İçeriğe Yönlendir

Opel Tigra Kalorifer Isıtmıyor.

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Aracın harareti olması gerektiği gibi o konuda sorun yok.Kaloriferi açtığımda muzullardan ılık üflüyor.Termostat sorunu olsa uzun yolda aracın hararetide düşmesi gerekir,öyle değilmi yada ben yanlışmı biliyorum.Sizce kalorifer peteğinde sorun olabilirmi?Peteği değiştirmek baya zahmetli iş umarım orda sorun yoktur ama öyle gibi görünüyor.Sizin fikirleriniz nedir arkadaşlar?

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Oto elektrikçilerde radyatör temizliği yapılıyor, tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
3 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Oto elektrikçilerde radyatör temizliği yapılıyor, tavsiye ederim

Onu yaptım faydası olmadı.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Sıcak-soğuk ayar düğmesi ile ilgili bir sorun olabilir belki. Soğukta takılı kalma ihtimali var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Onu yaptım faydası olmadı.

nasıl yapıldı bir tarif alsak? hangi hortumdan girdi sisteme? kalorifer musluğu elektrikli tip mi? bypass denendi mi?

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

havasını al diyecemde o evdeki petekler için yapıyordu sanırım :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)
11 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

nasıl yapıldı bir tarif alsak? hangi hortumdan girdi sisteme? kalorifer musluğu elektrikli tip mi? bypass denendi mi?

O şekilde yapılmadı.Biz porçöz döktük :) tertemiz oldu diye sanıyorduk.Pahalıya mal oldu.1 adet termostada ve 10 litre antifirize.Döktüğümüz porçözü motordan çıkarmak 1 hafta süre aldı.3 kere boşaltım yaptık.

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Kalorifer peteği iç temizliği için  petek giriş çıkış hortumları sökülür. Peteğin girişine ve çıkışına makine bağlanır. Makine bildiğimiz harici elektrikli su pompasıdır. Pompanın basacağı suya özel bir temizlik sıvısı eklenir ve yüksek basınç ile çalıştırılır. Sonra petekten çıkan sıvının kahverengi çamur kıvamında olduğunu görürsünüz. Genelde antifiriz kullanmayan araçlarda kalorifer peteği tıkanıklığı görülür. Sorun %80 bu işlem ile çözülür. %20 ihtimal tıkanıklık çok fazladır bu işlem işe yaramaz veya petek içi giriş ve çıkış borları delinip kısa devre yapıp giren sıcak su hemen dönüşe kaçıyor olabilir. Petek ısıtmaz. Bu durumda kalorifer peteğini değiştirmekten başka çare yoktur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Elektirikçime gittim.Giriş çıkış hortumlarını söktüler,şebeke suyuna bağlı hortumu kalorifer girişine ve çıkışına ayrı ayrı bağlayıp su verme yolu ile açtılar.Sonra tekrar antifiriz doldurduk şuan aracın içinde durulamayacak kadar sıcak üflüyor.Çok mutlu oldum :) Ben herdaim antifiriz kullanırım demekki benden önceki sahipleri antifiriz kullanmamış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Evlerde alüminyum radyatörler de aynısını yapıp tıkanıyor. Antifiriz ( korozyonu önlemesi olayı) kullanım alışkanlığı da olmayınca başa bela oluyor. Daha dün evdeki temizlendi.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hımm. Metod ilkel ama işe yaramış :)

4 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Evlerde alüminyum radyatörler de aynısını yapıp tıkanıyor. Antifiriz ( korozyonu önlemesi olayı) kullanım alışkanlığı da olmayınca başa bela oluyor. Daha dün evdeki temizlendi.

Açılacağına şüpheliydim.Ustaya bu yöntemle kaç aracın kaloriferini açtın dediğimde yüzde 80 açtım dedi.Demekki bağzen işe yarıyormuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...