İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi Sökme

Macit Aliyev

Recommended Posts

Macit Aliyev
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba. Bugunlerde muhtemelen en çok aranan konulardan birisi de budur. Bu konuyu bulamadığımdan dolyı buraya yazmak istedim.

Arka cam dışındakı filmleri bir şekilde çıkaracağımı düşünüyorum. Fakat önemli olan arka camdakı rezistansa zarar vermeden sökmek. Aklıma şöyle bir şey geldi. Bazıları fönle ısıt bazıları kimyasal + çöp poşeti ile yapmayı önderdi. Peki ben rezistansları çalıştırıp arka camı ısıtıp bu şekilde filmi sorunsuz sökebilir miyim?

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Isı tabancası kullanılıyor ancak profesyonel sökenler bile arka cama garanti vermiyor.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Arkadaşlar merhaba. Bugunlerde muhtemelen en çok aranan konulardan birisi de budur. Bu konuyu bulamadığımdan dolyı buraya yazmak istedim.
Arka cam dışındakı filmleri bir şekilde çıkaracağımı düşünüyorum. Fakat önemli olan arka camdakı rezistansa zarar vermeden sökmek. Aklıma şöyle bir şey geldi. Bazıları fönle ısıt bazıları kimyasal + çöp poşeti ile yapmayı önderdi. Peki ben rezistansları çalıştırıp arka camı ısıtıp bu şekilde filmi sorunsuz sökebilir miyim?

Burada uygulamalı anlatmış yapabilirmisiniz bilmem
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Arka cam kalsın, sıkıntı olacağını zannetmem.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Az önce haberlerde gördüm.

Söküm için de 150tl aliyorlarmis.

Bu ne saçmalık.4-5 ay önce serbest şimdi yasak.

Film cezası 209tl imiş 

Napsak sökelim mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Duruma göre bende öyle yapacağım, arka cam hariç hepsini sökeceğiz mecbur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tek ve sadece bir adaet sadece en arka camda bile olsa.. yine de ceza kesiliyor. Egzoscu tükkanında duvarda asılı duran abartı egzosa ceza yazıldı ahahahaaa

• Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Ben eski opelimdeki filmleri sökerken acemiliğime geldiğinden dolayı reistanslara zarar vermiştim.Keşke ellemeseydim dedim ama olan olmuştu.Zarar vermeden sökebileceğinize kanaat getirebiliyorsanız sökün ama şüphe varsa hiç dokunmayın.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ben 8-9 yıllık filmi söktüm birkaç ay önce hiç bir zarar vermedi ama filmin bütün siyahlığı camda kaldı tinerle temizledim.

Bütün camları söküp sadece arka camda film kaldığı zaman göze batmaz ve ona dikkat etmez kimse bence.

Ben 2008 den beri film'li kullanıyorum ve sökmeyide düşünmüyorum. Ceza yazar söktürmek zorunda bırakırlarsa bu sefer en koyusunu değilde 1-2 numara çekerim ama filmsiz dolaşmam :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Mustafa Şimşek yazdı:

Az önce haberlerde gördüm.

Söküm için de 150tl aliyorlarmis.

Bu ne saçmalık.4-5 ay önce serbest şimdi yasak.

Film cezası 209tl imiş 

Napsak sökelim mi?

4-5 ay evvel de serbest değildi. 26 Ekim'den sonra serbest olacaktı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Arka cama  dokunmayın bencede.Diğerlerini saç kurutma makinası ile çok rahat sökersiniz.Acele etmezseniz leke bile pek kalmaz fazla uğraşmazsınız.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

4-5 ay evvel de serbest değildi. 26 Ekim'den sonra serbest olacaktı.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

bence hemen sökmeyin 2 gün sonra bir karar çıkartırlar  gene cam filmi yasal olur.. malum bir karar çıkartıyorlar 1 dk içinde düşünüp düşünmeden ve  hemen uygulamaya konuluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Bastacıoğlu

Filmi yapan serviste bile sökerken zarar verebiliyorlar, çok hassas olmak gerek.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Yorumlar için teşekkür ederim. Bu sökme videolarını çokca kez izledim. Hepsini söküp sadece arka camı bırakmayı bende düşündüm. Kıl birine denk gelirim sırf arka camdan dolayı ceza yazar. O yüzden de yapabilirsem sökmek isterim.Mantık olarak şunu sormak istiyorum. Aşağıdakı videodakı gibi arka cama buhar uygulayıp sökmenin mantığıyla rezistansları açıp ısıttıktan sonra çekmenin mantığı aynı olur mu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur

bu orjinal karartılmış camlarda yasak diyorlar doğrumu ?

Şimdi ben fordun üretirken yaptığı camı iptal edip renksiz cammı takacam ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
15 dakika önce, Bekir Memur yazdı:

bu orjinal karartılmış camlarda yasak diyorlar doğrumu ?

Şimdi ben fordun üretirken yaptığı camı iptal edip renksiz cammı takacam ?

Orjinal karartılmış camlarda V işareti vardır. Bu işaret camın fabrikasyon karartıldığını gösterir. Polis buna ceza yazamaz. Ola ki yazdı, ceza ödenir, markadan teknik yazı alınır, mahkemeye sunulur ve ceza iptal edilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Polise ceza geliyor mu? EN azından duruşmaya buyursun.

Hocam güldürme beni :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

amerikada ben yaptım polis de geldi kazandım davayı. Polis sonra ayrıca çıkarken özür diledi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

amerikada

Şöyle büyüteyim de, fark iyice belirsin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış Güler

Benim araçta orijinal fabrika çıkışlı cam filmi var. Benim de cam filmini sökmem gerekiyor mu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Barış Güler yazdı:

Benim araçta orijinal fabrika çıkışlı cam filmi var. Benim de cam filmini sökmem gerekiyor mu?

İşin aslı, hiç bir araç orjinal filmli gelmez. Arka camlar karartmalı gelebilir, renkli camlı gelebilir, ama filmli gelmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...