İçeriğe Yönlendir

Bitcoin Hakkında Bildikleriniz

Emre Demir

Recommended Posts

Erdoğan Temur
Soğutma maksimumda. Evdeki i7 80'lerde geziniyor ama ofisteki i3 45'i geçmedi.

GPU ise 60 derecelerde.

Sani selam,

Nasıl yapılıyor cihaz üzerindeki ayarlar evde 3 notebook kenarda 18 core demo serverlar var. Birde Firewalle takılır mı? [emoji4]

Gpu şart mı ? K2000 ekran kartı ayarlamak lazım o zaman.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Abi onlara da güvenemiyorum ki. Yarın pat diye kapatıp gitse?

Hoş, hele bi BTC yükselsin, gerisi kolaydır. Cloud mining de olabilir.

Ben paribuda işlem hacmim aylık 2 milyon tl idi. Ona rağmen trade sırasında 0.00040 kesiyordu. Senden 0.00070 kesecek. Ciddi bir oran. Btc 1000₺ yükseldiğinde al sat masrafı 700₺ si zaten gidecek.

Ben mining işinden anlamıyorum. Ama alt coin madenciliğine yönel, tavsiyem budur. zorluk derecesi daha düşük diyorlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Sani selam,

Nasıl yapılıyor cihaz üzerindeki ayarlar evde 3 notebook kenarda 18 core demo serverlar var. Birde Firewalle takılır mı? emoji4.png

Mingergate.com

Buradan mine ediyorum şu an. İyi bir cpu ve iyi bir ekran kartı lazım. Sunucu cpu'ları ile sağlam mine edilebiliyor. Notebook'lardan bi şey beklemeyin.

Şöyle diyeyim, ilk nesil i7 950 işlemcim ile 70h/s hızında mine ediyorum. 450h/s hızı ile 24 saat mine edebilsem ayda 8.5$ getiriyor. Yani mine işi için sürekli açık ama atıl duran sunucular tercih edilmeli gözümde.

6 dakika önce, Mehmet Pınar yazdı:

Ben paribuda işlem hacmim aylık 2 milyon tl idi. Ona rağmen trade sırasında 0.00040 kesiyordu. Senden 0.00070 kesecek. Ciddi bir oran. Btc 1000₺ yükseldiğinde al sat masrafı 700₺ si zaten gidecek.

Ben mining işinden anlamıyorum. Ama alt coin madenciliğine yönel, tavsiyem budur. zorluk derecesi daha düşük diyorlar.

Pariba'da zaten o kadar yüksek al satım olamaz benim. 500TL koydum, al satla 1000TL yapsam yeter :)

Şu an Monero kazıyorum, 1 ayda 8.5$ diyor. Boş duran makine işe yarasın :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Benim macbook yapiyor 60-70 ;)

i5 

20 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Sani selam,

Nasıl yapılıyor cihaz üzerindeki ayarlar evde 3 notebook kenarda 18 core demo serverlar var. Birde Firewalle takılır mı? emoji4.png

Demo server ucar .. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Benim macbook yapiyor 60-70 ;)

i5 

Demo server ucar .. 

Doğrudur hocam, ilk nesil i7 70 yaparken, 4. nesil i7 160'larda geziyor mesela.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
17 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Mingergate.com

Buradan mine ediyorum şu an. İyi bir cpu ve iyi bir ekran kartı lazım. Sunucu cpu'ları ile sağlam mine edilebiliyor. Notebook'lardan bi şey beklemeyin.

Şöyle diyeyim, ilk nesil i7 950 işlemcim ile 70h/s hızında mine ediyorum. 450h/s hızı ile 24 saat mine edebilsem ayda 8.5$ getiriyor. Yani mine işi için sürekli açık ama atıl duran sunucular tercih edilmeli gözümde.

Pariba'da zaten o kadar yüksek al satım olamaz benim. 500TL koydum, al satla 1000TL yapsam yeter :)

Şu an Monero kazıyorum, 1 ayda 8.5$ diyor. Boş duran makine işe yarasın :)

Sen %100 kazançtan bahsediyorsun ki, bu çok zor. Al sat fırsatlarını iyi yakalaman lazım. Borsanın işleyişini iyi öğrenmen lazım. Lazımda lazım. Ama sabırlı olursan ve şansın yaver giderse bu 1 haftada bile olabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Mehmet Pınar yazdı:

sabırlı olursan ve şansın yaver giderse bu 1 haftada bile olabilir.

Şirinler'i bile görmeyi bekleyebilirim :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
58 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Sani selam,

Admin kesmediyse takilmaz. Zararli trafik yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
3 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Admin kesmediyse takilmaz. Zararli trafik yok.

Günlük upload/download trafiği nasıl acaba?  Yüksek limitlerde sistem otomatik kesecektir.

52 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Mingergate.com

inceliyorum bakalım. Tşk.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Firewall'lar yapıları gereği tüm portlar kapalı gelir. Minergate ne portu kullanıyor bilmiyorum ama internet kullanımı 100kbps'yi geçmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ayrı porttan çalışmıyor görünüyor. Standart port. firewall kesecekse trafik analizinden paket analizinden keser.

kullanım neredeyse yok gibi. birkaç kb/sec bile değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kullanacağı birşey olup veri trafiği yapacağını sanmam

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu kadar kucuk bir transfer varken islemci ve ekran karti ne is yapiyor da dibine kadar zorlaniyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

minergate cpu kazma işi yapılacak ise xeon işlemci temin edin :)

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Dijital para transfer servisi MoneyGram, para alışverişinde Ripple (XRP) kullanımını test etmeye başladığını duyurdu. Çok hızlı ve ucuz para transferi MoneyGram'ın para transferi masrafını işlem başına 0.004 dolara kadar, işlem hızını ise 3 saniyeye kadar düşüren XRP teknolojisi ile işlem yapmaya başladığını duyurmasının ardından, 1.5 dolara kadar düşmüş olan XRP fiyatı yeniden 2 doların üzerine yükseldi. MoneyGram test sürecinde şimdilik müşterilerin paralarını kullanmayacaklarını ve kendi bütçeleri üzerinden test yapacaklarının altını çizdi.

https://www.techinside.com/moneygram-ripple-ile-para-transferine-basladi/

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 11.01.2018 at 09:14, Emre Demir yazdı:

minergate cpu kazma işi yapılacak ise xeon işlemci temin edin :)

i7 ile 160h/s görebiliyorken e5 2620v4 xeon işlemcide 60h/s yi geçemedik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 11.01.2018 at 00:39, Eren Gökmen yazdı:

ekran karti

satın alıp ekonomiye can veriyorsunuz. ekran yok 10 adet ekran kartı alacan deseydim 10 sene önce, sopa ile kovalarlardı? veya tetris gibi bir oyun çıkacak buna 32 ram takmadan kasacak deseydi birileri?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bu kadar kucuk bir transfer varken islemci ve ekran karti ne is yapiyor da dibine kadar zorlaniyor?
Sanırım yalandan bi işlem ile kartlar coşuyor, üretici bu işe Allah diyor. Planlı olabilir
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Planlı olabilir

motor yok, 100 adet akü satıyorsun portife,  olabilir mi olmuş mu zaten :rofl: mail atarım sana her gün kaç kg kaldırmışsın söylerim diyorsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Bir saat önce, Remzi Karaca yazdı:

Dijital para transfer servisi MoneyGram, para alışverişinde Ripple (XRP) kullanımını test etmeye başladığını duyurdu. Çok hızlı ve ucuz para transferi MoneyGram'ın para transferi masrafını işlem başına 0.004 dolara kadar, işlem hızını ise 3 saniyeye kadar düşüren XRP teknolojisi ile işlem yapmaya başladığını duyurmasının ardından, 1.5 dolara kadar düşmüş olan XRP fiyatı yeniden 2 doların üzerine yükseldi. MoneyGram test sürecinde şimdilik müşterilerin paralarını kullanmayacaklarını ve kendi bütçeleri üzerinden test yapacaklarının altını çizdi.

https://www.techinside.com/moneygram-ripple-ile-para-transferine-basladi/

Yukarda söylemiştim, alım fırsatı diye.

Yorum bağlantısı
Emre Demir
10 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

i7 ile 160h/s görebiliyorken e5 2620v4 xeon işlemcide 60h/s yi geçemedik.

Doğru bildiğim yanlışlara ekleyeyim şunu da bari :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
18 saat önce, Servet Aydın yazdı:
On 10.01.2018 at 22:39, Eren Gökmen yazdı:

Sanırım yalandan bi işlem ile kartlar coşuyor, üretici bu işe Allah diyor. Planlı olabilir

Bana da oyle gibi geliyor. Baska bir sekilde kullaniyorlarda olabilir. Gercekten şu madencilik isinin altindan ne cikacak merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
On 10.01.2018 at 15:54, Sani Gerşon yazdı:

XMR çok sağlam yükseliyor.

Bunu yazdığımda 380$'dı, şimdi 495$ oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...