İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Aracım 165 KM/H 'yi Geçmiyor

Muzaffer Gülsen

Recommended Posts

Muzaffer Gülsen
On 14.11.2017 at 15:29, Fatih Aslan yazdı:

ya bak daha öncede dedim. mesela japonyada arabalar 180 mi öle bi hızın üstüne çıkamazlar beyinden kapalıdır. uzak ihtimal ama bi baktır pc ye bağlat öle bir sınır getirmiş olabilirler. ihtimal yani.

Bilgisayara bağlattım ama herhangi bir sorun çikmadi bugun yine denedim 4.vites 6bin devirde 170km hizi goeuyor 5e atinca 160 165e dusup kaliyor exper raporuna baktim guc kaybi 19beygir gözüküyor  19beygir kaybin o kadar çok etkisi olabilir mi ki   Mehmet abinin dedigini yapicamda olduğum ilçede carbon clean yapan bi yer yok en yakin aydin var işten dolayi orayada gidemedim 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aynı olayı crv yaptı bende. Sübaplar yanık çıktı. Kompresyon oranı düşük çıkacak bu araçta

İlk ölçen yer normal dedi neye göre dedi, değer kaç belli değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

4 de 6000 dd 170 den fazla olması lazım sanki. GPS ile kadran hızıni bı karşılaştırın.

On 30.10.2017 at 17:13, Muzaffer Gülsen yazdı:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
41 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Aynı olayı crv yaptı bende. Sübaplar yanık çıktı. Kompresyon oranı düşük çıkacak bu araçta

İlk ölçen yer normal dedi neye göre dedi, değer kaç belli değil

Konunun başından beri öğrenemedik abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Konunun başından beri öğrenemedik abi :)

Aynen... Normal ama kaç ?

Yani yaşıyor ama, nasıl ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Düzgün ölçen görmedim ki bana zamanında üst kapak actircaklardi.

Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen
4 saat önce, Fatih Aslan yazdı:

5. viteste bi sıkıntı olmasın?

5.viteste ne gibi sıkintı olabilir ki ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Viteste sıkıntı olamaz.

Ya frenler sıkı. Araç yürüyemiyor.
Yada motor bozuk. Çekemiyor

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Konunun başından beri öğrenemedik abi [emoji4]

Aynen... Normal ama kaç ?
Yani yaşıyor ama, nasıl ?
Aracın km ve lpgli oluşu. Bunları toplayınca zaten olay motorda bitiyor. %90 motor bitik
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Aslan
13 saat önce, Muzaffer Gülsen yazdı:

5.viteste ne gibi sıkintı olabilir ki ?

Onu ben bilemem. ama 4. vitesin sonuna kadar herşey normal anladığım kadarıyla. ne oluyorsa 5 viteste oluyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Fatih Aslan yazdı:

Onu ben bilemem. ama 4. vitesin sonuna kadar herşey normal anladığım kadarıyla. ne oluyorsa 5 viteste oluyor.

Aslında normal değil.. 

4. vitesle 170'e 40 saniyede ancak çıkıyorsunuzdur, Oysa ki, 25 saniyede çıkmanız gerekir.. (Süreler temsilidir)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sağlıklı olsa 4.viteste 200 görür o araç
Yorum bağlantısı
Muzaffer Gülsen

5.viteste titanium modeli 205 210 gordugunu soledi bi abi bugun 4kisi rampa ciktik cekmemezlik  bayilma gibi bi sorun olmadi   yarin başka bir yere test yaptircam tekrar kompresor testi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5.viteste titanium modeli 205 210 gordugunu soledi bi abi bugun 4kisi rampa ciktik cekmemezlik  bayilma gibi bi sorun olmadi   yarin başka bir yere test yaptircam tekrar kompresor testi

Doğru yapılmalı.
Benzin akışı kesilmeli.
Tam gaz verilirken marşa basılmalı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Benzin pompası sigortasi ve ateşleme bobini soketi sokulecek. Akü takviye cihazına bağlanacak. Her silindir öncesi gaz kelebeği açık olacak.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Bu sorundan benim 2.0 mondeo benzinlidede mevcut , Kısaca aracımın motoru gidik,  ford servsiine götürdüm sorun bulamadılar tüm çalışma değerleri normal görünüyor kat iptali,  yaptırdım, fren yağ su vs ne varsa değiştirdim. sorun çözülmedi  şöyle bi yarım motor istiyor , bi oksijen sensörüm kaldı değişmediğim (arızalı) olmasına rağmen servis bundan yapmaz dedi aracım 160kmh 5 viteste kalıyor. aynı olay 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayret verici.

Benim sattığım 2002 benzinli manuel 240 yapardı.

Egzoz iptal edilip denenmeli.

Yorum bağlantısı
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayret verici.

Benim sattığım 2002 benzinli manuel 240 yapardı.

Egzoz iptal edilip denenmeli.

Egzoz iptali derken ? Katalizatör dışında benzinli mk3 de iptal edilecek ne gibi şeyler var acaba , headers felan gibi tüm egzoz sistemini sökmekten mi bahsediyoruz ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Egzoz manifolttan itibaren tamamen sökülüp ayrılmalı. O şekilde patırdayarak test edilmeli.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Muzaffer Gülsen

Konuyu hortlatmiş gibi olucam  aracim şuan 4.viteste 190km yi goruyor sonuna kadar basamadim yollar musait degildi ilk aldigim gundeki gibi 165 te takili kalmiyor artik devrini duzgun kullandim 3  3.5 devir arasinda vites gecisini yaptim( benden önce 2 yil bayan kullanmis arabayi cogunlukla sehirici )araba artik yol istiyor giderken baya bi serileşti kullanimida artik daha keyifli hale geldi bana yorumda bulunan yardim eden herkese teşekkür etmek isterim 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
6 saat önce, Muzaffer Gülsen yazdı:

Konuyu hortlatmiş gibi olucam  aracim şuan 4.viteste 190km yi goruyor sonuna kadar basamadim yollar musait degildi ilk aldigim gundeki gibi 165 te takili kalmiyor artik devrini duzgun kullandim 3  3.5 devir arasinda vites gecisini yaptim( benden önce 2 yil bayan kullanmis arabayi cogunlukla sehirici )araba artik yol istiyor giderken baya bi serileşti kullanimida artik daha keyifli hale geldi bana yorumda bulunan yardim eden herkese teşekkür etmek isterim 

turboyu aca aca kullanmak iyidir :) aynı ben.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...