İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Aracım 165 KM/H 'yi Geçmiyor

Muzaffer Gülsen

Recommended Posts

Servet Aydın
Testi bugun yapilacak sonuclarini burdan yazicam 
Tamamdır. Yaklaşık ne olduğu hakkında fikir sahibi olup devam edelim. Sonuca ulaşırız el birliği ile
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
23 saat önce, Muzaffer Gülsen yazdı:

Arabanin devri 5000  kusurlarda kaliyor daha ileri gitmiyor

Hangi viteste 5000 devirde kalıyor.?

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
(düzenlendi)
On 30.10.2017 at 21:24, Servet Aydın yazdı:

Yine yazayım boşa gitmesin laflarımız. Kompresyon testi yapıldı mı?

Kompresör testlerinde sıkintı cikmadi silindirlerdeki basinc degerleri ayni nerdeyse    dün aracimda 4.viteste 180e kadar ciktim gazdayken ucak gibiydi  bugun 150 160a  zor cikti  benim aracta turbo varmi yok mu bilmiyorum varsa eger ondan supheleniyorum bugun 3500 devirde bogulur gibi oldu o sekilde devam etti araba gidecek ama sanki tutan bisiler var anlayamadim en sonra goturcem yetkili servise vercem artik 

On 31.10.2017 at 14:19, Ersen Tapan yazdı:

tarihinde Muzaffer Gülsen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Muzaffer Gülsen yazdı:

Kompresör testlerinde sıkintı cikmadi silindirlerdeki basinc degerleri ayni nerdeyse    dün aracimda 4.viteste 180e kadar ciktim gazdayken bugun 150 160a  zor cikti turbodan suphelenmeye basladim cunku 3500 devirde bogulur gibi oldu dun de banamisin demedi araba ucak gibiydi

Benzinli değil mi aracınız? Sizin motorda turbo yok ki?

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Benzinli değil mi aracınız? Sizin motorda turbo yok ki?

Benzinli benzinli motor hakkinda pek fazla bilgim yok  hangi araclarda var hangilerinde yok bilmiyorum

O zaman turbo arizasi yapma gibi bir durumda söz konusu degil nesi var aracin anlayamadim valla 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Benzinli benzinli motor hakkinda pek fazla bilgim yok  hangi araclarda var hangilerinde yok bilmiyorum
O zaman turbo arizasi yapma gibi bir durumda söz konusu degil nesi var aracin anlayamadim valla 
Silindir kompresyonu kac cikti?
Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:
Bir saat önce, Muzaffer Gülsen yazdı:

Silindir kompresyonu kac cikti?

Bilmiyorum onu sormadim basinc degeleri esit sıkıntı yok burda dedi 

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Otomatikmiydi bu.

Yok abi manuel 1.6 125ps 

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Egzoza bakıldı mı ?

Egzosa bakilmadi 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bilmiyorum onu sormadim basinc degeleri esit sıkıntı yok burda dedi 
14 15 olması gereken ama hepsi 9 ciktiysa ne olacak?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
(düzenlendi)

Tam hatirlayamadim abi yanlis olmasin 13.5 civari dedi gibi hatirliyorum yarin sorarim tekrar egzosuda baktirayim bakalim ondada sorun cikmassa nolucak acaba merak etmeye basladim

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yakıt pompası arızası gibi duruyor. Lpg de daha performanslı ise.

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

Dün lpg de cok iyiydi bugun benzinde kotu once  benzindede iyidi gazdada iyiydi degisik valla ben aydinliyim varmi bana  yakin olan anlayan bi usta 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İzmir'e gitme imkanı var ise Ustaeller var ama, bilemedim yakın mı size.

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

120 veya 130km olmasi lazim bana uzakligi izin alirsam is yerinden gideyim bi burdan bi sonuç bulamazsam

Yorum bağlantısı
Fatih Aslan
20 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Baktırın. Bi egzozcuya gidin.

aynen katalitik konventör veya partiküllü hangisiyse bi temizlettir kırdırma ama. 100 liraya temizliyorlar. o olma ihtimali yüksek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
aynen katalitik konventör veya partiküllü hangisiyse bi temizlettir kırdırma ama. 100 liraya temizliyorlar. o olma ihtimali yüksek.

Mk3 te partikül filtresi yok.
Testi de kolay.
Manifolttan egzozu ayırıp teste çıkılacak. Biraz gürültülü olur ama sonuç verir.
Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
On 02.11.2017 at 15:55, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mk3 te partikül filtresi yok.
Testi de kolay.
Manifolttan egzozu ayırıp teste çıkılacak. Biraz gürültülü olur ama sonuç verir.

Mk4 abi benimkisi aracimin sorunu tespit edildi  sayilir katalitik konvertör temizlenecek dedi usta onun harici aracimin hiç bir sorunu yokmus fiyatlarina baktim 3500 tl civarinda  temizleticem düzgünce artik o kadar para veremicem çok çok tesekkur ederim hepinize gorüsleriniz ve fikirleriniz için 

Yorum bağlantısı
Fatih Aslan
On 03.11.2017 at 20:13, Muzaffer Gülsen yazdı:

Mk4 abi benimkisi aracimin sorunu tespit edildi  sayilir katalitik konvertör temizlenecek dedi usta onun harici aracimin hiç bir sorunu yokmus fiyatlarina baktim 3500 tl civarinda  temizleticem düzgünce artik o kadar para veremicem çok çok tesekkur ederim hepinize gorüsleriniz ve fikirleriniz için 

mk4 lerde partikül filtresi olması lazım. 3500tl dediğin neyin fiyatı anlamadım ama mk3 katalitik konventörü 100 liraya temizletmiştim. neyse partikül filtresi nasıldır bilmiyorum ama bişe kıracaz derlerse kırdırma. 50 100 lira fazla ver temizlettir.

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
6 saat önce, Fatih Aslan yazdı:

mk4 lerde partikül filtresi olması lazım. 3500tl dediğin neyin fiyatı anlamadım ama mk3 katalitik konventörü 100 liraya temizletmiştim. neyse partikül filtresi nasıldır bilmiyorum ama bişe kıracaz derlerse kırdırma. 50 100 lira fazla ver temizlettir.

Valla manifolttan sokulcek dedi çogu egzoscu biz yapamayiz tamirci soksun sonra biz bakalim dediler zaten temizlenmez demekten başka bisi demiyorlar saniyede illa ki degisecekmis bi tane egzoscuda 1400 liraya hallederim dedin sen once soktur gel ben bi bakayim durumuna ona gore iş yapalim dediler 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 saat önce, Fatih Aslan yazdı:

Partikül filtresi dizel araçlarda mevcuttur. Konudaki araç benzinlidir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Manifolttan egzoz ayrılıp gazlanacak. Araç düzelmişse egzoz tıkalı demektir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...