İçeriğe Yönlendir

Fusion - Marş Öncesi ve Araç Stop Ettikten Sonra Gelen Uyarı Sesine Benzer Sesler

Recep Mura

Recommended Posts

Recep Mura

Değerli Arkadaşlar, yaklaşık üç gündür 6 yıldır kullandığım aracımdan daha önce hiç karşılaşmadığım şekilde kontak çevirdikten hemen sonra belli aralıklarla peşpeşe bir kaç kez uyarı sesine benzer ses geliyor ancak ekranda veya başka bir yerde bir hata işareti veya anormallik yok araç çalışıyor ve hareket ediyor. Araç stop ettirildikten hemen sonra da aynı ses geliyor. Acaba bunun sebebi ne olabilir...

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Arac lpg li mi. Lpg li ise bakim zamani gectigi için uyari veriyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Recep Mura
12 saat önce, Ersel Yıldız yazdı:

Arac lpg li mi. Lpg li ise bakim zamani gectigi için uyari veriyor olabilir mi?

Evet araç lpgli ama şu ana kadar hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım...Atiker Fast var araçta...Bende ilk başta ondan şüphelenmiştim yani lpg kaynaklı bir hata ancak düğmeden tamamen lpg yi kapatıp devre dışı bıraktığımda da bu uyarı gelince sanki başka bir şeymiş gibi geldi...Sanırım böyle bir durumla karşılaşan pek kimse yok neyse inş. önemsiz bir şeydir çünkü daha birkaç gün önce bakım yapılmıştı:(

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Ses tam olarak nereden geliyor ? Benim aracta lpg bakim sesi benzin modundayken de geliyor..

Yorum bağlantısı
Recep Mura
2 saat önce, Ersel Yıldız yazdı:

Ses tam olarak nereden geliyor ? Benim aracta lpg bakim sesi benzin modundayken de geliyor..

Ön taraftan geliyor gibi dışarıdan da olduğu gibi duyuluyor ses...

Yorum bağlantısı
Recep Mura
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

lpg den

Sanırım lpg den youtube da da araştırdım benzer durumda olanlar genelde lpg bakım uyarısı diyorlar. Araç 6 yıldır bende zaman zaman lpg filtresini kendim değiştirttim yani lpg bakımına girmedi (bir ara bir işgüzar ustanın lpg enjektörlerini temizleyeyim deyip dağıtıp toplayamayıp sıkıntı oluşmasından sonra ayar tutturup bir daha kurcalanmasın diye lpg bakımına sokmadım) o zamanlarda bile böyle birşeyle karşılaşmadım. Son bakımın üstünden bir yıl da geçmedi 10 bin de olmadı...Ancak ilk takıldığından bakım ayarı 100000 km ye ayarlıysa ki 49.800 km de lpg takılmış şuan 160.400 km civarında belki bir ihtimal böyle denk gelmiş olabilir hayırlısı bir ustaya gösterelim bakalım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...