İçeriğe Yönlendir

2016 Mavi İbiza'm

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek

@Murat Ersel Çevik abimin yönlendirmesiyle aracı beğenerek aldık çok şükür. Öncelikle kendisine bizi İbiza'ya yönlendirdiği için çok teşekkür ederim.

Ayrıca bu süreçte başını sık sık ağrıttığım yönetici arkadaşlara ve yine sık sık başını ağrıttığım, aracı alır almaz kaskomuzu yapan emmiye de çok teşekkür ederim.

Araç 2016 Ağustos çıkışlı. Style plus paket ve 1.0 Eco Tsi +Dsg kombinasyonuna sahip. Bu motoru önce İbiza'da denemişler, şimdi Leon ve Octavia gibi araçlarda da görmek mümkün.

Özellikle motorunu ve şanzımanını çok çok beğendim. Ne adamı yoruyor ne de yokuşta bayılıyor. Kıyaslayacak olursam 109bg dizel Focus'tan bir tık daha canlı. Tabi bunda 300 kg kadar hafif olmasının etkisi büyüktür..

120 km hız sabit, klima açık, 3 kişi + bagajlarıyla uzun yolda yaktığı 5,5 lt. Eğer yeterince sabırlıysanız aynı şartlarda 4 litreleri de görmeniz mümkün. Ama 100'ü pek geçmemeniz gerekiyor.

Geldikten sonra biraz gezip öyle benzin aldığım için tam hesaplayamam ama yaklaşık 200 liralık benzinle İstanbul içinden, biraz Bursa, çok az İzmir yaptıktan sonra Dalaman'a kadar getiriyor. Yaklaşık 700-750 km..

Gelelim özelliklerine.

Style pakete ek olarak

Arka park sensörü,

Elektrikli katlanan aynalar,

Büyük ekran teyp,

Kendiliğinden kararan dikiz aynası,

Yağmur sensörü ve far sensörü

Ve daha sayamadığ... yok yok bu kadardır herhalde :D

2015 makyajıyla gelen farın içindeki gündüz ledi ise beni cezbeden bir detay. Aynı şekilde arka parklar da şık ledle yapılmış..

r_1507989418_1507989112842-33640842_zpsw

Torpido gözü çok küçük, ama sebebi belli..

IMG_20171022_120806_zpsosicjh9d.jpg

Bagaj Polo'dan derinmiş, öyle diyorlar.

IMG_20171022_121742_zpshopaf1bs.jpg

İçine sığmama gibi bir şeyimiz şükür olmadı. Zaten amaç aracı küçültüp hanımın kullanımına sunmaktı. 2 gündür ziyadesiyle görevini yapıyor.

IMG_20171022_122513_zpsmz78q6f7.jpg

Şöyle bir bakınca ben doluyum diyor zaten..

IMG_20171022_122524_zpskl5cwlo9.jpg

Araca hemen imzamızı atıyoruz.

IMG_20171022_123838_zpssnhevnwo.jpg

Sol arkadaki nazarlığımız..

IMG_20171022_132317_zpsws69joyl.jpg

Yerine koyup eve çıkıyoruz, hayırlı olsun. Maşallahları esirgemeyelim..

IMG_20171022_132604_zpskzffbk50.jpg

• Beğen 17
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Bir saat önce, Emre Şimşek yazdı:

[mention=33529]Murat Ersel Çevik[/mention] abimin yönlendirmesiyle aracı beğenerek aldık çok şükür. Öncelikle kendisine bizi İbiza'ya yönlendirdiği için çok teşekkür ederim.
Ayrıca bu süreçte başını sık sık ağrıttığım yönetici arkadaşlara ve yine sık sık başını ağrıttığım, aracı alır almaz kaskomuzu yapan emmiye de çok teşekkür ederim.
Araç 2016 Ağustos çıkışlı. Style plus paket ve 1.0 Eco Tsi +Dsg kombinasyonuna sahip. Bu motoru önce İbiza'da denemişler, şimdi Leon ve Octavia gibi araçlarda da görmek mümkün.
Özellikle motorunu ve şanzımanını çok çok beğendim. Ne adamı yoruyor ne de yokuşta bayılıyor. Kıyaslayacak olursam 109bg dizel Focus'tan bir tık daha canlı. Tabi bunda 300 kg kadar hafif olmasının etkisi büyüktür..
120 km hız sabit, klima açık, 3 kişi + bagajlarıyla uzun yolda yaktığı 5,5 lt. Eğer yeterince sabırlıysanız aynı şartlarda 4 litreleri de görmeniz mümkün. Ama 100'ü pek geçmemeniz gerekiyor.
Geldikten sonra biraz gezip öyle benzin aldığım için tam hesaplayamam ama yaklaşık 200 liralık benzinle İstanbul içinden, biraz Bursa, çok az İzmir yaptıktan sonra Dalaman'a kadar getiriyor. Yaklaşık 700-750 km..
Gelelim özelliklerine.
Style pakete ek olarak
Arka park sensörü,
Elektrikli katlanan aynalar,
Büyük ekran teyp,
Kendiliğinden kararan dikiz aynası,
Yağmur sensörü ve far sensörü
Ve daha sayamadığ... yok yok bu kadardır herhalde [emoji3]
2015 makyajıyla gelen farın içindeki gündüz ledi ise beni cezbeden bir detay. Aynı şekilde arka parklar da şık ledle yapılmış..

Torpido gözü çok küçük, ama sebebi belli..

Bagaj Polo'dan derinmiş, öyle diyorlar.

İçine sığmama gibi bir şeyimiz şükür olmadı. Zaten amaç aracı küçültüp hanımın kullanımına sunmaktı. 2 gündür ziyadesiyle görevini yapıyor.

Şöyle bir bakınca ben doluyum diyor zaten..

Araca hemen imzamızı atıyoruz.

Sol arkadaki nazarlığımız..

Yerine koyup eve çıkıyoruz, hayırlı olsun. Maşallahları esirgemeyelim..

Güle güle kullan kardeşim ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Maşallah. Hayırlı olsun.
Zehiri kaptın. Başka şanzıman kesmez artık seni :).

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun yeni araç. İç tasarım bi tık daha güzel olsa tadından yenmez. Polo'mu ibiza mı deseler fiyat için ibiza, tasarım için polo derdim.

Güle güle, kazasız belasız kullanın :nazar:

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Afşar
(düzenlendi)

Maşallah. Süper gözüküyor. B sınıfında en mantıklı marka-model-motor-sanziman kombinasyonu bence sahip olduğunuz araç. Kazasız belasız kullanmanız dileği ile ?

tarihinde Bekir Afşar tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız güzel günlerde kullan. Eh mutlu olmanda biraz olsun faydam olduysa ne mutlu bana. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hayırlı olsun çok güzel. Bence çocuk koltuğu sağda olmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Hayırlısı olsun kazasız belasız kullanın :nazar: Çok mantıklı bir seçim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Maşallah, renkte güzelmiş. Güle güle kullan Emre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Renk can alıcı, senin elinde çok daha değerleneceği açık. Maşallah.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
31 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Hayırlı olsun çok güzel. Bence çocuk koltuğu sağda olmalı. 

Hepinize teşekkürederim.

Çocuk koltuğu neden sağda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Hayırlı olsun Emre iyi günlerde kullan.

İstanbul'a gelip bize çay Ismarlamadığın  için de:bambam:

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullanın. Maşallah :nazar:

Hepinize teşekkürederim.
Çocuk koltuğu neden sağda?

Sadece siz ya da eşiniz çocukla birlikte bir yere giderken çocuğu kontrol etmek daha kolay olur. Bizde de hep sağdadır koltuk. Dönüp çaprazdan ilgilenebilirsiniz. Bir de sol arkadan görmek zor olabiliyor çocuğu...
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Güle güle, kazasız belasız kullanın.  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kazasiz belasiz cezasiz masallah renk cok guzel Istanbul dan Rize ye kadar getirdim mesai arkadasim icin. Neden bu gune kadar vaga gecmediginin pismanligini yasayacaksin [emoji12][emoji12][emoji12]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

maşallah maşallah 

allah kaza bela vermesin hayırlı olsun  emrecim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

hayırlı olsun abi motor şanzuman uumu oldukça güzel ve araç doluluk oranı baya yüksek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...