İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 2011 - 1.25 Kalorifer Peteği

Serhat Mirkelam

Recommended Posts

Serhat Mirkelam
(düzenlendi)

arac 2011 fiesta myfiesta 1.25

kalorifer radyatörü ( peteği) sorun var değişmesi gerekiyor.

torpido sokulmeden değiştiriliyormu  arakdaslar ?

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Kalorifer sistemiyle ilgili sıkıntınız nedir, yani radyatöründe sıkıntı olduğundan emin misiniz?

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
5 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Kalorifer sistemiyle ilgili sıkıntınız nedir, yani radyatöründe sıkıntı olduğundan emin misiniz?

A dan z ye hersey degisti. Kalorifer cok az isitiyor ve su eksiliyor aracta.

yurt disindan sifir motor geldi araca, termostat falan sifir yani, radyator de degistirdik ama su eksiliyor halen ve kacak bulamiyoruz arabada. Tek degismeyen sey kalorifer radyatoru

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bağzı hortumlar ısınınca su sızdırır.Stop ettiğinizde sızdırdığına dair pek belirti göstermez.Bir olayda tanıdığım bir arkadaşın üst kapağı sökeceklerdi,sırf bu arıza yüzünden.Sonradan şansa diyelim hortumu tespit etmişler.

Bu kalorifer peteğinin giriş veya çıkış borusu benim eski araçda çatlamıştı.Hareket halinde iken araç su eksiltiyordu.Normalde böyle birşey yoktu.Benimde acemiliğime geldi devamlı su doldurup duruyordum.Gün geldi çatlak büyüdü ve conta yaktı.Bu vesile ile bana 5,000-tl patladı.

Size tavsiyem altından girin üstünden çıkın sızıntıyı bulun.Faturası ağır oluyor.

Göğüs sökülmeden peteğe müdahale edilemiyor.

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
1 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Bağzı hortumlar ısınınca su sızdırır.Stop ettiğinizde sızdırdığına dair pek belirti göstermez.Bir olayda tanıdığım bir arkadaşın üst kapağı sökeceklerdi,sırf bu arıza yüzünden.Sonradan şansa diyelim hortumu tespit etmişler.

Bu kalorifer peteğinin giriş veya çıkış borusu benim eski araçda çatlamıştı.Hareket halinde iken araç su eksiltiyordu.Normalde böyle birşey yoktu.Benimde acemiliğime geldi devamlı su doldurup duruyordum.Gün geldi çatlak büyüdü ve conta yaktı.Bu vesile ile bana 5,000-tl patladı.

Size tavsiyem altından girin üstünden çıkın sızıntıyı bulun.Faturası ağır oluyor.

Göğüs sökülmeden peteğe müdahale edilemiyor.

Bugun kaloriferciye gittim 1 saat kadar kalorifer petegini makineye bagladilar temizlik yaptirlar , kalorifer isitmaya basladi ama cok az yol yaptim gee ana yolda deneyecem. Muhtemelen petegin durumu iyi degil ! Onumuzdeki hafta isten zaman bulabilirsem tum borulari sifirlayacam. Kalorifer peteginde taşlaşma olabilir dedi ve deneyin dedi. Alev gibi ufledi kalorifer aracin hararet 87 90 derece arasinda oynuyor. İnsallah petek duzelir. Sirada borular var

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
(düzenlendi)

Kalorifer halloldu ama cok fena sıcak ufluyor en sıcakta olcum yaptık 64 derece uflemeye basaldı , bu normalmı ?

tarihinde Serhat Mirkelam tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Normal. :)

Tesekkurler. Ben ızgaralar erıyecek dıye korktum elımı yakıyo :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tesekkurler. Ben ızgaralar erıyecek dıye korktum elımı yakıyo [emoji3]

Az kıs :)
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Peteğin içinden 90 derece su geçiyor. 64 derece üfleme kaybı ile normal bence. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...