İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Arka Cam Rezitans Arızası

Yasin Kapan

Recommended Posts

Yasin Kapan

aracımın yanlış bir bağlantı sonucu arka cam rezitans sürekli çalışıyor.araştırma sonucu gem modülüne bağlı olduğunu gördüm.bu arızayı  nasıl çözebilirim. Rölesi nerede ve arıza kodu olarak b2256 ısıtmalı ön cam rölesi şaseye kıs devre   b1349 ısıtmalı arka pencere rölesi akü için yetersiz yazıyor. herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk önce düğmesine bakılmalı. 

Düğmesini devre dışı bırakın bakalım çalışmaya devam edecek mi. ?

Kısa devre varsa çalışmaya devam edecektir. Düğme bozuksa duracaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Kapan

düğme sağlam denedim rölesini bulamadım forscan üzerinden gem mödülü hata kodunu sildim düzelmedi başka ne önerirsiniz.teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sigorta kutusunun kapağında yazması lazım rölenin hangisi olduğu. Röle takılı kalmıştır, bulamazsanız tek tek röleleri çıkarıp deneyebilirsiniz kontağı açınca rezistans devreye giriyordur nasıl olsa..

Yorum bağlantısı
Yasin Kapan

sigorta kutusuna baktım yok cam ısıtıcısı gem tarafında kontrol ediliyor.herşeyi denedim ama düzelmedi.sürekli aktif ışığı yanıyor bende sigortasını çıkardım çalışmaması için

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Yasin Kapan yazdı:

sigorta kutusuna baktım yok cam ısıtıcısı gem tarafında kontrol ediliyor.herşeyi denedim ama düzelmedi.sürekli aktif ışığı yanıyor bende sigortasını çıkardım çalışmaması için

Arka cam ısıtıcısı tüm araçlarda rölelidir. Belli bir süre sonra röle otomatik olarak sistemi kapatır. Rölesinde sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Yasin Kapan

Rölesini bulamadım gem modülün kendi içinde röle var kontrol ettim sağlam görünüyor.Arızayı çözemedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...