İçeriğe Yönlendir

Ka - Emme Manifoldu İhtiyacı

alptekin sünnetci

Recommended Posts

alptekin sünnetci

Kolay gelsin arkadaşlar,

Emme manifoltunu kışın çatlatmışız.. Aracada uzun süredir düğün koşuşturmacasından binemiyordum.

Ka 2003 için Emme Manifoltu arıyorum.. Nereden - ne kadar fiyatlar ile bulabilirim? 

Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
alptekin sünnetci

Arkadaşlar bu arada mevcutsa temiz çıkmada olur :)

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
Sani Gerşon

En kronik dertli arızalı parçası bu sanırım KA'nın. Çıkmasının da sorunsuz olacağı şüpheli.

Ebay'da sıfır gibi olanları var. Gümrüğe takılmadan geliyor.

Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Bu parçanın sıkıntısı nedir nasıl anlarız arızasını,patlak verdiğini acep,aklımızda olsun:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu parçanın sıkıntısı nedir nasıl anlarız arızasını,patlak verdiğini acep,aklımızda olsun:)

Su kaçırır genelde. Plastikte sorun olursa emmde sürekli pat pat ses duyarsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
alptekin sünnetci

En kronik dertli arızalı parçası bu sanırım KA'nın. Çıkmasının da sorunsuz olacağı şüpheli.

Ebay'da sıfır gibi olanları var. Gümrüğe takılmadan geliyor.

Rica etsem link paylaşma şansınız var mı? Tam olarak hangisi olduğuna emin olamadım :(

Aracım 2003 ford ka collection 1.3i

Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Su kaçırır genelde. Plastikte sorun olursa emmde sürekli pat pat ses duyarsınız.

Teşekkür ederim aklımda olsun da,ses gelirse nereden geliyor diye düşünmeyeyim:)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Ka sına uzu süre binmek isteyen ara ara parça stoğu yapmalı :) Yoksa ihtiyaç anında çok yüksek fiyatlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Dündar2

benimki 750tlye değişmişti.şimdi ucuzlamış :) 

bazı parçalar sıkıntılı gerçekten.ufak bir kaza snucu şanzuman üst bağlantı braketi kırıldı..çıkma yada sıfır bulamadım hiçbir yerde..sıfır orjinalini yurtdışından getirtiyorum ..

ufak bir hatırlatma. kullanılmış ürünü yurtdışından getirtmek yasak. ebaydan alamazsınız zaten.hadi diyelim bir şekilde aldınız eğer gümrükte yakalanırsa imhaya ayrılır .. haberiniz olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gürcan Çimenay

Ebay den 2 hafta arayla 2 tane emme manifoldu aldık. Arkadaşımın ki gümrükte takıldı gidip oradan almak durumunda kaldı, benim ki adrese teslim geldi. Ama ikisi de geldi sıkıntı olmadan. Yanlış hatırlamıyorsam 300 civarıydı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
emre zorbaba

Eğer çatlak büyük değilse bir tur ilaç var onu kullanın büyük oranda kesiyor

Yorum bağlantısı
Gürcan Çimenay

Eğer çatlak büyük değilse bir tur ilaç var onu kullanın büyük oranda kesiyor

Bu ilacı bende kullandım 2 ay kadar, çok iş gördü.

Yorum bağlantısı
emre zorbaba

Bu ilacı bende kullandım 2 ay kadar, çok iş gördü.

En azından 750 liralık bi masraftan kurtarıyor ;)
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
alptekin sünnetci

Merhaba Arkadaşlar,

Bu sorunu yaşadığım sıralar evlilik hazırlığım vardı ve evlilik sonrası İstanbul'dan Ankara'ya taşındım. Arabamı bu gün abim Ankara'ya getirdi.

Emme manifoldunu tüm aksamıyla vidalarına kadar Almanya'dan 90TL'ye satın aldım, 40TL'de kargo ücreti ödedim. Sorunsuz işlemler halledildi.

Bu gün aracıma bu işlemlerden sonra ilk defa binme fırsatım oldu. 

Gaza bastığım anda sanki gaza yükleniyormuşum gibi, ayağımı gazdan çektikten sonrada 3-4sn sonra ayağımı gazdan çekiyormuşum gibi davranıyor.

Sanırım bunun sebebi rolanti ayarıdır diye tahmin ediyorum? Ve yine tahminimce bu rolanti fazlalığından ötürü frenler daha az tutuyor gibi davranıyor...

Sizce sorunum tam olarak ne olabilir? Usta'ya gittiğimde hangi konular üzerine durmam gerekir?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gaz teli manfiold takılırken sıkıştırılmış olabilir. Yuvası sıkışmış olabilir. Önce orası bi kontrol edilsin.

Bu arada inanılmaz ucuza gelmiş, yöntemi yazın, herkes faydalansın derim.

Yorum bağlantısı
alptekin sünnetci

Gaz teli manfiold takılırken sıkıştırılmış olabilir. Yuvası sıkışmış olabilir. Önce orası bi kontrol edilsin.

Bu arada inanılmaz ucuza gelmiş, yöntemi yazın, herkes faydalansın derim.

Sani Bey teşekkür ederim :) En kısa sürede bir ustaya göstereyim :)

Ürünü ebay.de üzerinden araştırdım, ilgili satıcı ile görüştüğümde sadece Almanya içi kargo yapabileceklerini; bunun sebebinin ise ülke dışına ürünün sorunsuz iletilmesinde sorumluluk alamadıklarını iletmeleri oldu.

Firma emme manifoldunu ücretsiz olarak Almanya'da kargoladılar. Almanya'da yaşayan amcam ise manifoldu Alman postasıyla  bana gönderdi. Ürün hiç bir şekilde gümrüğe takılmadı, problemsiz bir şekilde geçti. 

Almanya'daki firma ürünü eksiksiz bir şekilde (gönderdikleri vidaların nereye takılacağına kadar detaylıca notlar düşerek) gönderdiler. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Suat Çakıştır

Merhabalar kimse varmı özellikle Alptekin kardeşim bi sorunum varda

On 19.07.2016 at 15:17, alptekin sünnetci yazdı:

Sani Bey teşekkür ederim :) En kısa sürede bir ustaya göstereyim :)

Ürünü ebay.de üzerinden araştırdım, ilgili satıcı ile görüştüğümde sadece Almanya içi kargo yapabileceklerini; bunun sebebinin ise ülke dışına ürünün sorunsuz iletilmesinde sorumluluk alamadıklarını iletmeleri oldu.

Firma emme manifoldunu ücretsiz olarak Almanya'da kargoladılar. Almanya'da yaşayan amcam ise manifoldu Alman postasıyla  bana gönderdi. Ürün hiç bir şekilde gümrüğe takılmadı, problemsiz bir şekilde geçti. 

Almanya'daki firma ürünü eksiksiz bir şekilde (gönderdikleri vidaların nereye takılacağına kadar detaylıca notlar düşerek) gönderdiler. 

Kardeşim 

Yorum bağlantısı
Suat Çakıştır
(düzenlendi)

Merhabalar abilerim benim 1998 model ford ka aracım var . Emme manifoldu su kaçırıyor. sanayide Emme manifoldunun değişmesi lazım dediler  ve ben Türkiye’de Emme manifoldu bulamadım tavsiyesi olan ve  yardımcı olabilecek kimse varmı acaba bu konuda bana  .teşekkürler herkese

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ebay'den getirtenlerimiz vardı. Su kaçırıyorsa değişecek maalesef.

Yorum bağlantısı
Suat Çakıştır

Parça numarasını nasıl bulup doğru olanı getirecem acaba onu bilmiyorum .

Birde benim ruhsatta araç gücü 55 kw yazıyor ama bnce öyle değil 98 model çünkü aracım acaba gücünü nasıl öğrenebilirim 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
48 dakika önce, Suat Çakıştır yazdı:

Parça numarasını nasıl bulup doğru olanı getirecem acaba onu bilmiyorum .

Birde benim ruhsatta araç gücü 55 kw yazıyor ama bnce öyle değil 98 model çünkü aracım acaba gücünü nasıl öğrenebilirim 

Yanlış yazılmış. Bulabilirseniz aracınızın faturası ile düzelttirebilirsiniz. 60hp'dir aracınız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...