İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Ön Tamponun Düşük Durması

Ugur Demir

Recommended Posts

Ugur Demir

Merhaba arkadaşlar,

benim fiestada ön tamponun alt boyasız ekinin ayakları kırılmış tampon düşük duruyor bu linkteki ön tamponu alsam kendim takabilir miyim ?

ayrıca bu tamponun düşük durmasının başka nedenleri de var mıdır ?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Kaput kapatılırken normal kapatılıyor mu. Yani yukarıdan bıraktığınızda kapanıyor mu?

Yorum bağlantısı
Ugur Demir
4 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Kaput kapatılırken normal kapatılıyor mu. Yani yukarıdan bıraktığınızda kapanıyor mu?

Çok dikkat etmedim ama kapanıyor neden sordunuz ? Etkileyen Ne olabilir 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
1 saat önce, Ugur Demir yazdı:

Çok dikkat etmedim ama kapanıyor neden sordunuz ? Etkileyen Ne olabilir 

Ek parça duruyor demişsiniz pardon. Ben ana tamponda düşük duruyor sandım başka neden olabilir dediğiniz için sordum. Benimde tampon düşük duruyordu ilk aldığımda farlar ayarsızdı doğal olarak. Kaportacım ile beraber söktük tamponun radyatör ayaklarının oraya bağlantı plastik kulakları var o kulaklar kırılmış ve kilit de radyatör ayağına bağlı o ayakta da kurum vardı ondan dolayı düşük duruyor ve kaput kapatıldığında direnç gösteremediğinden kilitlenmiyordu elle bastırmak gerekiyordu. Plastik kaynak içine ızgara tel atarak kaynak yaptık ve şu anda sağlam oldu o kadar otoparklardaki sarı Demir ayaklara takılmasına rağmen çok şükür kırılmadı.

Yorum bağlantısı
Ugur Demir
On 21.10.2017 at 00:07, Arif Aykın yazdı:

Ek parça duruyor demişsiniz pardon. Ben ana tamponda düşük duruyor sandım başka neden olabilir dediğiniz için sordum. Benimde tampon düşük duruyordu ilk aldığımda farlar ayarsızdı doğal olarak. Kaportacım ile beraber söktük tamponun radyatör ayaklarının oraya bağlantı plastik kulakları var o kulaklar kırılmış ve kilit de radyatör ayağına bağlı o ayakta da kurum vardı ondan dolayı düşük duruyor ve kaput kapatıldığında direnç gösteremediğinden kilitlenmiyordu elle bastırmak gerekiyordu. Plastik kaynak içine ızgara tel atarak kaynak yaptık ve şu anda sağlam oldu o kadar otoparklardaki sarı Demir ayaklara takılmasına rağmen çok şükür kırılmadı.

merhaba ekteki resimde ne kadar anlaşılır bilmiyorum ama aracın sağ ön tarafındaki düşüklükten bahsediyorum,

kaportacı abilerimiz için uğraşmaya deymez diyorlar bin böyle diyorlar ama benim canımı sıkıyor

boyalı tampon ile boyasız tampon arasındaki boşluktan bahsediyorum, aracın önüne eğilip bakınca boyasız tamponun ön panele giren ayakları kırılmış ve davlumbazın oradaki tırnakları kırılmış yani mecburen değişmesi gerekiyor kendimiz değiştirebilir miyiz ?

7yNY1N.jpg

On 20.10.2017 at 21:44, Çağlar Bayur yazdı:

muhabetli bir kaportacıda eldeki malzemeyi tamir etirrin .

bin böyle masraf etmeye gerek yok diyorlar :)

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
On 23.10.2017 at 12:39, Ugur Demir yazdı:

Benim bahsettiğim bu değil bendeki ghia modeli olduğundan tek parça tamponum. Parçayı bilmiyorum ama her iki tamponda bi L vardır o bölgelerden matkapla delip perçinleyebilirsiniz 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 23.10.2017 at 12:39, Ugur Demir yazdı:

Binme böyle.. Bir tamponcuya git.. Tamir ederler :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tamponcu halleder evet, yada ST tampon tak derdin bitsin, kalıp gibi oturuyor, sıfır hata :)

Yorum bağlantısı
Ugur Demir
On 28.10.2017 at 02:19, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Tamponcu halleder evet, yada ST tampon tak derdin bitsin, kalıp gibi oturuyor, sıfır hata :)

internetten baktım bulamadım bişey nerden buluruz ST tampon :) ?

On 28.10.2017 at 08:56, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Tampon yada far yan sanayi mı.

yok bugün baktım farlar orjinal tamponda orjinal hatta tamponun altındaki dilde bile ford logosu var

tamponda orjinal ama benden önce dokundurmuşlar davlumbazı tampona montaj edilecek yerleri kırık açık duruyor can sıkıcı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ST tampon çok zor bulunur ve zaten fena pahalıdır, şaka mahiyetinde söyledim esasen, ama alma niyetin varsa getiren yerler var, .çıkmaları zor ama var, serviste durum ne bilmiyorum, otosan stokta varsa 2 güne gelir ama yoksa 15 gün falan yurt dışından gelir...

normal tamponu düzeltmek için radyatörün alt kısmında köşelerde çıkıntılı yerler var, o kısımdan yukarı doğru uygun uzunlukta bir pvc boru yada beyaz içme suyu boruları varya, hani evlerde su tesisatında kullanılanlardan, onlarda 25- 30 cm. kadar 2 parça alıyorsun, radyatörün dediğim kısımlarındaki köşelerden yukarı uzatıp tampon üst tırnaklarının oraya dayayıp (dikine) tamponu yukarı esnetiyorsun, tam düzgün duruyor ozaman, çubuğun boyunu düzgün ölçüp dediğim yere takman yeter, tampon bir daha sarkmaz, tamponu yukarı itmiş olursun, alttan desetekli oarak, koyduğun parça zararda vermez, önde çarpmalarda radyatörü falan kasmaz zorlamaz yani...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Efe Demir

meraba,plastik kelepçeler yardımı ile boyasız tampon dediğiniz tamponun iç tarafından ya da altından bir destek alıp plastik kelepçeleri de üstte sabitleyecek bir yerler bulmanız durumunda yeterince gergin ve sorunsuz duracaktır.bende de hafif sarkma vardı bu yolla düzeldi diyebilirim.hatta benim o plastik tamponun tırnaklar kırılmıştı ondan öyle duruyordu bence.bi tampon ustasına gidin düzgünce elinden geleni yapsın yeterli olacaktır bence.iyi günler

Yorum bağlantısı
Ugur Demir
On 02.11.2017 at 12:11, Ali Cihangiroğlu yazdı:

ST tampon çok zor bulunur ve zaten fena pahalıdır, şaka mahiyetinde söyledim esasen, ama alma niyetin varsa getiren yerler var, .çıkmaları zor ama var, serviste durum ne bilmiyorum, otosan stokta varsa 2 güne gelir ama yoksa 15 gün falan yurt dışından gelir...

normal tamponu düzeltmek için radyatörün alt kısmında köşelerde çıkıntılı yerler var, o kısımdan yukarı doğru uygun uzunlukta bir pvc boru yada beyaz içme suyu boruları varya, hani evlerde su tesisatında kullanılanlardan, onlarda 25- 30 cm. kadar 2 parça alıyorsun, radyatörün dediğim kısımlarındaki köşelerden yukarı uzatıp tampon üst tırnaklarının oraya dayayıp (dikine) tamponu yukarı esnetiyorsun, tam düzgün duruyor ozaman, çubuğun boyunu düzgün ölçüp dediğim yere takman yeter, tampon bir daha sarkmaz, tamponu yukarı itmiş olursun, alttan desetekli oarak, koyduğun parça zararda vermez, önde çarpmalarda radyatörü falan kasmaz zorlamaz yani...

hafta sonu aracı kaldırıma çıkararak altına girdim baktım dediğiniz gibi boruyu oralara sıkıştırsam herhangi bir sarsıntıda düşmez mi ?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ugur Demir

merhaba konu sonuçsuz kapanmasın istedim, internetten bu siteden ön alt tamponu satın aldım geldi iç tarafında ford logosu falanda vardı tanıdık kaportacı dükkanına gittim yattım aracın altına söktüm tamponu değiştirdim sıfır gibi oldu inşallah bir yere dokundurtmadan uzun süre kullanırım yakın zamanda resimde ekleyeceğim,

herkese teşekkür ederim 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...