İçeriğe Yönlendir

Bitcoin Hakkında Bildikleriniz

Emre Demir

Recommended Posts

Sani Gerşon
36 dakika önce, Erdem Çağla yazdı:

2 hafta önce 36 bine düşük demiştik daha da düştü bugün

Tüm kripto paralar yerlerde.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
On 06.01.2018 at 18:41, Mehmet Göktürk yazdı:

bytecoin ya da monero (xmr) mine edin. ordan cüzdana ordan herhangi bir exchange de çevirebiirsiniz.

bitcoin gold oldukça yavaş gidiyor grafik kartı yok ise. ama bytecoin ve xmr normal çalışıyor. 

Hocam ben bu işi anlamadım. Legal ya da illegal her işin doğasında bir üretim yani katma değer vardır. Mining işinde ürettiğimiz nedir? Gece gündüz ağır bir iş yükü altında çalışan kartlar kimin hangi verisini işliyor? Çıktı nedir? Bu çıktının sermayesini kim ya da kimler karşılıyor? Mining işini bize yaptıran kişi ya da kuruluşların eline geçen ne? Aklımda deli sorular, beni aydınlatsanız müteşekkir olurum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sırf karşılığı olsun diye 0 ve 1 ler üretiliyor. Kimsenin bi işine yaradığı yok :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
12 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Hocam ben bu işi anlamadım. Legal ya da illegal her işin doğasında bir üretim yani katma değer vardır. Mining işinde ürettiğimiz nedir? Gece gündüz ağır bir iş yükü altında çalışan kartlar kimin hangi verisini işliyor? Çıktı nedir? Bu çıktının sermayesini kim ya da kimler karşılıyor? Mining işini bize yaptıran kişi ya da kuruluşların eline geçen ne? Aklımda deli sorular, beni aydınlatsanız müteşekkir olurum.

Biz işlemleri onaylama ağının parçası oluyoruz. Mining ise sistemi belli hızda emisyonu büyütme ve bu sayede değeri koruma yaparken (aşırı artışı engelleme) aynı zamanda bu ağa dahil olanlara kira bedeli.

Kimse dolar kullanmaz ise doların değeri düşer.

dolar, kullanıyorsun diye değerli.

aşırı değerlenmesin diye dolar basıyorlar merkez bankası. düşerse de faizi yükseltip para çekiyorlar. Amaç stabil değer. 

Ama kripto parada bunu yapacak otorite yok. dalga dubara..

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Biz işlemleri onaylama ağının parçası oluyoruz. Mining ise sistemi belli hızda emisyonu büyütme ve bu sayede değeri koruma yaparken (aşırı artışı engelleme) aynı zamanda bu ağa dahil olanlara kira bedeli.

Kimse dolar kullanmaz ise doların değeri düşer.
dolar, kullanıyorsun diye değerli.
aşırı değerlenmesin diye dolar basıyorlar merkez bankası. düşerse de faizi yükseltip para çekiyorlar. Amaç stabil değer. 

Ama kripto parada bunu yapacak otorite yok. dalga dubara..

Anladım hocam. Peki aklıma bir soru daha geldi, tüm bu işlerin içeriği ile ilgili bir bilgi sahibi değilsek, haberimiz olmadan bize illegal bir iş yaptırma olasılıkları olabilir mi? Parçası olduğumuz onaylama ağında onayladığımız işler, kimin hangi emeline hizmet ediyor? Ya kandırılıyorsak? Çok mu kriminal düşündüm acaba [emoji846]
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
33 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sırf karşılığı olsun diye 0 ve 1 ler üretiliyor. Kimsenin bi işine yaradığı yok :)

Bence farkli bir olay var. Ekran karti ve islemciler surekli deli gibi calisiyor ama bunun yaninda veri transferi cok dusuk. Garip olan kismi bu...

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Aynı mı bilemedim şimdi ? Ben bıçak üretiyorum siz benden aldığınız bıçakla ekmek de kesebilirsiniz, adam da. Orası üreticiyi ilgilendirmez. Ama esnaf değil de işçiysem kime çalıştığımı bilmek isterim. Bu iş bana karmaşık geldi. Cevabınız için teşekkürler hocam. İyi geceler dilerim. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bence farkli bir olay var. Ekran karti ve islemciler surekli deli gibi calisiyor ama bunun yaninda veri transferi cok dusuk. Garip olan kismi bu...
Gönder yamayı, işlemcisini deli dana gibi kullan ekran kartının. Zor olmasa gerek yazılımcı için.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
10 saat önce, Servet Aydın yazdı:
10 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Gönder yamayı, işlemcisini deli dana gibi kullan ekran kartının. Zor olmasa gerek yazılımcı için.

Abi zaten ayrıca ekran kartının calışma frekans aralığını modlayarak yükseltiyorlar bunun haricinde bildiğin bir şey var ise bilgilendir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
11 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Aynı mı bilemedim şimdi ? Ben bıçak üretiyorum siz benden aldığınız bıçakla ekmek de kesebilirsiniz, adam da. Orası üreticiyi ilgilendirmez. Ama esnaf değil de işçiysem kime çalıştığımı bilmek isterim. Bu iş bana karmaşık geldi. Cevabınız için teşekkürler hocam. İyi geceler dilerim. 

Otel inşaatında çalışıyorsun. Otelde sonra kötü şeyler olursa suçlu musun? Yahut iş sahibi senden kazandığı para ile terör örgütünü finanse ediyorsa? Nerden bileceksin ki? Sen işini yapıyorsun. Onu bulmak cezasını vermek devletin görevi.  (devlet=örgütlenmiş halk)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Abi zaten ayrıca ekran kartının calışma frekans aralığını modlayarak yükseltiyorlar bunun haricinde bildiğin bir şey var ise bilgilendir.
Arabanın motorunu boşta dip gaz yapma ile aynı, ekran kartının çalışması
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
11 saat önce, Servet Aydın yazdı:
11 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Zor degilde ne ise yaradigini cozemedim. Dedigin gibi bosta gazi koklemek gibi. Ekran kartinin ram leri daha hizli onunla da alakali olabilir belki. Belki de bu isin arkasinda tamamen ekran karti ureticileri var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 18.01.2018 at 16:51, Mehmet Pınar yazdı:

Dün keşke yüklü nakitim olsaydı bende ne var ne yok basardım

iyi ki basmamışsın

4 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Otel inşaatında çalışıyorsun. Otelde sonra kötü şeyler olursa suçlu musun? Yahut iş sahibi senden kazandığı para ile terör örgütünü finanse ediyorsa? Nerden bileceksin ki? Sen işini yapıyorsun. Onu bulmak cezasını vermek devletin görevi.  (devlet=örgütlenmiş halk)

yasa nın henüz olmadığı alanda görünen köy kılavuz istemez. toplum vicadnı diye de bi şey var. hekırların para kalayanların ekmeğine yağ sürmenin henüz yasa da karşlığı olmayabilir. olsa zaten kripto para olmazdı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
41 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

iyi ki basmamışsın

yasa nın henüz olmadığı alanda görünen köy kılavuz istemez. toplum vicadnı diye de bi şey var. hekırların para kalayanların ekmeğine yağ sürmenin henüz yasa da karşlığı olmayabilir. olsa zaten kripto para olmazdı

Abi o günden sonra tekrar yükseldi. Güzel fısattı, kaçtı.

O kadar uzun vade beklettiklerim ayrı, hala satmadım mesela. Ben yine eski yerine geleceğine inanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

karı ana sermaye edebilmişsen başarıdır, beklenir sıfırlansa da totlade kayıp olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Zor degilde ne ise yaradigini cozemedim. Dedigin gibi bosta gazi koklemek gibi. Ekran kartinin ram leri daha hizli onunla da alakali olabilir belki. Belki de bu isin arkasinda tamamen ekran karti ureticileri var. 

Bilgisayar sektorunde olan, veya oyunlarla bolca hasir nesir olup forumlarda sektorle ilgili gelismeleri takip edenler bilirler. Ozellikle play station 3 cikacagi tarihle ilgili soylentilerin basladigi, microsoftun xbox ile nasil bir yanit verip savasta nasil cephe alacagi konusulurken komplo teorileriyle meshur bazi sitelerden alinti yapilip tercume edilerek donanimhaber vb sitelerde paylasilan birkac soylenti vardi. Hatta bazilarinda faturalar, dekontlar filan ortaya dokulmustu. Olay yine forumda konusulan 3 maymun konusundaki gibi american alman kavgasina donmustu. Tarih biraz eskidigi icin net zaman veremiyorum ama konunun su birkac mesajini gorunce aklima geldi. Malumunuz bilgisayar sektorunu tetikleyen oyun sektoru. Bunda en buyuk payda ekran kartlarinda. Tamamen oyun grafikleri uzerinden yuruyen bir durum soz konusu. Ps3 ve xbox savaslariyla sektor bir nevi kan kaybetmeye basladi. Zira tamda o siralar oyun meraklilari iyi bir oyun deneyimi icin bilgisayarlara binlerce dolar yatirmanin mantiksiz oldugu, zira cok daha iyi oyun deneyimi icin sirf oyun adina ozellestirilmis ps ve xbox cihazlarinin (aslinda bunlarda birer bilgisayar) sart oldugu noktasinda global olarak fikir birligine vardilar. Bu noktada ekran karti ureticileri cikmaza girdi. Cunku oyun icin bilgisayar toplanma rakamlari sonraki birkac ay icinde dine vurdu. Yanlis hatirlamiyorsam 6 ay onceki rakamlara oranlar 6% gibi seviyelere gerilemisti. Buda nvidia ve amd gibi chip ureticilerinin yillik planlarini alt ust edip zarar aciklamalarina sebep olmustu. Olaya bu noktadan bakinca aslinda bu ureticilerin kripto para isi icinde olmasi dusuncesi hicte maktiksiz gelmiyor bana. Zira madencilere sattiklari kartlar oyunculara sattiklarindan cok cok daha fazla artik.

Ne komplo teorisyeni olurmus benden de yahu :-)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
20 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

karı ana sermaye edebilmişsen başarıdır, beklenir sıfırlansa da totlade kayıp olmaz

Aynen öyle oldu abi, yukarılarda yazmıştım. 78 bin civarı çıkmıştım

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Hala bekleyenler var.

Bu tarz yatırımlarda stopless dedikleri max kayıp noktası belirleyerek girilmeli...

TV de bitcoin lafları bol bol duyulmaya başlandığı zamandan günümüze.

b5e1ea856a1500c1f2961ae09b27b273.jpg Bence bu grafikte çok kazananlar ve çok kaybedenler olduğu görülüyor. İşi bu olanlar yada bunu kendine iş edinenler kazanmış, duyduğu için yada arkadaşı alıp kazandığı için alanlar kaybetti.

Beklentiler [emoji4] 70b09f5c5492619ef59c551fa9e34664.jpg

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

hFpOoYBhTBe-ichI-QGfng.png

günlük 1.100 bitcoin nedir ya? Bitcoin 40-50.000TL iken anca 500 adet alınıp satılıyordu şimdi fiyatı düşünce tekrar 60 bine çıkar umuduyla evi arabayı arsayı satıp bitcoin'e gömüyorlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
10 saat önce, Remzi Karaca yazdı:

stopless

o nokta için geriye dönük veri gerekir menkul kıymette, kaldı ki bitkoyn menkul de değil... ensegram parası diyorum kendimce. laykladııkça yukarı gazlar, ertesi gün sıfır.

Yorum bağlantısı
Emre Demir
24 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kaçtan gidiyor şuan

O kadar site paylaşılıyor konu kaç sayfa olmuş hadi onları da geçelim  google diye bir şey var Mustafa bey :) 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
9 saat önce, Erdem Çağla yazdı:

günlük 1.100 bitcoin nedir ya? Bitcoin 40-50.000TL iken anca 500 adet alınıp satılıyordu şimdi fiyatı düşünce tekrar 60 bine çıkar umuduyla evi arabayı arsayı satıp bitcoin'e gömüyorlar

Evi ,arabayı riske edebilecek mi var mı abaca buna? 

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Vay vay vay. Bir baktım da bir aralar 85 000 civarı olmuş. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...