçok model var lakin en çok beğendiğim Mazda CX-5.

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Listedekilerin çoğu Crossover Mini Compact Suv araçlar,X3 ün muadili Q5 GLC XC60 vs.oluyor bunlar da Lüx kompakt SUV oluyor.SUV sınıfına girenlerden  bazıları; Land Cruiser,Q7,X5,GLE,Cayenne,XC90,Range Rover...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...