İçeriğe Yönlendir

Bitcoin Hakkında Bildikleriniz

Emre Demir

Recommended Posts

Emre Demir

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimidir. (alıntı)

Biraz araştırdım ve ben de bitcoin minnig makinasını almaya karar verdim .

https://www.alibaba.com/product-detail/Bitmain-Antminer-S9-14TH-s-Bitcoin_60696358306.html?spm=a2700.7724838.2017115.1.5ea8926dDj24QR&s=p

yılda ortalama 2 bitcoin çıkarıyormuş bir makina .

24 saat güncel borsası var ve sürekli düşüp yükselse de eğilim grafiği hep yükselişte.

3 sene sonunda ortalama 5 bitcoine sahip olsam bit coin 15000 dolar olsa 75bin dolarım olur dolar da 6 lira olsa 450bin tl olur :)

1Gg89B.jpg

OyLYnn.jpg

Hadi bakalım çözelim şu işi :)

Not:Forumda böyle konular açmak yasak ise silinmesi rica olunur Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bi anlasam...

Arkadaşım çok kovalıyordu bunu. Kovaladığı zamanlarda bitcoin'in 400$ olduğunu hatırlıyorum. 3 senede nerelere geldi ya...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

Sani bey kafa yorulması gereken bir konu bence aramızda siz ve sizin gibi birçok teknoloji finans sektöründe arkadaşlarımız var , dediğiniz gibi 400 dolar 3 sene önce ilk çıktığında 1 cent civarında yani tren kaçmamış olabilir hiç bir zaman geç diye bir şey yoktur .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Veli Azak

Tek bildiğim şey uzak durulması gerektiğidir... :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Veli Azak yazdı:

Tek bildiğim şey uzak durulması gerektiğidir... :biggrin:

Buna girip de kaybeden yok. Niye uzak durulmalı?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Bu ara millet mining rig yapıyor. Videolarını izledim, bayağı uğraştırıcı ve maliyetli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bi ara bende baktım nedir bu diye. Adamın göz bebeklerinde dolar işareti döndürüyor. Ama nereye kadar. Aldığım gün tepe taklak aşağı düşer. Şimdiye kadar döviz/maden ne aldıysam bozana kadar süreç böyle oldu. Psikolojik bir durum. Unutulabilecek bir parayı gömme zamanı da geçti artık.

Mining işi ayrıca incelenmeli.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

yarın bitcoinim vardı 2 sene önce.

CS:GO oynarken bıçak düşmüştü. Nasıl satarım diye düşünürken tanışmıştım.

O zaman 1700 TL karşılığıydı fiyatlar.

Şimdi bakmaya korkar oldum.

Her yükselişinde patlaması yakındır diye düşünüyorum. Hala sağlam gidiyor.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Peki paraya yani nakte çevrilebiliyor mu? Veya bir şey satın alınabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Emre Demir
12 dakika önce, Fikret Özsoy yazdı:

Peki paraya yani nakte çevrilebiliyor mu? Veya bir şey satın alınabiliyor mu?

İlk dolara daha sonra tl ye cevirip hesabına alıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Edit: Düzenleme.

Pardon btc den hangi ülkenin parasına çevirmek istiyor iseniz ona çeviriyorsunuz .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Zamanında 1000 Liralara bulunabilen ve Deep web'te geçen para birimiydi.Bilseydik 10 Bitcoin alırdık 10 bin TL şuan 10 bitcoin 200 bin TL. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak

Ortalama bir süre yok, madenci sayısı arttıkça bitcoin elde etme süreniz uzuyor. Radyoaktif maddelerin yarılanma süresi gibi düşünebilirsiniz. Sürekli uzuyor o süre. Bir de o makinaların elektrik gideri var, optimum çalışma şartlarını sağlamak var, bunları geçtim bitmek bilmeyen sesi var. Cesaret kırmak için söylemiyorum bunları sadece bu işe girmek hakikaten kolay değil ve her geçen dakika biraz daha yavaşlıyor üretim hızı. Ama gerçekten çok hızlı artıyor değeri bunu da pas geçmiyorum. Çok iyi araştırın derim. Bir de kendi sitesinden alın makinayı aliexpress biraz sakat kaçabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yasadışı ekonomi için kullanılıyor. Şu an müsade ediliyor ama yakında çökerler.

IMF benzer bir ürün çıkarıyor. Uluslararası organizasyon olmadığı sürece çok riskli carrefour kuponundan daha değersizdir.

özet: balon

not: Blockchain teknolojisi ile birşeyler yapılabilir o kısmı iyidir.

1 saat önce, Emre Demir yazdı:

https://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20171025091639&SearchText=bitmain+antminer+s9

10bin ile 15 arasında değişiyor makina fiyatları.

Eternet ve elektrik bağlantısı  kullanıcı adı şifre ile ara yüze giriş , sonra haydi kazmaya başla bir zorluğu görünmüyor.

PC nize kurup linux ile kendiniz yapabilirsiniz. özel bişeye gerek yok. Vakti olan yapsın bakalım.

Vakti

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Emre Demir yazdı:

Bitcoin Nedir?

Enron u bilir misinz? sonra bitkoynu konuşalım?

26 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

özet: balon

çok kızanı olur bunun hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Enron u bilir misinz? sonra bitkoynu konuşalım?

Enron 'un balonu bu kadar büyük değildi ama. Bu inanılmaz derecede büyüdü. Büyüdükçe içine çekiyor insanı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

inanılmaz derecede büyüdü

bill gates in 40 yılda yapabildğini 5 yılda yaptılar ,,,, kağıt üstünde... yarın bir fişi çeksen biti miti kalmaz sistemin.. en son tavşan virüsü de fidyeyi 0,05 bitkoyn ile tahsil ediyor mesela

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Kazıyan arkadaşlarım var. Makineler ortalama 1 seneye amorti ediyordu kendini. 3-4 aydır durum ne bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mahzenciler iyi kazanır diyorlardı bu sistemde. gate keeper sanırım tercümesi

Yorum bağlantısı
Emre Demir
(düzenlendi)
30 dakika önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Kazıyan arkadaşlarım var. Makineler ortalama 1 seneye amorti ediyordu kendini. 3-4 aydır durum ne bilmiyorum.

Cavit Hocam ; 2 bitcoin kazanıyor bir senede  ortalama makinalar şuan ki kura göre 2,5 ayda amorti ediyor görünüyor.

tarihinde Emre Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Demir
31 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

mahzenciler iyi kazanır diyorlardı bu sistemde. gate keeper sanırım tercümesi

Madenciler Yani benim yapmak istediğim gibi kazıcılar mı kazanıyor , yoksa mahsenciler diye ayrı bir grup mu var yada dil sürçmesi mi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

üretmeden karşılığını koymadan para oluşturulamaz.

hisse senedi gibi. değerli çünkü talep var. talep yok ise değeri bina değeridir. (baz).

binaları 500 milyon tutan facebook 80 milyar misal değeri var. 79.5 gerçek dışı. onun gibi. batarsa ancak 500 milyon gerçektir.

bitcoinde o 500 de yok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...