İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Klima Sıcak Üflemiyor

Sezer Ercan

Recommended Posts

Sezer Ercan

Merhabalar hepinize.

Yine bir problemle karşi karşiyayim.

Bir kac ay once klima gazini doldurduk. Ustune klima radyatorunu deliklerini kaynaklattirdik. Yazin sogutuyordu ama cok degil ama.

Kiş oldu 2 gun once calisritayim dedim. Hep soguk ufledi baya bir yol yaptim motor iyice isindi yine actim dakikalarca oyle gittim yine isitmadi. Bugu olmasin diye aciyorum daha soguk ufluyor icinde donuyorum. Sizce neden ve nasil cozebilirim bu problemi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Motor suyunuz tam mı?

Isınma için öncelikle kalorifer sistemi kontrol edilmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Klima ile ısıtıcı ayrı şeylerdir. Ev kliması gibi değildir. Elektrikli vana kontrol edilecek değişecek.

Isıtıcı kaloriferin nasıl açılacagını biliyor musunuz? Ayrıca ac düğmesini kapatın.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Zannedersem sizin araçtaki klima sadece soğutma görevi yapıyor.Isıtma işini arkadaşların dediği gibi kalorifer yapıyor.Klimayı açmayıp soğuk konumdan sıcak konuma getirdiğiniz zaman iç mekanın ısınması lazım.Eğer yine ısıtmıyorsa uzun yolda aracın hararetine bakın.Hararet çok düşükse termostat sorunludur eğer hararet normal yinede ısıtmıyorsa peteğe bakılmalı.Geçen gün başıma geldi benim Petek tıkalıymış.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
(düzenlendi)
5 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Klima ile ısıtıcı ayrı şeylerdir. Ev kliması gibi değildir. Elektrikli vana kontrol edilecek değişecek.

Isıtıcı kaloriferin nasıl açılacagını biliyor musunuz? Ayrıca ac düğmesini kapatın.

benim elektrilikli vana çalışmıyordu.önce ki sahibi söküp koymuş.musluğu açıp kapatıyorlardı elle.klima calışırken kalelifer çalışmaz vana kapalı olduğu için.lakin elektikli anahtarda bozulacak bir yan yok.iki seçenek var ya çarkları kırılmıştır.fiberci yapar.yada elektrikli olduğu için 5 tane ince tel var içinde akımın geçmesini sağlayan.o teller eğiliyor.açıp düzeltirseniz tekrar çalışır.yanacak bişi yok anahtarın içinde

bende teller eğilmişti.düzeltip vd40 la temizleyip taktım.çalıştı tekrar

tarihinde Ahmet Said Avşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
4 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Zannedersem sizin araçtaki klima sadece soğutma görevi yapıyor.Isıtma işini arkadaşların dediği gibi kalorifer yapıyor.Klimayı açmayıp soğuk konumdan sıcak konuma getirdiğiniz zaman iç mekanın ısınması lazım.Eğer yine ısıtmıyorsa uzun yolda aracın hararetine bakın.Hararet çok düşükse termostat sorunludur eğer hararet normal yinede ısıtmıyorsa peteğe bakılmalı.Geçen gün başıma geldi benim Petek tıkalıymış.

Soyle soyliyim abilerim. Motor isiniyor baya yol yaptim klima acikti sogutuyordu sonra bastim tusa klimayi kapadim isik sondu (analog sistem bu arada ekranlilardan degil) oyle sanirim kalorifer oluyor. Hararet gostergesi normalin sonunda yani motor isisi yuksek ona ragmen halen soguk ufluyor buz gibi ufluyordu. 

Yorum bağlantısı
Okan Can Akşan
(düzenlendi)

Aynı problem bendede mevcuttu kalorifer soğuk üflemekteydi aracta yakın zamanda antifiriz değişimi yaptınız mı

tarihinde Okan Can Akşan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
2 saat önce, Okan Can Akşan yazdı:

Aynı problem bendede mevcuttu kalorifer soğuk üflemekteydi aracta yakın zamanda antifiriz değişimi yaptınız mı

Evet yeni zaten conta degisimi oldu.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Hava soğudu klima sıcak üfleyecek sanıp sıcak/soğuk anahtarını sıcağa ( kırmızı ) almayı unutmamışınızdır sanırım.

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
9 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Kalorifer peteği bi kontrol edilmeli derim.

Ben kontrol edebilirmiyim yada kime baktirmam gerek abim.

Bu arada kirmiziya aldik tabiki :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
22 dakika önce, Sezer Ercan yazdı:

Ben kontrol edebilirmiyim yada kime baktirmam gerek abim.

Bu arada kirmiziya aldik tabiki :)

Klimacılar bakar aynı işe. Değişim gerekliyse o zama yine Fatih ile Osman usta halleder.

Yorum bağlantısı
Okan Can Akşan
20 saat önce, Sezer Ercan yazdı:

Evet yeni zaten conta degisimi oldu.

Sezer bey benim araçtada yeni conta değişimi olmustu kalorifer soğuk üflemeye başladı daha sonra seyir halinde araç teklemeye başladı stop etti çalıştıramadık bu arada hararet göstergesi hiç yükselmedi sonuç 2. Contayı yaktık sebebi soğutma sisteminin hava yapması kapağın ayarsız olması idi. Bi baktırın derim 

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan

Arkadaslar bugun gidip baktirdim. Adam petek degismesi lazim dedi. Ben 150 tl alirim dedi on konsol sokulup degisicek dedi.

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Petek mi tıkalı? Tıkalı ise klimacılarda petek açma makinası da vardır. Ön konsolu sökmeye gerek yok. Aracınızda antifriz yok muydu? Soğutma suyu kahverengi mi?

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
1 saat önce, Fatih Emre yazdı:

Petek mi tıkalı? Tıkalı ise klimacılarda petek açma makinası da vardır. Ön konsolu sökmeye gerek yok. Aracınızda antifriz yok muydu? Soğutma suyu kahverengi mi?

Fatih bey ben sordum tamiri felan olurmu yok degisicek dedi. Zaten bi kac hafta once conta yapildi motor suyu temiz yeni. Ustaya sormayi unuttum antifiriz varmi diye. O zaman bi klimaciya gideyim ben.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...