İçeriğe Yönlendir

Kuga - Start/Stop Özelliği Çalışmıyor

Hakan Atuğ

Recommended Posts

Sani Gerşon
7 dakika önce, Hakan Atuğ yazdı:

Kuru aküymüş emoji3.png

Start stop aküleri kuru tip değildir genelde. Emin misiniz?

Öyle ise bu yaşta akünün veda etmesi normal gibi.

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Kuga da Jel akümü var dedim kuru akü var dediler, yarın sabah 8 saat şarja bağlayıp kontrol edecekler

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Akü bugün 8 saat şarj yedi banamısın dememiş, yarın öğlene kadar şarjda kalacak dediler. Ne jelkuru aküymüş be [emoji3]

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
20 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Jell ve kuru akü aynıdır

Abi kuru akü dedikleri UPS aküsü olmasın?

Bu kadar zıt iki terimin aynı akü için kullanıldığına emin misin?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
15 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Abi kuru akü dedikleri UPS aküsü olmasın?

Bu kadar zıt iki terimin aynı akü için kullanıldığına emin misin?

Ups aküsü, sabit tesis aküsü, jell akü, kuru akü. Aynı hepsi.

2 saat önce, Hakan Atuğ yazdı:

Akü bugün 8 saat şarj yedi banamısın dememiş, yarın öğlene kadar şarjda kalacak dediler. Ne jelkuru aküymüş be emoji3.png

Sülfat çözecekler ise uzun sürer şarjı. 3 günü bulur. Doldur boşalt yapılıyor aküye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

d116df537e97f404bb4b4fc405b5655f.jpg

Son durum: akünün %100 doldurulduğunu söylediler ve şu an frene basınca auto start-stop devreye giriyor. Akünün kendini şarj etmesi içinde en az 20 km yol gitmek gerektiğini belirtti servis, ben evden işe en fazla 10 km gittiğim için akü kendini tam şarj edemediğini zamanla da doluluk durumunun düştüğünü düşünüyorum. (Araç içi kameranın da bu işte payı var tabi, bu durumda da bir düzenleme yapacağım)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kamera etkilemez. Marş anında çekilen akım 250 amper. Şarj dinamomuz 130 amper. 30 amper yaşam desteği için olsa 100 amper bize kalıyor. Aküyü 2.5 saatte tam dolu hale getirir alternatör. Olaya sadece voltaj olarak bakılmaz.

Kısa mesafelerde devreden çıkarın sistemi.

Bende bugün Mazda'nın aküsünü harici şarj ile doldurdum. Son zamanlarda araç saçma sapan hatalar veriyordu Start Stop devrede iken.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Hakan Atuğ

3-4 hafta önce 45.000 bakımı için servise gittim. Bakım haricinde 3 saat aküyü şarj ettiler. Ertesi sabah arabama binip işe gitmek istediğimde araba sarj basmadı. Çakmak girişindeki akünğn şarj durumunu gösteren usb çoklayıcıda 8 volt gösteriyordu. Mecburen servis çağırdım. Aküyü servise bıraktım. 15 gündür yeni sipariş ettiğim akünün gelmesini bekliyorum :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 saat önce, Hakan Atuğ yazdı:

15 gündür yeni sipariş ettiğim akünün

nasıl bir akü bu?

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Kugalarda kullanılan start/stop aküden daha güçlüymüş dendi. Ama koskoca Ford da bu akü olmadığı için dışarıdan sipariş verilmiş, aliexpress den sipariş verseydim şimdilerde gelmiş di. [emoji4] esas sorun 2.5 yılda akü sorun çıkarıp 3 yılda akünün sizlere ömür olması

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Servisten taktırmak istiyorum ki gene bir sorunda servisin yakasına yapışabileyim. Start/Stop aküler biraz özel bir akü ana olup olmadığını sormadım, Ford bir aküyü temin edemezse tabiki diğer markalara bakacağım. Bu arada Kuga ya başka akülerde oluyor ama kısa bir süre start/stop özelliği çalıştıktan sonra bu özellik devre dışı kalıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Servisten de alsanız, akü garantisinin 6 ay olduğunu biliyor muydunuz acaba?

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Şimdiye kadar aldığım arabalarda hiç akü bitme problemi yaşamadığım için bilmiyordum :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
12 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Benim aküye 2 yıl garanti verdi Ford. Bu yıl başı akünün garantisi bitti. Sivas'ta ki bayi kapanınca başka bayiden de teyit ettirmiştim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...