İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Aracım 165 KM/H 'yi Geçmiyor

Muzaffer Gülsen

Recommended Posts

Muzaffer Gülsen

Arkadaşlar aracim 2008 mondeo 1.6 trend  125ps benzin lpg li aracimin butun bakimlarini yaptirdim  gaz bakimlarini da yaptirdim ama 165 kmyi geçmiyor  2001 focus ambiantw aracimda 1.6 100ps onda 180 190ni goruyordum herhangi bir sorun olabilirmi acaba bu kadar hizlar tehlikeli biliyorum herhangi bir sorun olabilirmi diye yazdim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Arkadaşlar aracim 2008 mondeo 1.6 trend  125ps benzin lpg li aracimin butun bakimlarini yaptirdim  gaz bakimlarini da yaptirdim ama 165 kmyi geçmiyor  2001 focus ambiantw aracimda 1.6 100ps onda 180 190ni goruyordum herhangi bir sorun olabilirmi acaba bu kadar hizlar tehlikeli biliyorum herhangi bir sorun olabilirmi diye yazdim
Manuel aracsa debriyaj kaciriyor olabilir.
Benzinde de bu mudur son hiz?
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Düz yolda Benzin ve LPG de de aynı hızı yapması gerekir. Benzin ve LPG kullanımında hız fark ediyorsa ilgili yakıtın ayarları yapılmalıdır. Eğer ki hız fark etmiyorsa motora bakılmalıdır. Bir akrabamda aynı araçtan var 170-180 yapıyor. Aracım km side önemli km arttıkça debriyaj balata yıpranmasına bağlı olarak bir miktar çekiş ve hız azalabilir.

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
(düzenlendi)

Aracim 149 bin km de acaba dedim devirsiz mi 5e atiyorum ondanmi diye dusundum 140  145e gelince 5 e atiyorum erken mi atiyorum acaba  ortlama 4500 5000 devir civarinda vites atiyorum yuksek hiza cikacagim zaman 

tarihinde Muzaffer Gülsen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Aslan

beyine 165k hız sabitleme eklenmiş olabilir. elmconfig bağladım arabaya öyle bir seçenek var. bilgisayara baktır. o değilse motorda bi sıkıntı vardır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Normal değil...  Performanslı bir araç o. 

Ateşleme ve silindir kompresyonlarını bi kontrol ettirin. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tvct motor. Sübapları bitmiş sanırım. Emmi'nin dediği gibi yapın. Kompresyon düşük çıkacak muhtemelen

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

aracımda bugun benzın ve lpg de tekrar denedım aynı hız sabit 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Silindir kompresyonlarını ölçtürün normal çıkarsa carbon clean yaptırın. ateşlemeyi kontrol edil. bujileri değiştirin. hava filtresini değiştirin. Egzoz sistemini kontrol ettirin. 

Bu araç 220'yi rahat yapacak bir araç. 

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

1 hafta önce yağ filtre bakimlarini yaptirdim hepsini 2 gün önce de lpg ayarlarina filtrelerine baktirdim bujilerini gösterdim agizlari biraz acik dedi gittim usta kapatti biraz başka bisı yok dedi bugun dediginiz gibi kompresyonlarini olcturcem

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

Aydında varmı bildiginiz tanidiginiz  iyi bir usta 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

4. Vites 6000 dd çıkmıyor yani doğru mu

Tekleme vardır subab gitse

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
(düzenlendi)

Eger ben basmasaydim böle bi sorun oldugunu anlamicaktim ne bir tekleme ne titreme hic bir sorun yok araba da 

tarihinde Muzaffer Gülsen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Gaz pedalının altına paspas girmiş olmasın.
Bayır aşağı hızlanır o zaman
Yorum bağlantısı
Fatih Aslan

bu araç yurt dışından geldiyse veya bi şekilde bilgisayardan 160 sabitlenmiştir pc ye bağlat.

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

Arabanin devri 5000  kusurlarda kaliyor daha ileri gitmiyor

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Umarım baskı balata sağlamdır, Kaç devirde ne kadar hız yapıyor bilemem ama 5000 devir yeterince yüksek bir devir.

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

3000 devirde ortalama 100 110 arasi km hizi 5000 devirdi 165 170 arasi araba

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

Aklıma geldide benim aracın kesiciye girme ihtimali olabilirmi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
On 27.10.2017 at 15:47, Servet Aydın yazdı:

Tvct motor. Sübapları bitmiş sanırım. Emmi'nin dediği gibi yapın. Kompresyon düşük çıkacak muhtemelen

Yine yazayım boşa gitmesin laflarımız. Kompresyon testi yapıldı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Bal

5 bin devirde devir kesici devreye giriyorsa krank sensörüne baktırın derim.

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yine yazayım boşa gitmesin laflarımız. Kompresyon testi yapıldı mı?

Testi bugun yapilacak sonuclarini burdan yazicam 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...